Tüyap Çıkarmam: İmza Günleri, Fuar Ganimetlerim ve Daha Fazlası!
Bir fuarın daha sonuna geldik! Dün akşam çok yorgun olmasaydım yazı gecikmeyecekti ama ölüyordum diyebilirim :) . Yinede dün tüm yorgunluğuma rağmen değdi. Geçirdiğim en güzel gündü diyebilirim. İnternetten konuştuğum arkadaşlarımla tanışmam, katıldığım imza günleri ve yeni kitaplarım... hemen yazının devamına geçelim :D.


Dün 10.02 gibi fuardaydım. Arkadaşımla ilk 3.salona uğradık  Aldığım ilk kitaplarda İthaki standındandı.. İlknokta'dan Cem beydi sanırım (umarım adını doğru hatırlıyorumdur : ) benimle ilgilenen kendisine indirim için tekrar teşekkür ederim :). Aşağıda aldıklarımı görebilirsiniz;
Hepside merak ettiğim kitaplardı. Uygun bir zamanda okumak için sabırsızlanıyorum. Fahrenheit neden iki tane diye sorarsanız da biri hediye :).
Bir sonraki durağımda Yabancı Yayınları oldu (duygu araya karışmış yoksa daha önce alıp okudum biliyorsunuz). Ali'min birini çekilişle imzalı posterle birlikte size hediye edeceğim. Tatlı Sır'ı Tatlı Bela'yı okuduğumdan beri bekliyorum sanırım. Bilmeyenler için Maddox kardeşlerin serisinin ilk kitabı :) . İki Hayat Arasında ise konusu ilgimi çektiği için aldım. Ve bahsetmeden olmaz Ünal Koçak, Tuğçe Nida Sevin (Tuğçe'nin Kitaplığı) ve Canan Hatipoğlu ile tanıştım. Sohbet ve fotoğraflar için tekrar teşekkür ederim. Gerçekten çok ilgililerdi. Aşağıda fotoğraflarımız var :D.
Alttaki Guguk Kuşunu şimdilik görmezden gelin ona daha sonra döneceğim. Aldatmak ve Kırmızı Pazartesi hediye. Dönüşüm ise merak ettiğim bir kitaptı ve Tüyap listemde yoktu aslında. Sonra bu kadar ince olduğunu görünce diğerleriyle beraber alıyım dedim. Benim için asıl sürpriz Justice League oldu! Büşram sağ olsun bir gün önce çizgi romanın çıktığını söyleyince bir standa bakayım dedim ve karşımdaydı. Yazdan beri bekliyorum diyebilirim :D.
Tüyap listemde olmayıp orada almaya karar verdiğim bir kitap: Derin Sularla Şeytan Arasında! Fiyatı 10 tl olunca kaçırmak istemedim. Parodi de çok güzel indirimler vardı umarım uğramışsınızdır. Yalnız defter kalmamış ona üzüldüm. Bu yıl Dex standını hiç sevmedim. Epsilon da ise indirim yoktu. Yalnız el kitabına  bayıldım. Ciltti ve illüstrasyonlu. Ephesus'ta indirim nasıldı tek kitap aldığım için bir fikrim yok ama görevliler çok ilgiliydi. Üstelik Hiçliğin Kıyısında'ya büyük karton  bir çanta yaptırmışlar, çok beğendim (aşağıda bir fotoğrafta var). 
Martı Yayınları bu fuarda harikaydı. Tüm kitaplar 10 tl idi. Tess'in aynı kitabı neden üç tane ona da hemen bir açıklama getireyim. Biri benim biri arkadaşıma biride yine size hediye edilmek üzere alındı ama imzalatamadım  çok kalabalık olduğu için, şansınıza küsün :D.
Bu fuar Artemis'ten güzel bir indirim aldım ve hiç beklemiyordum üstelik. Hediye ettikleri defterlere bayıldım ama çalışanlar ayrı telden çalıyordu diyebilirim. Birinden defter isteyip alırken diğerinden yok cevabını aldık. Şaşırtıcı değil mi?
Tüyap listeme yazdığım tüm Pegasusları aldım sanırım :D. Siyah Buz'un basımı çok güzel. Yalnız indirimli fiyatı 25 tl idi. Harika Yabancıyı almayacaktım aslında ama yorumuna güvendiğim bir ablam Harika Piç'ten hem daha fazla sevmiş hemde daha iyi olduğunu söyledi. Kaçar mı :)? Gece Yolu ise hediye. Aynı Şekilde elli tondan biride hediye. Eğer Yaşarsamı filmini hala izlememişken okumak istediğim için aldım. Tabi Pegasus standlarına uğramışken Onur abla ( The Reading Lady), Eren (Saklama Kabı) ve Duygu (Kitap Karnavalı) ile tanıştım :D . Aynı şekilde onlarla da aşağıda fotoğraflarımız var.
Ve bu karede aldıklarımın tamamı. Sağda size bahsettiğim Hiçliğin Kıyısında karton çantası. Çok güzel değil mi? Kitapların altında da gördüğünüz üzere Ali'm posteri var imzalı :D .  Yalnız Go Kitap ve Aspendos'a uğrayamadım. Özellikle Aspendos... bu kadar kitabı almışken Siyah Damarı alamamak. Üstelik %50 indirim varmış.Günün en özel karelerinden sanırım. Tess Gerritsen'ın Türkiye'ye ikinci gelişi. Yaklaşık bir haftadır burada ve imza kuyrukları o kadar kalabalıktı ki. 2-3 saat bekledim sanırım ama kesinlikle değdi. Çok tatlı ve güler yüzlü biri. Başka bir yabancı yazar olsa o kadar kalabalığa karşı sakin ve sıcak bir hava takınabilir miydi bilmiyorum. Kendisine bir kere daha hayran kaldım diyebilirim :D.Çocukluğumun yazarı İpek Ongun... kendisini ne kadar çok sevdiğimi her fırsatta söylerim. Kitaplarını kaç kez okudum inanın bilmiyorum. O kadar tatlı bir bayan ki. Yalnız şansa bakın ki o imza sırasında ne benim ne arkadaşımın telefonunun şarjı dayandığı için elimdeki tek fotoğraf bu. Buna da şükür deyip geçiyorum :).
Biricik yazarım beniim. İmza sırası o kadar yoğundu ki (maşallah) bu fotoğrafı ancak imza bittikten sonra akşam çekinebildik. O yüzden elimizde ne kitap ne de çerçeve var. Çerçeve olayını bilmeyenler için: Nergis abla, Işıl abla, Nehir Erdem ve Lemariz Müjde için kitaplarına özel fotoğraf çekilmek için çerçeve yaptırmış. Şahsen bayıldım ama fotoğraf çektirmek kısmet olmadı işte. FB'ta görebilirsiniz ama :).Sol tarafta üstteki kare Ünal bey ile, yanındaki karede Tuğçe abla ile. Sol altta en baştan sayarsam; Canan abla, Onur abla, Eren ve Duygu ile çekildiğim fotoğraflar. Kesinlikle unutulmaz bir gündü 15 Kasım. Burada fotoğrafımızın olmadığı ama tanıştığım diğer arkadaşları da unutmamak gerek. Kitap İklimi blogunun sahibi Pınar, Pilli Kütüphane blogunun sahibi Filiz, Duygu Keleş, Esmanur Özdemir, ikizim (<3) ve Jennifer Royce!  Bu fuarın sürprizlerinden biri de oydu. Eğer bir aksilik çıkmazsa bu ay kitabı çıkıyor Ephesus Yayınlarından. Historical Romance türünde yazıyor ve şiddetle tavsiye ettiğim bir Türk yazar. Fotoğrafta çekildik ama merak edin değil mi :) ? Tek üzüntüm Buket ile konuşup ta görüşememek oldu. Artık görüşelim demeye utanıyorum :(. Bir gün telafi edeceğiz ama inanıyorum :).

Kesinlikle dopdolu bir gündü. Büyük ihtimalle önümüzdeki Tüyap'a kadar kitap alamayacağım ama ne yapalım. Ve umarım bir daha ki fuarda bende çalışacağım :D . Benim fuar maceram bu şekildeydi. Ya sizin ki :) ?
Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder