Köşe Yazılarım: Olmayan İnsanlığı Arıyoruz...


Bu başlık altında bu yazıyı paylaşmam ne kadar doğru tartışılır fakat bir haftadır gördüğüm haberler bana içten içe isyan ettirdi...Şu son bir haftada o kadar çok ölüm haberi okudum ki...
Hasta gibiyim. Derler ya hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti diye, olayları da öyle bir afallamışlıkla izliyorum.

İnsanlık nereye gidiyor?!

Münevver'e olanları hatırlıyorsunuzdur. Vahşice öldürülmesinin ardından dava süresince suçsuzken suçlu hâle getirildi neredeyse. Ona bunu yapana ne oldu? Hapishanede öldüğü söylendi ama ben inanmıyorum.

Şimdi de Özgecan... onun suçu neydi ki gencecik yaşında öldürüldü?! Tecavüz etmeye kalktılar. Yetmiyormuş gibi bıçaklandı, elleri kesildi ve yakıldı. Aklım böyle bir vahşeti kabul etmek istemiyor. Allahım ailesine sabır, güç, kuvvet versin.

Özgecan'ın katilleri için idam edilsin dendi ama dinimiz bile ölüm kurtuluş kısasa kısas derken müebbet... İşin bir başka acı tarafı adaleti hapishanedekilerden bekliyor oluşumuz! Böyle düzen olmaz olsun...

Özgecan'ın haberinden sonra 12 yaşında bir kız çocuğunun tacize uğradığını duydum. Bir başka kızında sevgilisi tarafından arabaya bağlanıp sürüklendiği. Sanki televizyonda görüp daha çok cesaret alıyorlar, bu nasıl bir şey anlamıyorum!

Ve yine bir başka gencimizi daha yitirdik! Fırat Çakıroğlu... PKK sempatizanları tarafından öldürüldü, onların eylemlerine karşı bir duruş sergilediği için! Allahım ailesine sabır versin...

Bu kadar kötü haber karşısında insanlarda bir duyarsızlık bir boşvermişlik seziyorum.

Bunları görmek o kadar acı verici ki...

Bir iki ay geçtikten sonra çoğu kişi yaşananları unutacak.

Toplumumuzda -özellikle kadınlar ağırlıkta olmak üzere- canlılara böyle canice davranışlar sergilenirken nasıl arkanızı dönüp gidebilirsiniz?

İnsanlık her geçen gün daha fazla yok oluyor. Eğer mevcut olanı iyileştirip, arttırmaya çalışmazsak insanlığın olmadığı bir yerde nasıl yaşamımızı devam ettirebiliriz?

Lütfen duyarlılığınızı kaybetmeyin! Düşünün, okuyun, araştırın, haklarınızın peşinden koşun. Ve en önemlisi sessiz kalmayın...

Share this:

,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder