Kurban: 13.Bakire - Tuba Özkat - Yorum


Hikayenin Adı: Kurban: 13.Bakire
Yazarı: Tuba Özkat
Tür: Paranormal - Mitoloji - Aşk
Puanım: 5/5
Muhteşem bir hikaye daha bitti! 
Sınav zamanları ne kadar kitap okumayacağım diye kendime söz versemde hikayelerden uzak tutamıyorum kendimi :)) . Bu hikaye FB'ta yayınlanıp bitmişti aslında. Yakın bir zamanda yazarımız wattpad'de de yayınlamaya başladı. Bende orada yayınladığını görünce bir başlıyım dedim . Baktım bölümleri yayınlamasını bekleyemicem FB'tan devam ettim ve bugün bitirdim. 

Hikayenin konusundan bahsedersem Angelica Rosso ya da siz ona 'Angel'da diyebilirsiniz Mision Center adında küçük bir kasaba da yaşamaktadır. Babasını kaybetmiş annesinden uzaklaşmak içinde buraya kaçmıştır. Üniversite 2.sınıfta burslu olarak okumaktadır. Aynı zamanda geçimini sağlamak içinde bir kafede çalışmaktadır. Bir gün iş çıkışı okulun yurduna dönerken takip edildiğini fark eder neyseki sağ salim yurda varır. Fakat ertesi gün kalktığında komidinin üstünde bir not bulur. Notu yazan kişi dün gece Angel'ın kaçışından bahsediyordur. 

Angel, haklı olarak kendisini takip edenin kasabadaki genç kızları kaçırıp öldüren kişi olduğundan şüphelenir. Sıradakinin kendisi olduğundan korkmaktadır. Takip edildiği yetmiyormuş gibi o gün Antik İnançlar dersine giren Prof. Vincent bir kan ayininden bahseder ve dersten sonra Angel ile konuştuğunda tehlikede olduğundan bahseder. Burada durup profesörün anlattığı kan ayininden bahsetmek istiyorum. 

M. Ö. 1200'lü yıllara dayanan bir ritüeldir ve hâlâ belli gruplar tarafından devam etmektedir. Ritüelin amacı karanlıkta kalanlar yani Ay'ın ışığına mahkum olanlar içlerine aydınlık katabilmek için bu ritüeli düzenlerler. Tabi belli şartlar altında. Ritüeli gerçekleştirmek için saf ruha, kana ve bedene ihtiyaçları vardır. Yani bakirelere. Asiller (Ay'ın ışığına mahkum olanlar) için 13 Bakire. 13. Bakire önceden seçilmiştir. 6. Cennetin Koruyucu Kılıcı 13. Bakire'yi kurtarabilir. Yani Katzfiel!!!


Bu Katzfiel için bulabildiğim en iyi temsili resimlerdendi.

Angel kendisini kovalayan yabancıyı okulun bahçesinde ve kafe'nin önünde de görür. Daha sonra bu yabancı onu bir akşam tecavüze uğramaktan kurtarır. Bu kişi Katzfiel'den başkası değildir. Olaylar tamda buradan sonra başlar. Kat, Angel'ın güvenliğini sağlamak ve onunla konuşmak için evine götürür. 

Bu noktadan sonra o kadar eğlendim ki. Kat'in seksi, insanı çıldırtan ve öküz davranışları, Angel'la olan diyalogları hem güldürdü hemde eriyip bittim. Bana da 'zitrivan sante kum' diyen birini istemem kesinlikle yazarın suçu :)). Cümlenin ne anlama geldiğini söylemeyeceğim okuyup öğrenin. 

Cinayetler hızla devam ederken çiftimizin zamanı daralmakta Asiller Angel'ı almadan önce onlar Asilleri bulmalıdır. Heyecanlı, gerilim ve tutku dolu, sizi şaşırtacak bir hikaye. Bir kurgu ancak bu kadar iyi gerilimle harmanlanıp okuyucuya sunulabilirdi. Bitirene kadar hikayenin başından kalkamayacaksınız. 


Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. yorum için teşekkürler çok güzel bi tanıtım olmuş :) konusunu çok beğendim çok etkileyici :) okunacaklarım çoğaldıkça çoğaldı : )zitrivan sante kum ne demek çok merak ettim gidip okuyum ben en iysimi :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben teşekkür ederim asıl :). Okunacak o kadar çok şey var ki hiçbir zaman bitmeyecek sanırım. Konusunu Beğenmene sevindim :) . Kesinlikle oku ♡.

      Sil