Gözlerindeki Canavar - J M Darhower - YorumKünye

Orijinal Adı: Monster in His Eyes
Yazarı: J. M. Darhower
Çevirmeni: Arzu Altınanıt
Seri Adı: Monster in His Eyes
Seri Sıralaması: 1/2
Tür: Dark Romance
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Goodreads Puanı: 4.28/5
Benim Puanım: 5/5
Hasta gibiyim.
Kitap bitti ama bende bittim. Hemde ne bitmek...

Bir yıldır bu kitabı okumak için bekliyordum Yorumbaz sayesinde. Aslında kitap Şubat ayında çıktı ama üniversite sınavına hazırlandığım için bir de Vitale ağır gelir diye düşündüm. Bu nedenle ilk çıktığı zaman okumadım. İyiki de öyle yapmışım. Aşırı dozda Vitale etkisinden kafayı bulmuş gibiyim.


Ignazio 'Naz' Vitale...
Neredeyse olmasını istediğiniz her şey ama bir beyaz atlı prens değil. Daha çok karanlıklar lordu. Gerçek ve benim olmasını istediğim bir lord.

Karissa Reed NYU'da ilk yılını bitirmek üzeredir. Doğduğundan beri özlemini çektiği bir şey varsa o da ev olgusudur. Belli bir düzenleri yoktur. Özellikle babası onları terk ettiğinden beri. Hayatları taşınmakla geçiyordur. O yüzden annesinden uzaklaşmak istemiş ve üniversite için New York'a gelmiştir.

"Seni uyarıyorum. Ben iyi bir adam değilim, Karissa ve asla da olmayacağım. Sakın beni düzeltebileceğini ya da bir gün değişeceğimi düşünme. Öyle bir şey olmayacak. Şunu anlamak zorundasın: Eğer bu iş daha ileri giderse, eğer kalmamı istersen bir gün çekip gitmene izin vermeyeceğim."

Naz ile ilk karşılaşmaları felsefe profesörünü tehdit ederken olur. Bir sonraki ise parti çıkışı. Böylelikle Naz, Karissa'nın hayatına ani bir şekilde dalar. Tüm işaretler Karissa'nın Naz'dan uzak durması gerektiğini gösteriyordur. Fakat Karissa bunları görmek istemez ve kendini her anlamda Naz'a teslim eder.


Karanlık, sır ve tutkuyla dolu bir ilişki başlar. Naz'ın içindeki canavara rağmen her şeyini sevdim. Yaşadıklarına rağmen Karissa'yı sevmesi, düşünceli hareketleri, bunu kendi tarzında gösterişi...

Her bakımdan çok yoğun bir kitap. Kaldırabilmek için en azından belli bir olgunluğa erişmiş olmanız gerekiyor. Kitapta geçenlerle ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü hem kurgunun tadı kaçabilir hemde kendi fikirlerinizin oluşmasını tercih ederim.

Yayınevine orijinal kapak kullandığı için teşekkür ederim. Ve bir başka teşekkür etmek istediğim kişi çevirmenimiz. Vitale kelime oyunlarını fazlasıyla seven bir adam. Karissa da öyle. Çevirmenimizde bunları iyi yakalamış. Umarım ikinci kitap bir an önce çıkar. Ve unutmadan, kitabı okuduktan sonra yapmayı planladığım 3 şey;

1) Prens'i okumak
2) On İki Kızgın Adam'ı izlemek
3) İtalya'ya gitmek


Bir dahaki yorumda görüşmek üzere  :) .

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder