Kitaplığımdaki En İyi 10 Kitap Kapağı


Yeni bir mimle herkese merhaba :) . Başlıktan yazının ne ile ilgili olacağını anlamışsınızdır. Bir süredir bloggerlar arasında yapılan bir etkinlik. Geveze Kitap Kurdu ve Nora'nın Kitaplığı yazısında beni unutmamış ve mimlemiş. İkisine de  tekrar teşekkür ederiim :D .Geveze kitabın seçtiği kapaklara buradan , Nora'nın seçtiği kapaklara ise şuradan bakabilirsiniz. Benimkiler içinse yazının devamına geçelim.


1) Demir KralDaha etkinliği görür görmez aklıma ilk gelen kapak Demir Kralın kapağı olduğu için ilk sırada da o var. Kesinlikle muhteşem. Özellikle kabartmaları. Nasıl basılmışsa fotoğraftan bile belli oluyor. Mavi ve yeşilin tonlarını hiç bu kadar uyumlu görmemiştim.

2) Grinin Elli Tonu


Bu kitabı bu etkinliğe koymadan kesinlikle olmaz! İçinde Christian Grey'in olduğunu bilmesem sırf kapağı için alabileceğim kitaplardan. Mavinin tonları, bir kravat, isimler sade bir şekilde yazılmış. Aklıma gelen ilk üç kelime; karanlık, baştan çıkarıcı ve seksi. Sizce de öyle değil mi?

3) Ahlaksız Ritim


Ahlaksız Ritim en riskli kapaklar arasında aslında. Genellikle çıplak bir adam veya kadının (ya da her ikisi birden) olduğu kapakların güzel olma olasılığı %50 . Ya güzeldir ya da değil. Ama Ahlaksız Ritim bu konuda bir istisna. Çok güzel duruyor pembe yazı puntosuyla ve dikkat çekici.

4) Milyonluk Kirli Sır


Kapağı ne kadar beğendiğimi kitap yorumumda da söylemiştim. Resmen al beni diyen bir havası var. Üstelik fuşya rengi cezbedici bir hava da katmış kitaba.

5) Beni Seç


Açıkçası çok ayılıp bayılarak okuduğum bir seri olduğu söylenemez. Fakat kapakları çok güzel hakkını yememek lazım. 

6) Umutsuz


Ahh Holder <3 . Kapak içeriği o kadar iyi yansıtıyor ki. Adı gibi gerçekten umutsuz, sade ve güzel.

7) Alaska'nın Peşinde


Bu kitaba haziranda başladım sanırım. Ama hala okuyorum. Aynı Yıldızın Altında'yı okuduktan sonra bu kitabı daha çok seveceiğimi düşünürken tam tersi oldu. İki kitabında anlatımı, karakterler, olayların gidişatı o kadar benziyor ki (konu elbette aynı değil) . Bunu fark edince acaip sıkıldım. Yalnız kapağının ne kadar güzel olduğunu inkar edemem. Siyah bir arka plan üzerine sigara dumanı... çok orijinal.

8) Pabucumun Ajanı


Bu etkinlikte kesinlikle olması gereken bir kitap kapağı! Severek okuduğum Türk yazarlardan Asu De. Ve her kitabının kapağını ayrı beğeniyorum. Özellikle Pabucumun Ajanını. En güzel çik-lit kapaklardan bence.

9) Cadı Avı


Sırf kapağı için aldığım bir kitap :D . Güzel mi değil mi, Goodreads puanı kaç? Hiç bir fikrim yok. Fakat gelin görün ki kapağa bayıldım . Ve gittim sırf kapağı için bu kitabı aldım. 

10) Çilek Mevsimi


Veeee en son olarak çilek kokulu kitabıım (gerçekten çilek kokuyor) <3 . Aldığımdan beri çeşitli şekillerde çektim kitabı. Çilekli tişörtümle bile :D . Anlayın kapağı ne kadar beğendim. Daha kapağına baktığımda bile içimi sımsıcak yapıyor. En kısa sürede bir yorum gelecek inşallah :) .

Etkinliği devam ettirmek adına bende bir kaç blogger'ı mimliyorum. Bunlar; Kitap Esintisi, Ön Okumalar ve Fazlası, Okuma Köşem, Sanat Nehri, Yorumbaz, Ayşegül'ün Kitaplığı.


Share this:

, , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder