Yıllar Sonra - İpek Ongun - Yorum


Künye

Kitabın Adı: Yıllar Sonra
Yazarı: İpek Ongun
Seri Adı: Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Seri Sıralaması: 11/11
Tür: Genç
Yayınevi: Artemis Yayınları
Goodreads Puanı: 3.58/5
Benim Puanım: 4/5
İpek Ongun sevenler burada mı :) ?

Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisi benim için her açıdan çok özel. Ailevi problemler yaşarken özellikle ergenlik dönemimde en büyük destekçim oldu diyebilirim. Roman okuma alışkanlığınıda bu seri ile edindim.

 Seri 10.kitapla resmi olarak 2011 yılında bitmişti aslında. Serra'yı hayatında her şeyi yoluna koymuş bir halde bıraktık. Hatta yazarımız 2013 yılında yayımlattığı 'Yoksa Hayat Gençken Daha Mı Zor?' eseriyle yeni bir seriye başlangıç yaptı. Fakat çevreden gelen istekler sonucu yazarımız Yıllar Sonra'yı yazmış. İyiki de yazmış!

Bu sefer sahnede Serra'nın kızı Selin var. Ortaokul çağında. Bir yaz tatili ve ailecek çeşmedeler. Tabi Çeşme deyince herkesin orada toplandığını hatırlamışsınızdır :) .

Kitap boyunca Selin'in ilk aşkına tanık olurken yazarımız güncel konularla ilgili güzel mesajlarda vermiş. Elektronik eşya kullanımının aşırılığı, gençlerin sosyal medyayı bilinçsiz kullanması ve çevreye duyarlılık göze çarpanlardan.

Serra'yı da unutmamak gerek. Kitabımız hem Selin hemde Serra'nın ağzından anlatılıyor. Okuduğum süre boyunca eski günlerime dönmüş gibiydim. İpek hanım yazdığı sürece bende okumaya devam edeceğim.

Bu seriyi ya da İpek Ongun'un kitaplarını okuyan nesil gerçekten çok şanslı. İleride kızım olursa okutacağım bir yazar. Sizede tavsiyem kız kardeşlerinize ya da çocuklarınıza okutun. Bilinçli iyi bir neslin yetişmesinde yardımcı olacaktır.

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder