Çilek Mevsimi - Burcu Büyükyıldız - Yorum ve Okuma Hallerim


Künye

Kitabın Adı: Çilek Mevsimi
Yazarı: Burcu Büyükyıldız 
Seri Adı: Aşkın Renkleri
Seri Sıralaması: 1/5
Tür: Günümüz - Romans
Yayınevi: Müptela Yayınları
Puanım: 4/5


 Yoruma geçmeden önce yazarla yaptığım röportaja buradan bakabilirsiniz ♡.

Kitaba yazın başlamış, Okul açılınca da yarım bırakmıştım. Sonra geçen hafta okul sınavları arasında kitabımızı hemen bitirdim. 

Öncelikle yazar bize ters köşe yapmış diyebilirim :). Genellikle aşk kitaplarında bir olay vardır ve kitap boyunca onun çevresinde dönersiniz. Ama Çilek Mevsiminde olay değilde durum ön planda.

Yağız ve Mira bir çilek mevsiminde tanışırlar. O gün her şey olağan seyrinde ilerliyordur ta ki Yağız Mira'nın işlettiği kafeye gidene kadar. Bu çilek kokulu kızla göz göze geldiğinde hayatını değiştireceğini biliyordur. Bir süre Mira'dan uzak kalmak, onu kendi sırlarından korumak için ciddi bir savaş verir. 
Fakat birbirlerine karşı hissettikleri yoğun duygulara daha fazla engel olamazlar. Her şey bu kadar mükemmel olabilir mi? Diye düşünürken Yağızın korktuğu geçmişi aniden kapılarında bitiverir. 

Evlendiğinin ertesi günü terk edilen Mira, bir yıl sonra çıkagelen Yağızı affedebilecek midir? Peki ya siz Mira'nın yerinde olsaydınız affeder miydiniz?Şahsen kitabı okuduğum süre boyunca ve bittikten sonra sorunun cevabını çok düşündüm. Hâlâ net bir cevap veremiyorum. Ve yazarımızı tebrik ederim. Geçmişe dönüş ve günümüz sahnelerinin geçtiği bölümleri çok güzel birleştirmiş. 

Kitap boyunca yoğun bir duygu seline kapılıyorsunuz. Karakterlerimizin birbirine karşı hissettiği aşkı, özlemi sanki gerçekte ben yaşıyor ben hissediyor gibiydim. Erim'i de unutmamak gerek. Çocukları pek sevdiğim söylenemez ama Erim'in geçtiği sahnelerde olsada sevsem dedim.

İki insanın birbirini ne kadar sevebileceğine en güzel cevaplardan Çilek Mevsimi.

Yağız gibi güçlü ve sert mizaçlı bir adamın aşk karşısında nasıl saygıyla eğildiğini okurken, Mira gibi aşk konusunda saf ama sevdiğine sonuna kadar bağlı, yaşadığı kırgınlığa rağmen naif yapısıyla ne kadar güçlü bir portre çizdiğini görüyoruz. 

Serinin ikinci kitabı 'Bir Günah Gibi' yakında çıkacakken Çilek Mevsimini kesinlikle okumalısınız. Ayrıca kitabın kapağını çok beğendiğimi belirtmeliyim. Küçük bir itirafta da bulunayım: kitabı aldığımdan beri poşetin içinde tutuyorum sırf kokusu gitmesin diye. Nitekim poşet bile çilek kokuyor artık :D.

Aşağıya koyduğum fotoğraflarda kitabın bana etkisi.

Yazarımızın bile çilekli tişörtü yok onu belirteyim ;).
Genellikle kakaolu süt içerim ama kitabın etkisiyle çilekli süt içmiştim.

Yine aynı etkiyle gittiğim her yerde çilek arıyordum.

Ve bu da bir başka çilekli kombin.


Aslında bu fotoğrafların arasında bir de çilekli tart olsun isterdim ama (kitabımızın arkasındaki tarife göre) önümüzdeki Çilek Mevsimine artık :) .

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder