Malefiz ( Maleficent) - Film Yorumu


2014 - ABD
Aksiyon ,  Dram ,  Macera
97 Dak.

''Yılın en iyi masal uyarlaması!''

Doğuştan kötü olanlar yoktur, sonradan kötü olanlar vardır. Malefiz gibi.

Uzak diyarlarda bir krallık ve onun yakınında bulunan Moors ormanında yaşayan periler birbirlerine düşmandır. İnsanlar Moors'tan uzak duruyor perilerde krallığa dokunmuyordur. Malefiz o zamanlar küçük, mutlu bir peridir. Bir gün ormanda bir çocuk bulur. Malefiz ilk defa bir insanla karşılaşıyordur. Bu çocuğun adı Stefan'dır. İkisi de periler ve insanlar arasında ki düşmanlığı unutur, arkadaş olurlar. İlerleyen zamanlarda bu aşka dönüşür. Ve Stefan Malefiz'e 'gerçek aşk öpücüğü'nü verir.

Daha sonra Malefiz, Moors ormanının koruyucusu olur. Tabi bu süreçte insanlar rahat durmaz. Malefiz'i öldürüp ormana ve güzelliklerine sahip olmak istiyordur. Kralın gözünü öyle bir açgözlülük ve kin bürümüştür ki Malefiz'i öldürene kendi tacını teklif eder. Malefiz en büyük kötülüğü sevdiği adamdan görür. Ölmemiştir ama çok değerli bir şeyi kaybetmiştir.
  Ve intikam vakti gelir...


Kralın bir kızı olmuştur. Kutlamaların yapıldığı zaman Malefiz'de gider. Prenses Aurora'ya bir hediyesi vardır. 16 yaşına geldiğinde bir çıkrık iğnesinin parmağına batmasıyla sonsuza dek sürecek bir uykuya dalacaktır. Onu bu sonsuz uykusundan uyandırabilecek tek şey ise 'gerçek aşk öpücüğü'dür. 

Kral kızını 16 yaşına girene kadar bir kulübeye, saraydan uzağa gönderir. Krallıktaki tüm çıkrıklar ortadan kaldırılır. Prenses yetim olduğunu sanarak üç peri tarafından büyütülür ama Malefiz hep etrafındadır. 16 yaşına gelene kadar başına bir şey gelsin istemiyordur. Fakat görünen daha farklıdır. Aslında Malefiz o kadar kızgın, kırgın ve yalnız birisidir ki. Stefan tarafından uğradığı ihanet onu bu hale getirmiştir. İntikamı uğruna Aurora'yı lanetlemesi pişmanlık duygusu hissettirse de yinede lanet gerçekleşir ve Prenses sonsuz uykusuna dalar.


Şimdi gerçek aşk öpücüğünün Aurora'yı uyandırması gerekiyordur...

Film muh-te-şem-di. Orijinal Uyuyan Güzel masalı yerine bu filmi tercih ederim. Masalda yapılan değişiklikler o kadar güzel olmuş ki. Filmde güldüm de ağlama noktasına da geldim, sevgiyi ve acıyı da hissettim. Kesinlikle beklentilerimin üstüne çıkan bir film oldu. Ben hiçbir rolde Angelina Jolie'yi bu kadar beğenmemiştim. Oyunculuk mükemmel. Atmosfer, müzikler, senaryo, mutlaka izlenmesi gereken bir film. Şiddetle tavsiye ederim.


Veee Beyazperde'den bir hediyem var. Malefiz tacım nasıl olmuş :) ?


Share this:

, , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

7 yorum:

 1. ben de istiyorum o taçtan :) çok tatlı olmuşsun :) masal uyarlamaları konusunda hep endişem olmuştur ama yorumunu okuyunca sempati duydum :) teşekkürler :* karne ertesi keyfi yapıp gidip filmi izliym bari :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Beyazperde de bir yarışma düzenleniyor bak istersen :). Kesinlikle izle. Yorumunu bekliyorum :).

   Sil
 2. harika bir film. Çok başarılı. Efektler çok iyi. Angelina Jolie harika :) bildiğim bir hikayeyi farklı bir noktadan tekrar izledim :) Kesinlikle tavsiye ederim. itici gücüm olduğun için teşekkürler :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen! Beğenmene çok sevindim :) . Ne demek, rica ederim :).

   Sil
 3. :) FİLİM GÜZELDİ

  YanıtlaSil
 4. ROBOT OLMADIĞINI KANITLA TESTİ ÇOOOOOOOOOKKK EĞLENCELİ

  YanıtlaSil
 5. CEVAP YOOLLAA :) ;) <3 <3 <3

  YanıtlaSil