Kötü Çocuklar: Tutkudan Sırlara - Michelle Leighton - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Up To Me
Yazarı: Michelle Leighton
Seri Adı: Bad Boys
Seri Sıralaması: 2/3
Tür: Yeni Yetişkin
Yayınevi: Optimum Kitap
Goodreads Puanı: 4.16/5
Benim Puanım: 3.5/5Beklenen kitabı dün okudum!

Açıkçası yazar beni yine şaşırttı. İlk kitaptaki o heyecan dolu sahnelerden sonra bu kitapla ilgili çok ümidim yoktu. Herşeyi biliyoruz, ikinci kitapta ne gibi bir şey olabilir ki? Şeklinde düşünüyordum. Ama aksiyon bakımından oldukça heyecanlı bir kitaptı.

İlk kitabın sonunda Olivia tercihini yapmış ve Davenport'ların sırrı peşlerindeydi. Bu kitapta kaldığı yerden devam ediyor. 

Olivia, kötü çocuklardan uzak durmaya çalışsada tercihi yine kötü çocuktan olmuştur. Cash Davenport. Cash'le olmak doğru hissettirse de korkuyordur. Kendini ona kaptırmaktan, bunun sonucunda da terk edilmekten. Böyle düşünmesinde Cash'in eski kırıkları ve annesi oldukça etkilidir. Hele o annesi... kadın tam bir cadaloz. Annesi yüzünden dolaylı olarak başı belaya giriyor. Cash içinse Olivia  bu zamana kadar beklediği kadın. Herşeyini söylediği ve söyleyebileceği,  yegane güvendiği insandır. Ve kendisi yüzünden (en azından cash öyle düşünüyor) hayatı tehlikededir. Bunun için babasından yardım ister. Olivia'yı her ne olursa olsun güvende tutmak istiyordur. Ama bunu yaparken çok büyük bir gerçekle karşı karşıya kalacaktır...

Yazar keşke kitabı daha uzun yazsaymış. O kadar olay ve duyguyu 288 sayfaya sığdırması jet hızıyla okuyup, duyguları doğru dürüst hissedememenize neden oluyor. Ayrıca kurguya bakıldığında daha derinlemesine yazılması gereken bir kitap. Mesela Nash ile ilgili durum, babalarının sırları, bunların biraz üzerinde durabilirdi.

Son kitabın böyle olmayacağını umuyorum. 

Yalnız kitapta beni Nash haricinde şaşırtan bir başka kişide Marissa'ydı. Bayan sürtük gitmiş yerine melek gibi bir kız gelmiş. Bu halleri hiiiç inandırıcı değil. Yazar son kitapta onunla ilgili bir süpriz yapabilir gibi geliyor :).

Kitabı alıp okuyan var mı? Okuduysanız siz nasıl buldunuz?

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. okumadım ama zevkine güvendiğim okul arkadaşlarım bu seriyi çok beğenmiş bende sipariş verdim bakalım :) yorum için eline sağlık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İlk kitap bomba gibiydi :). Okuduktan sonra yorumunu bekliyorum. Teşekkür ederim :).

      Sil