Bir Türk Masalı ; Duygu - Işıl Parlakyıldız - Yorum


Künye

 Kitabın Adı: Duygu
Yazarı: Işıl Parlakyıldız
Tür: Aşk - Aile - Arkadaşlık - Dram
Yayınevi: Müptela Yayınları
Benim Puanım:5/5

Bir adet Sedat Kara alabilir miyim lütfen ♥ ?

Kitabı geçtiğimiz gün bitirdim ve tek kelimeyle muhteşemdi. Bir süredir kitap okuma konusunda bir isteksizlik yaşıyordum. Bu kitap ilaç gibi geldi resmen. Yazarın okumadığım kitabı yok gibi bir şey. Zaten kendisini de ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Bu nedenle Duyguyu ilk alanlardanım diyebilirim.

Allahımm, kitabı okurken öldüm öldüm dirildim. Şu oldu, olacak, devam et Esra burada bırakılmaz derken 1,5 günde bitti. Yalnız keşke bitmeseymiş. Ah Sedat... beni benden aldı resmen. Buradan yazarımıza sesleniyorum; bana Sedat gibi birini bulmazsa evlenmeyeceğim :D. Evet tam fangirl modundayım şu an. O nedenle Sedat'a olan duygularımı burada  kesiyor ve kitabın konusuna geçiyorum.

Duygu'nun babası Nejat Bey dürüst, her daim adaletin arkasında olan bir savcıdır. İllegal işlerede karışmadığı için sürekli farklı şehirlere tayini çıkmış ve tehdit edilen birisidir. Bir gün bu tehditlerden ailesiyle nasibini alır. Nejat Bey ölmüş, karısı kendisinin ölümüne dayanamamış, Duygu ise kaç ay boyunca işkence görmüştür. Ta ki Sedat onu kurtarana kadar.

İstanbul'un Fatihi, Koca Sedat'ı ya da Sado'su,  Duygu'nun ise Devesi...
Çocukluğu yurtlarda geçmiştir. Şimdi ise İstanbul'un büyük mafyalarından birisidir. Duygu'yu kurtardığı gün ikisininde hayatları değişir.

 Duygu'nun hayatında artık üç devesi vardır;

"Bekir candı, Ali kandı, Sedat aşktı."

O günden sonra Duygu onların merkezi haline gelir. Görmediği anne sıcaklığını, baba şevkatini ve aşkı bu üç devede bulur. Bekir'in babacanlığı, Alim'in sahip olamadığı kardeşi gibi olması ve Sedat'ın sevgisi... Duygu'yu hayata döndürür. Özellikle Sedat'ın aşkına değinmeden olmaz! Allahım bu nasıl bir sevgidir? Her koşulda Duygu'nun yanında, her şeye  rağmen benimsin diyebilen, birbirlerinin aldıkları nefes ve ruhları olan bir aşktan bahsediyorum.

Beni benden aldı. Okurken eridim, bittim. Tek etkilendiğim Sedat ve Duygu'nun aşkı da değil. Bekir ve Alim ile de bir aile oluşları, arkadaşlıkları, üzüntüleri de var. Okurken hepsini karakterlerle birlikte yaşadım sanki. Ağlayacak duruma geldim, şebekliklerine güldüm, aralarındaki bağı hissettim, onlarla birlikte delirdim. Bana bütün duyguları yaşattı bu kitap.

Duygu için daha o kadar çok söylenecek şey var ki. Ama kelimelerim yetmez. Aşk, aile, dostluk ve bol aksiyon içeren bir kitap. Dolu dolu bir 662 sayfa. Şiddetle tavsiye ediyorum. Umarım ikinci bir kitap daha gelir Duygu için (Ali'm gibi). Yazarımız çocuklarının ağzından yazsa onu bile okurum. Yeter ki yazsın :).

Kitabın kapağına da bayıldığımı belirtmeliyim. Tasarım için Şükrü Bey'in eline sağlık. Yalnız basımıyla ilgili bir şikayetim var. Kapağı çok ince. Kitap elimden bir düşse kıvrılıvericek. Umarım yayınevi bu şikayetimi dikkate alır. Vee en önemlisi yazarımızı İstanbul Kitap Fuarında görmek istiyorum!

Yorumu sonlandırmadan önce size bir de haberim var :D. Bir kaç gün içinde kitapla ilgili bir röportaj gelecek haberiniz olsun. Takipte kalın ve kendinize iyi bakın. Sevgiler.

Share this:

, , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Okurken duygulandımmm :) Canım benim o kadar güzel özetlemişsin ki :) Harika bir kitap, harika bir yazar ve harika bir yorum :) Süpersin :* ♥

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ya yazarken çok zorlandım bebek. Daha söylemek istediğim o kadar çok şey var ki. Dağınık bir yazı olacak diye uzatmadım. Çok teşekkür ederim :* ♥ .

      Sil