The Chocolate Books TagTatlı mı tatlı bir etkinlikten herkese merhabaaa  :D . Sıcaklar şu bu derken pek kitap okumak istediğim söylenemez ya da yorum yazmak. Bu tag'i de ne zamandır yapmak istiyordum. Ayşegül ile konuşunca bekletmeyelim dedik iki çikolata hastası olarak :D . Bol ağzınızın suyu akacak bir etkinlik olabilir, hele fotoğraflardan sonra :) .  Nasıl bir etkinlik olduğuna gelirsek belli çikolata kategorilerinde sorulan soruları cevaplıyorsunuz. Ayşe Gül'ün cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Benimkiler içinse yazının devamına alalım sizi :) .


Bitter çikolata: Karanlık konulu bir kapağı olan kitap (taciz, ev içi şiddet, tecavüz, yalnızlık, zorbalık, ölüm vb.) ?

Soruyu okuduğumda aklıma gelen ilk kitap Grinin Elli Tonu çikolata ise Karam oldu. Grinin Elli Tonu'nun kapağının karanlık bir yanı var içerik yarı yarıya uymasa da. Karamla ikisini özdeşleştirirseniz gayet zengin içerikli ve baştan çıkarıcı bir karışım :) .


Beyaz çikolata: En sevdiğiniz hafif ve mizah içerikli kitap?
Beyaz çikolatayı sevdiğim söylenemez. Kitap olarak Pucca'nın okuduğum ilk ve tek kitabı olan Küçük Aptalın Büyük Dünyası diyorum . Bence gayet hafif ve mizah dolu bir kitaptı. Severek okumuştum.

Sütlü çikolata: Çok konuşulan reklamı yapılan ve okumak için öldüğünüz kitap?

Söyleyeceğim kitap sütlü çikolata tadında olmasa da bu ara ÜKG tarafından turu yapılan ve çok merak ettiğim bir kitap. Guguk Kuşu Robert Galbraith. Yazarının adına bakmayın J. K. Rowling'in takma adı ;) .
Karamelli çikolata: Okurken içinizi eritip bir tuhaf hissettiren kitap?


Bu soruyu yakın zamanda okuduğum kitaplara göre cevaplıyorum. Çok düşündüm ve direk Işıl Parlakyıldız'ın Duygu kitabı diyorum. Hala aklıma Sedat geldiğinde karamelli çikolata yediğimde ki gibi eriyorum resmen :) .Kinder sürpriz çikolata: Son zamanlarda sizi şaşırtan bir kitap ?
Bu sorunun orijinalinde Kit Kat vardı aslında ama soruya bakınca Kinder sürprizin daha uygun olduğuna karar verdik :) .Son zamanlarda dediği için Daima Aşk Sandi Lynn diyorum. Aslında kitap Kinder gibi sürprizlerle dolu değil ama beklediğimden daha iyi olduğu için şaşırmıştım.

Snickers: Hakkında kafayı yediğiniz kitap?

Cevap Fatih Murat Arsal'ın Seni Sevmek İstemedim kitabı. Okurken deli olmuştum. Karakterler bana gerçekten kafayı yedirtmişti.
Marşmelovlu sıcak çikolata: Okurken sizi rahatlatan bir kitap?
Laurell K. Hamilton'ın Anita Blake serisinden herhangi bir kitap. Anita Blake okuduğumda evde giydiğim terlik kadar rahatlamış hissediyorum kendimi.Çikolata Kutusu: Okuduğunuz hangi seride bol çeşitlilik ve herkese göre olabilecek bir şeyler vardı?
Cevap bence kesinlikle Game of Thrones! Seride ne ararsanız var. Aşk, savaş, entrikalar daha ne olsun? Kutudaki çikolatalar kadar bol çeşitli :D .Acı biberli çikolata: Son zamanlarda okuduğunuz en acıklı kitap?
Yazacağım kitap son zamanlarda okuduğum bir kitap değil ama bu soruya en uygun cevap. Kristin Hannah'ın Gece Yolu kitabı. Yani Danielle Steel bile beni bu kadar ağlatamamıştır. Acı biberli çikolatayı da denemediğim için bir benzetme yapamıyorum ne yazık ki :)) .

Ekstra olarak bir soru daha ekledik. En Sevdiğiniz Kitap ve Çikolata?

En sevdiğim çikolata yanda da gördüğünüz üzere Damak. Moralim iyi de olsa kötü de olsa Damak yerim. Yalnız en sevdiğim kitabı seçme konusunda baya zorlandım. Bende kitaplığıma baktığımda ilk gözüme çarpan kitap olduğu için Colleen Hoover'ın Umutsuz kitabı deyip oyumu Holder'dan yana kullanıyorum :D .

Ve etkinliği devam ettirmek adına bir kaç blogu mimliyorum. Geveze Kitap Kurdu,  Saklama Kabı, Sanat Nehri, Kristal Kitap, Okuma Köşem, Kitap Tiryakisi , Sui Generis, Jane Wampirob. Ne zaman isterseniz yapabilirsiniz :).
Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder