Bıraktığın Yerde Bekler Mi Aşk? - Ophelia London - YorumKünye

Orijinal Adı: Playing at Love
Yazarı: Ophelia London
Seri Adı: Perfect Kisses
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Günümüz - Aşk
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 3.76/5
Benim Puanım: 4/5


Amerikan filmi tadında bir kitapla geldim size :).

Kitabımız Nemesis'in yenilerinden. Bugün öğle vakti elime geçti ve hemen başladım. Akşam sekiz sularında da bitti. Yukarıda belirttiğim gibi Amerikan filmi tadında, güzel bir kitaptı. Okurken elimden bırakamadım. Tess ve Jack'in birbirleriyle ne yapacaklarını bilemeyen halleri çok tatlıydı.

Kitabımız seri. Üç kitaptan oluşuyor. İkinci kitap, bu kitapta sinyalleri verilen Mac ve Rick'in hikayesini konu alıyor. Mac, Tess'in en yakın arkadaşı. Üçüncü kitapta Tess'in abisi Charlie'nin hikayesinden bahsediliyor.  Üçüncü kitaptan sonra bir de novella var ama onu yayınevi çıkarır mı bir bilgim yok.

Konudan biraz bahsedersem: Tess Johansson Franklin Lisesinde koro öğretmenidir ve müzik bölümünün de başkanıdır. Müziğe, mesleğine aşıktır. Mesleğinin en sevdiği yanı bu sevgiyi öğrencileriyle paylaşabilmektir. Aşk hayatı ise kalp kırıklıklarıyla  doludur. İlk güvensizliğini ise 14 yıl önce Jack ile yaşamıştır.

Jack Marshall'a gelirsek, Franklin Lisesinin yeni koçudur. Futbol takımını adam etmesi gerekmektedir. Franklin Lisesine gelirken iki niyeti vardır. Bunlardan biri ayrıldığı eşinde kalan küçük kızına yakın bir yerde yaşamak diğeri ise koç olarak adından söz ettirmektir. Fakat hem Jack hem de Tess'i zor günler beklemektedir.

Öğretim yılı başlarken yapılan toplantıda okul bütçe kesintisi yapmaları gerektiğini açıklar. Bunun için müfredattan bir seçmeli dersi kaldıracaklardır. Seçeneklerini iki derse kadar indirirler. Tahmin edersiniz ki biri koro biri de futbol. Böylelikle Jack ve Tess arasında bir yarış başlar. Kendilerini kanıtlamaları için sadece kasım ayına kadar vakitleri vardır. Bunların arasında 14 yıl önce yarım kalan duygular da canlanınca karakterlerimiz okuması keyifli bir karmaşa içinde kalıyor.

Severek okuduğum bir kitap oldu. Yaz tatilinde de böyle hafif bir kitap güzel gider. Yalnız belirtmeden geçmeyeyim kapağa ve iç baskıya  bayıldım. Çok sevilesi duruyor :)!
Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder