Kimliksiz - Selvi Atıcı - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Kimliksiz
Yazarı: Selvi Atıcı
Seri Adı: Kayıp Şehir
Seri Sıralaması: 1/4
Tür: Aşk - Dram
Yayınevi: Müptela Yayınları
Goodreads Puanı: 4.25/5
Benim Puanım: 5/5


Yeni bir kitap yorumuyla merhaba :). Kitabımızı okumaya başlayalı çok oluyor aslında ama hemen bitirmemek için ciddi bir direniş gösterdim! Çünkü Deryal ile vedalaşmaya hazır değildim. Ama her güzel şeyin bir sonu vardır elbette.

Yazarımızın daha önce internet ortamında yayımladığı 'Ben İyi Bir Kızdım' hikayesini soluksuz okumuş dilini çok beğenmiştim. O yüzden Kimliksiz'i severek okuyacağımı biliyordum ama Deryal'in bu kadar etkileyeceğinden habersizdim.

Yok böyle bir adam! Okurken beni benden aldı resmen! Burcuya aşık hallerine, içinde hâlâ var olan o çocuksu ruha, yer yer acımasız hallerine yani kısacası her şeyine bayıldım. Sevilmeyecek gibi değil. Daha söylemek istediğim çok şey var ama önce biraz konusundan bahsetmek istiyorum.

Deryal Yiğit, nam-ı diğer Kimliksiz...

Deryal, küçük yaşta annesini kaybetmiş, sokaklara düşmüş ve hapse girmiştir. Babasının kim olduğunu, soyadını, nerede doğduğunu bile bilmiyordur. Bu yüzden ona Kimliksiz lakabı takılmıştır.

Yaşadığı sıkıntılar daha güçlü, kararlı ve acımasız biri olarak karşımıza çıkarır onu. Kendi krallığında mutludur o. Ta ki Burcuya kadar!

Burcu hayatının ortasına bomba gibi düşer. Aşkı bilmeyen yüreği kirli geçmişine rağmen Burcuyu ister.

Fakat Burcunun sırları her ikisi içinde yıkıcı sonuçlar doğuracaktır...

Kitabın sonunda yoğun bir duygu seli içerisindeydim. Keşke bitmeseydi! Deryalin Burcu'm deyişi hâlâ aklımda. Ah Deryal ah...

Aşk ve  yer yer dram da olmak üzere bu türde kitapları seviyorsanız kesinlikle Kimliksiz'i okumalısınız! Türk yazarlarımız içinde gerçek olabilecek karakter ve kurgu da yazan ender kişilerden Selvi Atıcı.
Bir kaç sahneyi okurken içim gitti ama bazı şeylerin yaşanması gerekiyordur.
Benim gözü kapalı önerebileceğim bir kitap. Yazarımızın ellerine sağlık.

Ayrıca kapak ve ayraç tasarımına bayıldım! Bunun içinde Şükrü Beyin ellerine sağlık.

Bir iyi haber verip yorumu sonlandırıyorum :). Yakın bir zamanda yazarımızın yeni bir kitabı çıkıyor Kayıp Şehir serisinden ayrı olarak. Adı SEN. Severek okuyacağınız karakterlerden olacak Demir ve Süheyla(ya da Sü demeliyim ;). Takipte olun derim.
Ve bir başka kısa zamanda da Kayıp Şehir'in ikinci kitabını bir an önce elimize alırız umarım. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın :).

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder