Transformers: Kayıp Çağ (Transformers: Age of Extinction) - Film Yorumu2014 - Almanya ,  ABD
Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Macera
157 Dak.
Ken Watanabe, John Goodman, Peter Cullen,  Mark Ryan ,  Reno Wilson
Ehren Kruger
"Michael Bay'den bol aksiyonlu bir transformers filmi daha. "

Filme dün gittim ama ancak etkisinden çıkabildim. Bunda imax ile izlememinde etkisi var tabi. Hem çok keyifliydi hemde tüm o aksiyon sahnelerini birebir hissettim. Filmde 2 saat 45 dakika olunca sersemlemiş vaziyette çıktım :D.

Ay'ın Karanlık Yüzünde ki Chicago da gerçekleşen savaşı hatırlıyorsunuzdur sanırım. Autobotlar galip gelsede binlerce insan ölmüştü. Bu film dört yıl sonrasıyla başlıyor. Savaştan sonra CIA'in Mezar Rüzgarı timi Autobotları ve decepticonları tek tek yakalayıp yok etmekte ya da kendi çıkarları için dolaylı olarak kullanmaktadır. Optimus Prime ise kayıptır. Herkes onu arıyordur, özellikle yaratıcıları. Onu bulan ise Cade Yeager olacaktır.Cade Yeager kızı ile Teksas ta yaşamaktadır. Tamir işlerine baksada asıl ilgi alanı mucitliktir. Bulduğu işe yarar metalleri kullanarak çeşitli ev robotları yapabiliyordur. Bir gün eline geçen kamyon tüm hayatlarını değiştirir. Tamir niyeti ile aldığı bu kamyon Optimus Prime'dan başkası değildir. CIA peşlerine düşer. Böylece yolculuğumuz başlar.

İşleri oldukça zordur. Hem CIA hemde başka bir ırk peşlerindedir. İki grupta Prime'ı istiyordur.  Tek sıkıntı o da değildir. Transformer'ların gen haritası bir bilim adamının eline geçmiştir. Gen haritası ve decepticon'lardan aldıkları bilgilerle Galvatron ve ekibini yaratırlar. Fakat sandıkları gibi kontrol ellerinde değildir. Galvatron'un içinde Megatron vardır. Doğru zamanda ortaya çıkmayı bekliyordur.
Filme bayıldım! Tek sıkıntım aksiyon sahnelerinin çeşitliliğiydi. O kadar çok önemli olay oluyor ki, izlerken yorulduğumu hissettim. Yani bu kadar olayın bir filme sıkıştırılmasına gerek var mıydı? Zaten devam filmin geleceği de belli. Bunun dışında muhteşemdi. O efektler, savaş sahneleri... harikaydı. Bir daha ki film 2017'nin yazında çıkarılması düşünülüyormuş. Ama bu arada bir kaç animasyon filmi de çıkacakmış. 

Benim izlenimlerim bu şekilde. İzleyenler nasıl buldu acaba :) ?

Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. hafta sonu gidicem ben de, doğum günü hediyesi olarak :) okurken heyecanlandım resmen ya :) yorum için eline sağlık :*

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güzel bir doğum günü hediyesi. Filmde baya heyecanlı :D. Rica ederim :).

      Sil