Günaha Davet - Sylvia Day - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Seven Years to Sin
Yazarı: Sylvia Day
Tür: Historical Romance - Erotik
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 3.89/5
Benim Puanım: 5/5

Arzu dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

Leydi Jessica Sheffield evlendiği güne  kadar babası tarafından sözlü ve fiziksel şiddet görmüş, babasının istekleri doğrultusunda kendi istek ve duygularını bastırarak ciddi bir eğitimden geçmiş, böylece evleneceği kişi ve cemiyet hayatı için hazırlanmıştır. Toplum kurallarının dışına çıkma gibi bir lüksü yoktur hele babasının kurallarına hiç. Ta ki düğün gününden bir gece önce şahit olduğu manzaraya kadar.

Jessica gibi duyguları konusunda masum bir genç kızın, Alistair Caulfield'i bir kadınla birlikte olurken görmesiyle değişir. Kural tanımazlığıyla tanınan genç adamın hissettirdiği duyguları evlendikten sonra bile hatırlayacaktır.

Alistair Caulfield soylu bir ailenin dördüncü çocuğudur ama annesinin başka bir adamla olan ilişkisi sonucu doğduğu için annesinin eşi tarafından kötü bir muamele görür. Öyle bir dönemde dördüncü çocuk olması, doğum şartları ve üvey babasıyla olan sorunlar onu farklı şekillerde para kazanmaya itmiştir. Azimli ve kararlı yapısının yanında Jessica ile karşılaştığı gece ona olan hayranlığına bir de derin bir arzu eklenir. 

Yedi yıl sonra Jessica eşini kaybettiğinde bir gemi yolcuğuna çıkmaya karar verir. Eşinin kendisine miras bıraktığı Jamaika'da ki evlerini görmek istiyordur. Şans bu ya geminin sahibi Alistair Caulfield'den başkası değildir. Haftalar sürecek bu yolculukta gemide Jessica, Alistair ve mürettebattan başka kimse olmayacaktır ve Alistair da yedi yıl öncesinde yarım kalan işi tamamlaya kararlıdır. Tek sorun Jessica'nın bu günah dolu davete nasıl cevap vereceğidir.

Kitap müthişti. Yazarımızın günümüz erotik romanslarından biri olan Crossfire serisindeki başarısının yanı sıra erotik historical romanslarda da başarılı bir kaleme sahip olduğunu söyleyebilirim. Yazarın erotik yazım tarzı historical romans türüne farklı bir soluk getirmiş ve bu da kitabı klişelerden uzaklaştırmış.


 Okumayanlar için kesinlikle tavsiye ederim. Jessica ve Alistair gibi iki yaralı karakterin aşk ve arzu dolu yolculuğuna bayılacaksınız :).

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

7 yorum:

 1. bu saatte uyanıp son sınava çalışan bir amelus olarak kitap yorumunu çok beğendim eline sağlık :) erotik kitap hiç tarzım değil ama öyle bi anlatmışınki acaba bi baksammı dedim ya :) yazarlık yolculuğunda başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde son sınavım dün bitti. Hemen kitaplarıma sarıldım :D. Erotik kitap aşkla harmanlandığında seviyorum ben. Teşekkürler :).

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Tarihi aşk romanlarını ve kitapta erotizmi seviyorsanız kesinlikle öneririm :) .

   Sil
 3. Historical sevmem, neden bilmiyorum beni sarmazlar ama Sylvia! Okuduğum historicallar yalnızca ona ait, ve tapılası! <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bebeğim bir de Judith McNaught ile Julie Garwood'u dene :D.

   Sil