Would You Rather Book Tag ?


Yine bir mim ve yine ben :D . Bu ara bütün etkinlikler üst üste geldi. Would You Rather Book Tag'de onlardan biri. Türkçesi Hangisini Seçerdiniz?.  Beni mimleyen Kitap Tiryakisi ve Sanat Nehrine çok teşekkür ederim. Etkinliğin yapılışına gelirsek aşağıda 10 tane soru var. İki durum veriliyor ve birini seçiyorsunuz. Ancak seçtiğiniz durum hayatınızın sonuna kadar devam edecek (oldukça zor değil mi?). Etkinlik sonunda 3 ya da 6 kişiyi mimlemeniz gerekiyor. Sorular ve cevapları görmek için mime geçelim.


1- Çok kitaptan oluşan seriler mi ya da tek kitaplar mı ?
Kesinlikle seriler. Tek kitaplar tadımlık güzel oluyor ama seri kitapları okumayı daha çok seviyorum.

2- Sadece kadın yazarları mı yoksa erkek yazarları mı okumak ?
Erkek yazarları özellikle epik fantastikte okumayı çok seviyorum ama tercihim kadın yazarlardan yana. Kadınlar çoğu türde başarılı :) .

3- Kitapçıya gidip kitap almak mı , İnternet üzerinden kitap almak mı ?
Bir iki yıl önce sorulsa kitapçı derdim. Fakat şu an internet. Zaten kitapçılara gidip kitaplara bakıyorum, arada alıyorum da ama internet'in toplu alışverişte daha avantajlı olduğu da bir gerçek. Bu nedenle internet üzerinden diyorum.

4- Film olan kitaplar mı dizi olan kitaplar mı ?

Kesinlikle film olan kitaplar. Dizisi olan kitaplar güzel değil mi? Güzel olanlar var (Game of Thrones gibi). Fakat dizi daha uzun soluklu olduğu için bir süre sonra konular uzatılıp kabak tadı verebiliyor. En iyisi film. 1-2 saat neyse izle ve çık. 

5- Günde 5 sayfa okumak mı yoksa haftada 5 kitap mı ?
Kitabı elime aldığımda 5 sayfa okuyup bırakma gibi bir durumum olmadığı için haftada 5 kitap diyorum.

6- Profesyonel bir yazar olmak ya da profesyonel bir yorumcu olmak ? 

Yazdığım hikayeler olmadı değil ama ben profesyonel yorumcu olmayı tercih ederim. Okumak yazmaktan daha zevkli :) .

7- En sevdiğiniz 20 kitabı tekrar tekrar okumak mı yoksa her gün daha önce okumadığınız yeni bir kitabı okumak mı ?
En sevdiğim kitaplarda olsa tekrar okumak bir süre sonra bıkkınlık vereceği için her gün daha önce okumadığım bir kitabı okumayı tercih ederim.

8- Kütüphanede çalışmak mı kitap satıcısı olmak mı ?
Kitap satıcısı olmak diyorum. Kütüphane ortamlarını severim fakat D&R'daki bir ortam kadar eğlenceli olamayacağı kesin.

9- Favori türünüzden kitaplar okumak mı yoksa favori türünüz hariç diğer her türden kitaplar okumak mı ? 

İşte en çok zorlandığım sorulardan biri! Bu aralar favori türüm aşk kitapları. Hiç aşk kitabı okumadığımı düşünemiyorum ama sürekli aşk kitapları okumakta boğucu olabiliyor. Olaylar gözünüzde klasikleşmeye başlıyor falan. Bu nedenle favori türüm hariç her türden kitaplar diyorum. Eminim birinin içinde aşk geçer :D .

10 - Sadece fiziksel kitap kopyalarını okumak mı yoksa sadece e-kitap okumak mı ?


E-kitap okuduğum zamanlar oluyor ama kitabı eline alıp okumak gibisi var mı? Kitabı elime alıp incelemeli ve kapağıyla aşk yaşamalıyım. Ekrana bakıp bir şeyler okumak hiç zevk verici değil. Bu nedenle fiziksel kitap kopyalarını okumak diyorum.

Benim cevaplarım bu şekildeydi. Okurken sizin cevaplarınız nasıl oldu acaba :) ? Bu arada bu mimi arkadaşım Deniz'e hediye ediyorum. Kendisinin bu tagleri okumak çok hoşuna gidiyor da :D . Benim mimlediğim 3 kişiye gelirsek: Jane Wampirob , Ayşegül'ün Kitaplığı ve Okuma Köşem.
   

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder