Justice League - Cilt 1 Başlangıç - YorumKünye

Orijinal Adı: Justice League - Volume 1 Origin
Yazar: Geoff Johns
Çizer: Jim Lee
Seri Adı: Justice League
Seri Sıralaması: 1
Tür: Çizgi roman - Fantastik
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Goodreads Puanı: 3.89/5
Benim Puanım: 5/5

Yahu DC'nin her şeyi harika!

Öncelikle yeni yılınız kutlu olsuun :D. Sağlıklı, mutlu ve bol kitaplı bir yıl olur umarım. Çizgi romanda fuar yenilerimdendi. Geçen gün Goodreads hedefimi tamamlamak için okudum ama keşke ikincisi çıkmadan okumasaymışım dedim :(. Süper ötesiydi!

Geçtiğimiz Haziran yorumunu yazdığım Justice League - War animasyonuyla konusu aynı. Yorumbaz'ın dediğine göre New 52 evrenindenmiş. New 52 olunca ne oluyor diye sormayın, çünkü bende bu evrenleri daha öğrenemedim :D.

Animasyondan farklı olarak burada Shazam yerine Aquaman var. Çizimler, renklendirme...çok güzeldi. Sondaki Gizli Dosya ve Atlantis'in Gizli Tarihi... Batman ve Superman'in çizgi romanları çıkıyorken Wonder Woman'a da el atmalılar. Mümkünse Aquaman'e de. Atlantisten dolayı çok merak ediyorum.

Adına uygun bir şekilde Justice League kahramanlarının bir araya gelişinden bahsediyor. Dünya o zamanlar süper kahramanların varlığını reddetmektedir ta ki Darkseid'ın saldırısına kadar!

 Batman saldırıların nedenlerini araştırırken Green Lantern ile yolları kesişir. Superman'de uzaydan geldiği için sorularını cevaplayabileceğini düşünürler. Tabi bu büyük bir kavgadan sonra olur :) . Daha sonra Flash, Wonder Woman, Aquaman ve Cyborg'un katılımıyla birlik tamamlanır ve Darkseid'a karşı savaş başlar!

Okumayan varsa bir an önce gidip alsın ve okusun. Serinin daha ilk çizgi romanı. DC evrenine bayılacaksınız! War yorumumda da söylediğim gibi Justice League'ya 2017 de bir film geliyor. Tabi konu aynı: Darkseid. Yinede yüz kez okunur, izlenir :) .

Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder