Günahlar ve İğneler - Karina Halle - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Sins and Needles
Yazarı: Karina Halle
Seri Adı: Artist
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Suç, Günümüz Romans, Erotik
Yayınevi: Novella Yayınları
Goodreads Puanı: 4.08/5
Benim Puanım: 4/5

Bu kitap burada bırakılır mı?!

Bir daha seriler tamamlanmadan seri kitaplara başlamaya tövbe edeceğim neredeyse :)!
Kitap, fuar yenilerimdendi. Kapağı ve konusu o kadar cezbedici ki okumadan edemedim. Bu arada yayınevine teşekkür ederim kitabı orijinal kapakla çıkardığı için. Baskı ve çeviri oldukça iyiydi. 

Kitaba gelirsek, büyük bir hevesle başlamama rağmen belli bir sayfa sayısına kadar hayal kırıklığına uğramadım değil. Konusuna bakınca ve ilk baştaki gidişatını görünce klasik bir kurgu olduğunu düşünmüştüm ta ki Ellie'nin soygun sahnesine gelene kadar!

Evet doğru okudunuz soygun ;). Kitabımız hakkında hiçbir fikri olmayanlar için biraz konudan bahsedersem: Ellie Watt... kendisi bir dolandırıcıdır. Çocukluğunda  yaşıtları oyuncaklarla oynarken kendisi kilitleri açma konusunda uzmanlaşmıştır. 
Tabi bu aileden gelen bir şey. Anne ve babası soygun işlerinde Ellie'yi kullanmaktan çekinmemiştir. Ve beraber gerçekleştirmeye kalktıkları son soygundan beri görüşmemişlerdir. Yani 14 yaşından beri. Ama Ellie başarısızlıkla sonuçlanan o soygunun izlerini hala taşıyordur.

Önceden dolandırdığı bir adam onu bulunca bir kaç ay ortadan kaybolması gerekir. Parası suyunu çekince yeni bir plan kurana kadar Palm Valley'e dayısının yanına gider. Kim bilirdi ki lise tek 'arkadaşı' Camden McQueen'in kasabada olduğunu?

Kaçtığı bir başka kişiyi de unutmamak gerek. Javier... Uyuşturucu Baronu, eski sevgilisi, ilk aşkı, her şeyin ilkine sahip olan adam! Her yerde Ellie ( Eden) 'i arıyordur...


Javier kızın elini öperek kalbini kazanan o delici ve sarı yeşil gözlerle dikkatle ona baktı. "Umarım hep senin bir parçan olurum, Eden," dedi inanarak. "Sonsuza kadar benim bir parçam olacaksın. Sensiz bir dünya müziksiz bir şarkı gibi. Bir bütün olması için ikiniz de gereklisiniz."


Geçmişinden kaçan Ellie artık o geçmişle yüzleşmek zorundadır. Bir kaçan iki kovalayan... sadece biri kazanabilir.

Camden&Ellie

"Korkuyorum," diye fısıldadı. 
"Neden?" diye fısıltıyla karşılık verdim gözyaşlarımı silerek. Vücudum bulutların üzerindeydi.
"Az önce hissettiğim şeyi kaybedemem." Yanağımı öptü. "Korkarım eğer kaybetseydim ben de seni arardım. Korkarım...onu anlayabiliyorum.


Eğer benzer kurguları okumaktan sıkıldıysanız şiddetle tavsiye ederim. Şaşırtıcı, seksi, heyecan verici, aynı çikolatalı pasta gibi ;). Camden mı Javier mi sorusunun yanıtı içinse yayınevi bizi çok bekletmez umarım.

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder