Korku Seansı ( The Conjuring) - Film Yorumu


2013 - ABD
Gerilim ,  Korku
112 Dak.
Chad Hayes ,  Carey Hayes
,  


Kaç yıldır korku filmi izlemiyordum aslında. Ta ki geçen gün Korku Seansını izleyene kadar. Korku filmi izlemememin nedeni gerçekten korkup etkisinden çıkamamak. Ama arkadaşımla pijama partisi yapınca rahat duramadık ve izleyelim dedik. İyi mi oldu kötü mü filmin bizi korkutma derecesine göre değişiyor sanırım :D .


Korku Seansı bu türün en çok önerilen filmi olmasının yanı sıra gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Bizimde ilgimizi çeken bu oldu. Tabi daha fragmanı izlerken bile ürpermemiz de sayılabilir.


Ed ve Lorraine Warren çifti dönemlerinin Paranormal avcılarıdır. Doğaüstü olay ve varlıklar konusunda uzmandırlar. Hatta bununla ilgili üniversitede seminerler düzenliyorlardır. Ünlenmelerine sebep olan iki olay vardır. Biri Amityville diğeri ise Perron ailesidir. Amityville ailesi'nin yaşadıkları daha önce farklı yönetmenler tarafından filme çekilmiş. Bu filmde ise Perron ailesinin yaşadıkları anlatılıyor. 

Ed ve Lorraine Warren


İblis faaliyetinin üç aşaması:
İstila...
Fısıltılar, ayak sesleri, başka bir varlığı hissetme ve ardından ikinci aşamaya geçiş,
Baskı…
Kurban bir dış güç tarafından hedef alınır…Bu güç onun iradesini paramparça ederek üçüncü ve son aşamaya gelmesine neden olur…
Ele geçirme.

Bir seminer çıkışı Bayan Perron  Warren'ların yanına gelir. Evde garip olaylar döndüğünü söyler. Önce evde duyulan sesler, eşyaların hareket etmesi ve varlığı hissetme...
Yüzleşmeye zorlandıkları şeytani varlık, Warren'ların kendilerini en korkunç vakalardan birinin içinde bulmasına neden olur.

Hem kendi korkularıyla yüzleşmeli hemde 'evdekilerden' kurtulmalıdırlar.

Korku filmi sevmeyen ben bile bu filme bayıldım. Şeytani oyuncaklar (özellikle bebekler), hayaletler ve ıssız bir yerdeki ev... korku filmlerinin vazgeçilmez üçlüsü. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca Korku Seansına ikinci bir film geliyor. Tarihlerde bir değişiklik olmazsa 6 Kasım 2015 tarihinde vizyonda. Sabırsızlıkla bekliyorum.


Ve fragmanı izlemek isteyenler için;

Filmin gerçek hikayesini ve Warren'ları merak ediyorsanız buraya bakabilirsiniz :) .


Share this:

, , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. fragmana bakamadım bile içim ürperdi resmen :) paranormal activityi izlemiştim günlerce ışık açık uyudum:) annem kafayı yediğimi düşünüyodu :) öneri için teşekkürler yorum için de eline sağlık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Paranormal Activity bence çok saçma. Eğer onda ışık açık uyuduysan bunda da birileriyle uyuyabilirsin ssanırım. Biz arkadaşımla beraber uyuduk :D . Ve bebeklerden ciddi anlamda nefret ettik :) . Rica ederim :) .

      Sil