Ant-Man - Film Yorumu
Yapım: 2015 ABD

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Süre: 117 Dak.

Yönetmen: Peyton Reed

Oyuncular: Paul Rudd,Evangeline Lilly, Michael Douglas,Hayley Atwell, Judy Greer

Senaryo: Stan Lee, Edgar Wright, Jack Kirby, Joe Cornish,Andrew Barrer

Yapımcı: Stan Lee, Edgar Wright, Avi Arad, Kevin Feige,Victoria Alonso

Herkese merhaba.

Bayram tatiliniz güzel geçmiştir umarım :) . Bugün kuzenlerimle anlaşıp Ant-Man'i izlemeye gittik. Beklediğimiz bir Marvel filmiydi. Özellikle Avengers'tan bağımsız bir kahraman olması nedeniyle.

Filmimiz Scott Lang'in (Paul Rudd) hapisten çıkışı ile başlıyor. Hırsızlık suçundan hapse girmiştir.

Hapisten çıkınca ilk işi kızını görmeye gitmek olmuştur. Ama eski eşi gelişini pek hoş karşılamaz. Kızını görmeden önce bir iş bulmasını, evinin olmasını ister. Böylece Scott arkadaşlarından gelen hırsızlık işini geri çeviremez. Tekrar yapmayacağını söylesede.  Ve Hank Pym'in (Michael Douglas) evine girer.Dr. Hank Pym... Ant-Man'in yaratıcısı, Pym Teknolojinin kurucusu. Yaptığı buluşu pek çok kişi istemiştir. Özellikle Howard Stark. Hank ise buluşu tehlikeli bulduğu için saklamayı tercih etmiştir. Ama kötüler beklemez. Hank'te kostümü kullanması için Scott Lang'i seçer. Ve dünyayı kurtarmaya girişirler.

Benim çok beğendiğim bir Marvel film oldu. İzlemeye niyetiniz vardır diye konuyu çok anlatmamaya çalıştım. Eğlenerek izleyeceğiniz bir film.

Kısa bir süre görünen Falcone, Hydra göndermesi, Yellowjacket , bahsi geçen Avengers ve sonda görünen Stan Lee ile oldukça keyifli bir iki saatti.Ant-Man'i sevdim. Bunda Scott Lang'in etkisi büyük. Diğer süper kahramanlarımız gibi derin bir hikayesi yok. O sadece işi konusunda talihsizlik yaşayan bir baba.

Kahramanlığın boyutlarla ve havalı kostümlerle ilgili olmadığının iyi bir temsilcisi de diyebiliriz ;) . Neredeyse karıncalarla ilgili antipatimi yendim, neredeyse.

Hala Age of Ultron'u izlemedim fakat izleyenlerin çoğundan hayal kırıklığı lafını duymuştum. Bu filmle Marvel gönüllerini alacak diyebilirim.    

İzleyenler nasıl buldu acaba?

Fragman


Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder