Köşe Yazılarım|| Bağımlıyım Bağımlısın Bağımlı!

Daha önce bağımlılık ile ilgili bir yazı yazmayı düşünüyordum. Hatta ne bağımlılığından da bahsedeceğim belliydi. Kitap! Lakin 3 hafta önce yaşadığım 'tatsız' olay bağımlılıklarımla ilgili bir daha düşünmeme neden oldu.

Ben hep 'kitap olmadan asla' diyerek dolaşan biri oldum. Kitap okumadan yaşayamayacağımı düşünüyordum. Hala öyle düşünüyorum ama artık 2.sırada. Ondan önce telefonum geliyor!

Bir cumartesi akşamı saat sekiz sularında kendisi bana daha fazla tahammül edemedi ve çöktü. Gerçek bir çöküşten bahsediyorum. İşlemcisi yanmış. Ne çektiyse artık benden!!! Tabi o dakikadan itibaren benim için hayat durdu desem yeridir.Bir haftasında telefonsuzdum ve neredeyse kafayı yiyecektim. İnanın hiç abartmıyorum. Lys öğrencisiyim, bir işte bile çalışmıyorum. Bu kadar etkilenmeye ne gerek var değil mi? Ama inanın ilk hafta eroin bağımlıları gibiydim. 

Bu kadar kötü durumda olduğumu görmek... yüzleşmek sancılı bir süreç oldu benim için. Kitap okumak bile istemedi canım. O derece! Sonraki iki hafta için geçici olarak bir telefon temin ettim tabi fakat keyifsiz dolaşma halim devam etti.  

Bu bağımlılığın genele baktığınızda yaygın bir durum olması daha da kötü. Bugün bir haberde gördüm, mağaza sahibinin verdiği iş ilanında  "elinde telefonla  dolaşmayan bir çalışan arıyorum" yazıyor. Halimiz içler acısı.


Çin de yolda yürürken telefon kullananlar için ayrılan kaldırım!

Bu bağımlılıktan ya da bağımlılıklardan kurtulunabilir mi? Belki. Kişinin iradesi ve isteğiyle alakalı bir şey. Ve ne derece bağımlı olduğuyla ilgili. Telefon bağımlılığımdan kurtulabileceğimi pek düşünemiyorum nedense. Teknolojinin olmadığı bir devirde yaşarsam belki. 

Siz ne düşünüyorsunuz bu ve benzer bağımlılıklarla ilgili? 

Bağımlı olmayacağımız günler dilerim :) ! 

Share this:

, , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder