Gabriel'in Cenneti - Sylvain Reynard - Yorum


Künye
Orijinal Adı: Gabriel's Redemption
Yazarı: Sylvain Reynard
Seri Adı: Gabriel'in  Cehennemi
Seri Sıralaması: 3/3
Tür: Aşk - Günümüz - Aile
Yayınevi: Optimum Kitap
Goodreads Puanı: 4.22/5
Benim Puanım: 3/5
''Bir seriyi daha mutlu bir şekilde sonlandırdık.''

İkinci kitaptan sonra yazar seriyi bitirmişti aslında. Üçüncü kitap herkese sürpriz oldu. Genellikle aşk kitaplarının işleyişi bellidir. Karakterler tanışır, aşık olur, başlarına kötü olaylar gelir ve sonunda mutlu sona kavuşurlar. Yazarlar karakterlerin hayatlarına dair her zaman bir açık kapı bırakır olumlu yönde. Bu kitapta  Gabriel ve Julia'nın evlendikten sonraki hayatlarını anlatıyor.

İkinci kitaptaki olaylardan sonra bu kitap daha sakin diyebiliriz. Olaydan çok karakterlerin hayatlarına nasıl yön verdiklerini okuyoruz. Buna yan karakterlerde dahil (kötüler bile). Julia Harvard'da doktora programının ikinci yılındadır. Gabriel ile evlilik hayatları bir düzene oturmuştur. Ve bir aile olmak istiyorlardır. Ama önce kendi aile geçmişlerini araştırırlar.

Ayrıca Julia'nın bir çocuk sahibi olmakla ilgili korkuları vardır. Doktora programı yedi yıllık bir süreci kapsıyordur ve tez çalışmaları da vardır. Gabriel'in geçirdiği kısırlık ameliyatına tersine çevirmesi gerekiyordur. Doktorlar bunun bir yıl gibi bir süreyi kapsayacağını söyler. Bunun üzerine Julia çocuk konusunda rahatlar. Tabi kısa bir süre.

Çocuk bekleyen ya da isteyen tek çift onlarda değildir. Julia'nın bir kardeşi olacaktır. Aynı zamanda Gabriel'in kız kardeşi de bir çocuk istiyordur.  

Gabriel, Julia'nın hamile kalması durumunda kendi ailesinden genetik bir rahatsızlık bulaşıp bulaşmama olasılığını öğrenmek için kendi aile geçmişini araştırmaya karar verir. Ve bizde biyolojik ailesini daha yakından tanırız. 
Kitapta küçük aksiyonlarda yok değildi. Gabriel'in eski öğrencisi Christa Peterson ve Julia'nın eski sevgilisi Simon gibi. 

Kitapla ilgili kişisel düşüncelerime gelirsek yazar bu kitabı yazmasa da olurmuş bence. Ya da  uzun yazmak yerine daha kısa olabilirmiş. Bazı bölümler çok gereksizdi. O bölümleri okurken sıkılmadım değil. Yinede güzel sahneler vardı. Gabriel'in türünün tek örneği olması gibi :) . 

Başka alıp okuyan var mı?

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

 1. nerdeee :) daha elimde tonla okunacak var :) seri kitaplarda ilk kitabın tadını devamında bulmak her zaman mümkün olmuyo, filmlerde öyle, pazar pazar sabakleyin yorum beklemiyodum süpriz oldu :) kitap yorumu okumak çok zevkli bence almadan önce fikir ediniyorum :) eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen benimde :). Ya ikinci kitapta kalsaymış iyiymiş seri. Sürpriz olmasına sevindim :D . Kesinlikle katılıyorum ve teşekkür ederim :).

   Sil
 2. babam almış akşam geliyo kitabım :) seri kitaplarda devamını okumazsam eksiklik oluyo sanki :) çok heycanlıyım ya :) teşekkürler agnıscım :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Wuhuu. Harika! Şimdiden keyifli okumalar dilerim :). Bende eksiklik hissediyorum. Umarım beğenirsin. Ne demek :*

   Sil