Tatlı Şeytan - Wendy Higgins - YorumKünye

Orijinal Adı: Sweet Evil
Yazarı: Wendy Higgins
Seri Adı: The Sweet Trilogy
Seri Sıralaması: 1/4
Tür: Genç Yetişkin - Fantastik
Yayınevi: GO Kitap
Goodreads Puanı: 4.16/5
Benim Puanım: 5/5


Tek kelimeyle muhteşem bir kitaptı!

4 saatlik uykuyla durmuyor olsam daha çarpıcı bir giriş cümlesi yazmak isterdim ama sabah 5'e kadar oturdum ve kitabı bitirdim. Saat 10'da da sınava girince uyumak için pek vaktim olmadı. 

Kitabı Ütopik Kızlar nedeniyle oldukça merak ediyordum. Ve bu merakımın sonucunu fazlasıyla aldım. Şu an iyi bir kitap okumanın verdiği hazzı yaşıyorum. Tatlı Şeytan Go Kitabın  yayımladığı üçüncü kitap. Mıknatıslı kapaklarla şimdiden okurların kalbini çaldılar, bende bayıldım. Orijinal bir fikir. Üstelik şu ana kadar orijinal kapak kullandılar ki bu da onları sevmek için bir başka neden.

Kitaba bayıldım. Öyle böyle değil. Beklediğimin çoook üstünde bir kitaptı. Young Adult türününde en iyi örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Elimden bırakamadım. Zaten kısa sürede bitirmemden belli. Konu güzel, karakterler güzel, basımı güzel...daha ne olsun?! 

Anna Whitt sessiz, güzel, çalışkan, tabiri caizse melek gibi bir  kızdır. Beş duyusu da diğer insanlara göre oldukça gelişmiştir. Normal olmadığını biliyordur ama bunu nasıl açıklayabilir ki? İlk başta iyilik meleği halleri 'hadi canım' dedirtmişti ama okudukça kızımızın gerçekten de  'melek gibi' olabileceği anlaşılıyor. Bir gün arkadaşı Jay ile gittiği bir partide Kaidan Rowe ile tanışması her şeyi değiştirir. Kaidan'da onun gibidir. Yani bir nefil!Bu kitaptaki nefiller Dük ve insanların birlikteliği sonucu oluşuyor. Düklerin kim olduğuna değinirsek, şeytan cennetten kovulurken onunla beraber başka meleklerde kovulmuştur isyan ettikleri için. Dünya'ya kötülüğün yayılması için bu melekler içinden 12 kişi seçer (yani Dükler). Hepsine ayrı bir günah verir; kibir, şehvet, yalan vb. 

Kaidan'ın babası Şehvet Dükü'dür. Anna'nın ise Madde Bağımlılığı. Tabi Anna bunları Kaidan'dan öğrenir. Babasıyla tanışması gerekiyordur. Bu yolculukta Kaidan ona eşlik edecektir. Kaidan... tapılası mavi gözleri, tüm yakışıklılığı ve şehvetiyle Anna'dan uzak durması gerekiyordur. Peki ya Anna durabilecek midir? Üstelik yakında patlak vermesi muhtemel bir savaş varken?Kitap boyunca beklemediğim bir duygu seline kapıldım. O sonu hiçbir şekilde kabul etmiyor ve ikinci kitabı istiyorum. Ve Kaidan'ın yaşadıklarına rağmen duygulu halleri... aşık oldum sanırım. Hemde ümitsiz bir şekilde :(! Kitabı okumadıysanız en kısa sürede temin etmenizi tavsiye ederim. Okuyun, okutun. Pişman olmayacaksınız!

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder