Deniz Feneri Koyu - Kimberley Freeman - YorumKünye

Orijinal Adı: Lighthouse Bay
Yazarı: Kimberley Freeman
Tür: Aile - Aşk - Dram
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Goodreads Puanı: 3.92/5
Benim Puanım: 5/5


"Bazı hazinelerin değeri parayla ölçülmez."

Deniz Feneri Koyuna hoşgeldiniz :) . Kitabımız Arkadya Yayınlarının yenisi. 
Yazarı Kır Çiçeği Tepesi kitabından biliyorsunuzdur belki. 
Deniz Feneri Koyu yazarın okuduğum ilk kitabı. Ve çok beğendiğimi belirtmeliyim. Sayfalar su gibi akıp gitti. Okuduğum süre boyunca sanki bende karakterlerle Deniz Feneri Koyu'ndaydım. Kitap geçmiş ve günümüz arasında gidip geliyor. Konuya da buna göre değineceğim.

Isabella Winterbourne... Ünlü kuyumculardan  Winterbourne'lerin gelinlerinden biri. 1901 yılında eşiyle bir gemi yolculuğuna çıkar. Kraliçe'nin isteği üzerine Avustralya parlementosuna teslim etmeleri gereken çok kıymetli bir hediyeyi götürmek üzere görevlendirilmişlerdir. Fakat yolculuk tamamlanamaz. 

Gemi Queensland sahilinde batmıştır ve tek kurtulan kişi Isabella'dır. O kıymetli hediyeyle birlikte. Yapması gereken istemese de hediyeyle birlikte Winterbourne'lere dönmektir. Ama ya hayalleri ve çektiği acılar ne olacaktır?


Yurtdışı kapaklarından. Çok güzel değil mi?


Günümüzde ise Libby Slater sevdiği adamı kaybettikten sonra daha fazla Paris'te nefes alamayacağını hisseder. Her şey anlamsız geliyordur. Bunun üzerine doğduğu kasabaya, Queensland'e döner. 
Deniz Feneri Koyu'na yeni bir başlangıç yapmak için gelmiştir ama ondan öncesinde kaçtığı geçmişiyle yüzleşmelidir. Özellikle 'o' olaydan beri kızkardeşiyle görüşmemiştir.

 Ardında bıraktıklarıyla yüzleşirken Deniz Feneri Koyu'nun onun için sürprizleri vardır...

Dolu dolu bir 486 sayfaydı. Okuduğunuz süre boyunca yoğun bir duygu seli içinde olacaksınız. Kazanılanlar, kaybedilenler, aşk, aile ve en önemlisi sevgi... İliklerinize kadar hissedeceksiniz. 

Yalnız duygusal biriyseniz okurken bulunduğunuz ortama dikkat edin derim. Bazı sahnelerde gözleriniz dolabilir. 
Kesinlikle önereceğim kitaplar arasına girdi Deniz Feneri Koyu. Ayrıca kapakta basımı da çok güzel. Özellikle pembe püsküllü ayracımız çok tatlı :) .

Kitabı merak ettiyseniz bir sürprizim var. Takipte kalın :) .

Ve bu da yayınevinin kitabımız için hazırladığı tanıtım videosu:
Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder