Milyonluk Kirli Sır - C. L. Parker - Yorum

Künye

Orijinal Adı: A Million Dirty Secrets
Yazarı: C. L. Parker
Seri Adı: Milyon Dolarlık Düet
Seri Sıralaması: 1/2
Tür: Erotik
Yayınevi: Novella Yayınları
Goodreads Puanı: 4.08/5
Benim Puanım: 3/5Kitap aslında daha çok yeni. Arka kapağını gördüğümde hoşuma gitmiş listeye eklemiştim. Dün Turkcell'in Profesyoneller Kulübünde D&R'da %50 indirimde olduğunu görünce kaçırmamalıyım dedim ve hemen aldım. Gece ise sabaha kadar oturup bitirdim.

Delanie Talbot gencecik ve güzel bir bayandır. 24 yaşında olmasına rağmen biriyle doğru düzgün ilişkisi olmamış tabiri caizse kendisini ailesine adamıştır. Annesi çok hastadır. Tedavisini karşılayacak paraları ise yoktur. Babası evde annesine bakıyordur. Delanie ise üniversiteye bile gidememiştir. Böylece bir açık arttırmada kendini 2 Milyon Dolara ve iki yıllığına Noah Crawford'a satar.

Noah Crawford anne ve babasını genç yaşta kaybedince ailesinin ortak olduğu Kırmızı Lotus şirketinin başına geçer. İlk yıllar her şey yolundadır ta ki en yakın arkadaşı ve sevgilisinin ihanetine uğrayana kadar. Sonrasında kendini işine adar ve uzun süreli ilişkilerden kaçınır. Açık arttırmayı duyana kadar.
Ve Delanie Talbot'u gördüğü anda kendisine ait olmasını istediğini anlar. İki yıllığına anlaşırlar. Gizlilik ve tutku dolu bir ilişki başlar. Ama saklanılan sırlar açığa çıktığında oldukça kalp kırıcı olacaktır...Eveeet, öncelikle kitabın basımına bayıldığımı belirtmeliyim. Normalde kitabın orijinal kapağı buz mavisi ama yayınevi fuşya rengi tonlarını tercih etmiş ki en sevdiğim renklerden :) . Kitabın kendisine gelirsek çok beğendiğimi söyleyemem. Açıkçası arka kapağı okuduğumda kafamda daha farklı bir senaryo canlanmıştı fakat Delanie'nin kendini açık arttırmada sattığını okuyunca yıkıldım.

 Bir kadın için daha aşağılayıcı bir durum olamaz bence. Bunu bir de annesi için yaptığını bilince daha farklı bir karakterde bekliyordum kendisini. Annesi için yapıyor ama bir kere aramak ancak aklına geliyor. Bütün kitap boyunca kendini Noah'da kaybetmiş bir halde. Anlaştığı için mecbur diyebilirsiniz tamam ama iç seslerinde annesi ile ilgili endişeler hissettirilebilirdi. Kitap boyunca karmaşık sinyaller aldım Delanie'den. Bu nedenle pek hoşuma gitmedi.

Ayrıca Goodreads'te Grinin Elli Tonu ve Sana Soyundum serilerini sevenler bu kitabı da sevecek demiş ki benim için ekstra olumsuzdu (nedense böyle söylendiğinde soğuyorum kitaptan). İki seriden de biraz karıştırmış yazar. Anastasia iç seslerinde nasıl 'içimdeki tanrıça' diyorsa Delanie de 'fahişe' diyor.

Yinede ikinci kitabını okuyacak mıyım peki? Sanırım. Çünkü sonu oldukça kötü bitti ve ben kötü sonları hiç sevmem. Eğer kızımızın kendini açık arttırmada sattığını bilerek okusaydım belki daha farklı bir bakış açısı ile okuyabilirdim . Anlaşmalı ilişkileri severim evet, bu kitaptaki gibi olaylarda olabilir tamam ama olayların yansıtılış biçimi çok önemli. Delanie yönünden zayıf bir kitaptı. Yukarıda bahsettiğim benzerlikte hoşuma gitmedi. Umarım ikinci kitapta böyle bir şey olmaz.

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder