Işıl Parlakyıldız ile Unutulmaz Bir Gün :)


Herkese merhaba :) . Yazarımızı takip edenler bilir, bugün saat 13.00 Cevahirde, Kahve Dünyasında bir buluşma düzenledi Işıl abla. Bende o gün orada bulunan şanslı kişilerden biriydim. O kadar güzel bir gündü ki... gelmeyenlerle de paylaşmak istedim. Naptık, ne ettik, ne konuştuk :)).. Yazının devamına alalım sizi.
Işıl abla aslında Antalya da oturuyor. İstanbul'a ise tatil için geldi. Ama gelmişken bizleri de unutmadı ve bir buluşma düzenledi. Kaç kişiydik saymadım ama aşağıya bir fotoğrafımızı koyuyorum. Ne kadar kalabalıktık siz anlayın :D .


Herkes o kadar heyecanlı ve mutluydu ki. Yüzlerimizde bir gülümseme biricik yazarımızı dinledik. 
Işıl abla bir otobüs yolculuğunda izlediği filmin etkisiyle yazmaya başlamış (Hangi film olduğunu söylemiyorum, siz yazarımızdan öğrenin :) ). İyikide izlemiş! Kaos adında distopik bir kitabı varmış. Ama net ortamında hiç yayınlamamış. Dünya da yaşanan bir felaket sonrası hayatta kalmaya çalışan insanları anlatıyormuş, ki konusunun sağlam olduğu konusunda garanti verdi. Ee bize de kitabın basılmasını istemek düşer :).


Yazarımız bugün doğru düzgün oturmadı desek yeri. Masa masa dolaşıp bizlerle ilgilendi :) .
Işıl abla bugün doğru düzgün oturamadı desek yeri. Masa masa dolaşıp bizlerle ilgilendi :).

Daha sonra yazarımızın yayınlanan ve yayınlanacak olan hikaye ve kitaplarından bahsettik. Bilmeyenler için yazarımızın Sokak Kitaplarından KÖLE adında çıkmış bir kitabı var. Şimdi ise Müptela yayınları ile DUYGU için anlaştılar. Çıkış tarihini temmuz olarak söyledi yayınevi ama bir sayfaya uğrayıp tekrar sormakta fayda var. Biz okuyucuları görünce kitabın çıkış işlemlerini hızlandırabilirler :).

Yazarımızın elindeki el yapımı ayraçlar bir okuyucusundan hediye. Ben bayıldım. Tabi yazarımızın gülümsemesine daha çok bayıldım :) .

İlerleyen saatlerde sohbet baya ilerledi ve özellikle bayan okuyucular olarak herkesin şikayet ettiği bir duruma değindik. Kitaplarda ölüp bittiğimiz ama gerçek hayatta olmayan erkekler! Işıl abla yazdığı erkek karakterlere rağmen tüm açık yürekliliği ile öyle karakterler olmadığını belirtirken bence evlenmeyin dedi (Haklı ama. Bende evlenemeyeceğimi düşünüyordum zaten. Çoğumuzun durumuna bir açıklık getirdi :D ). 

Ve kimin sorduğunu kaçırdım ama kitapların film ya da diziye çevrilmesi ile ilgili görüşlerini de öğrendik yazarımızın. Kesinlikle istemiyor. Nedeni ise karakterlerin herkesin kendi hayal dünyasında düşündüğü gibi kalmasını istiyor. Bu nedenle DUYGU kitabının kapağında kullanılan figürlerin özellikle yüzlerinin gözükmemesine dikkat edileceğini söyledi.


 Müjde abla, ben, Işıl abla

Bugün aramızda olan bir yazar daha vardı. Müjde Aklanoğlu. Kendisinin hikayelerini ve kitabını hiç okumadım ama en kısa sürede okumayı düşünüyorum. Çok tatlı birisi. Hiç konuşmuşluğumuz yok ama buna rağmen samimi ve içten tavırlar sergiledi ki gönlümü kazandı :). Kitabını merak edenler için adı: Bana Sevmeyi Anlat. Sokak Kitaplarından çıktı :).

Veeee benim için süpriz bir yazar: Lemariz 


Müjde abla (Lemariz) ve ben :)

Belki Wattpad'de okumuş ya da görmüşsünüzdür HİSSİZ hikayesini. Ben geçtiğimiz ay keşfedip okumuştum. İyiki okumuşum. Bugün yazarı lemariz yani Müjde abla ile tanıştım. İyiki gelmiş :). O kadar güler yüzlü ve neşeli ki, çok sevdim kendisini. Şiddetle tavsiye ediyorum hikayesini. Hissiz'in devam hikayeleride gelecek üstelik. Bir an önce okuyun.

Son olarak bugün çekildiğimiz fotoğraflar...

Hilal , Müjde abla, Rabia, Gül ve tabi ben :))
Hilal ve Rabia aynı zamanda Çılgın Kitaplar sayfasının adminiçeleri. Onlarda bugün ile ilgili bir şeyler paylaştı. Bakın derim.

Ben ve Nergis abla. Kendisi kitap basıyormuş. Günlük, yazdığınız hikayeler vb. Bu tür şeyleri basıyormuş. Sitesini sizin için burada paylaşacağım. Dünyalar tatlısı bir bayan. İyiki tanışmışız kendisiyle. Yalnız verdiği sözü unutmadım :D :).

Yazarımız ve kızı Nehir. Biz orada oturup sohbet ederken çok sıkıldı Prensesimiz ama yine iyi dayandı :)

Bu fotoğrafı özellikle koymak istedim. Rabiayla Fatih hocanın kitapları sayesinde tanıştık. Işıl ablanın hikayelerinide okumama neden olan kişidir kendisi. Buradan öpücüklerimi yolluyorum Bayan Grey'ime ;).
Bugünün benim için en özel karesi ♥. Şu an söylemek istediğim o kadar çok şey var ki... Bugünü hiç unutmayacağım. Işıl ablanın vesilesi ile çok tatlı insanlarla tanıştım. Bazılarımız birbirini arkadaş olarak ekledi, tanıştı, kaynaştı. Samimiyet ve gülücüklerle dolu bir gündü.

Ve Işıl abla, (daha adını söylerken bile yüzümde bir gülümseme oluşuyor) harika bir insansın ya. Konuşmaların, içten davranışların, gülümsemen beni benden aldı. Yüzünden gülümsemen hiç eksik olmasın inşallah. Aklımdan bir sürü sevgi dolu sözcük geçiyor ama hiçbiri yeterli olmayacak sanırım. Zaten sen anladın ne demek istediğimi :).


En son olarak gelemeyenler çok üzülmesin. Yazarımız İstanbul kitap fuarında burada inşallah :). Bir daha ki yazıda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

 1. Seni yerim güzelim benim ne kadar güzel yazmışsın öyle :) Bu arada "Bayan Grey" adını sevdim bana çok yakıştı sanırım :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim bebek :D. Ahaha yakıştı yakıştı ;).

   Sil
 2. güzel bi gün olmuş anlaşılan :) kitapları okurum ama yazarın dünyasını hiç merak etmemiştim şu an ilgimi çektikleri kesin :) paylaşım için teşekkürler çook :)

  YanıtlaSil