Kötü Çocuklar: Soluk Soluğa - M. Leighton - Yorum ve Alıntılar


Künye

Orijinal Adı: Down To You
Yazarı: Michelle Leighton
Seri Adı: Kötü Çocuklar
Seri sıralaması: 1/3
Tür: Yeni Yetişkin - Günümüz Romans
Yayınevi: Optimum Kitap
Goodreads Puanı: 4.10/5
Benim Puanım: 5/5
Kitap tek kelimeyle muhteşemdi!!!

Bittiğinde nasıl şok olmuş vaziyette kaldığımı anlatamam. Hiç beklediğim gibi değildi ki iyiki  öyle olmamış. Yoksa kitap beni bu kadar tatmin eder miydi ? Bilmiyorum. Aslında dün yorumu paylaşacaktık ama kitabı bulma konusunda biraz sıkıntı yaşadık. Arkadaşım dün Taksim D&R'dan almış. Ve sadece üç tane kaldığını söyledi. Talep fazla olduğu için mi az kalmıştı yoksa kitabın basımımı sayıca azdı bir fikrim yok ama ilk nedenden olduğunu düşünelim biz.

Kitabın kapağı orijinal kapaklardan biri. İyiki yayınevi tercihini bu yönde kullanmış. Serinin diğer kapaklarında da aynı özeni gösterir umarım. Konuya geçmeden önce etkinlik kapsamında yazdığımız yazılara bakmak isteyenler için:

Bayan Şeftali'de

-Tanıtım ve Ön Okuma
-Yorum ve Playlist

Agnes Wood'da

-Yazar ve Kitapları
-Yorum ve Alıntılar

Kitap bekarlığa veda partisi ile başlıyor. Olivia da arkadaşı için oradadır. Dual kulübünün VIP odasındadırlar. Arkadaşları gelen striptizciyi soyma işini Olivia'ya bırakır. Olivia gelen adamdan oldukça etkilenmiştir. Tam cesaret edip adamın tişörtünü çıkarmışken odaya asıl striptizci gelir. Olivia'nın tişörtünü çıkardığı adam ise kulübün sahibi, Cash Davenport'tan başkası değildir :).

Olivia utanmış, kızmış ve Cash'i arzular bir halde geceyi atlatır. Tabi bu daha başlangıçtır. Ertesi gün uyandığında kuzeni Marissa'nın yanında Cash'i görür! Ya da Cash sandığı Nash'i demeliyim :D . Nash Davenport Cash'in ikizidir. Bir avukat adayıdır ki Marissa'ların ofisinde staj yapmaktadır ve onun sevgilisidir.

Böylece ikizler ani bir şekilde Olivia'nın hayatına dalar. Nash, bir kızın bir erkekte ihtiyaç duyduğu herşeydir. Başarılı, sorumluluk sahibi ve tutku dolu. Cash ise Olivia'nın bir erkekte istediği her şeye sahiptir. Seksi, tehlikeli ve Olivia'ya fazlasıyla sahip olmayı isteyen tam bir kötü çocuk örneğidir. Her ikiside birbirinden habersiz Olivia'yı arzulamaktadır. Olivia'da onları.


Bölümler  Olivia, Cash ve Nash üçlüsünün ağzından anlatılıyor ki buna bayıldım. Olayları anlamak ve okurken zevk alma açısından daha iyiydi.

Daha sonra Olivia, Nash'in müdahalesi ile çalıştığı barı bırakıp Cash'in kulübünde işe başlar. Evde kuzeni yüzünden Nash'i görmek zorunda kalıyor işte de Cash'in çekim alanından uzak durmaya çalışıyordur kendini korumak için. 

Açıkçası kitabın belli bir yerine kadar Olivia ikizlerden hangisiyle olacak, hangisini seçecek diye düşünmüştüm. Çünkü okurken Nash'in sahnesinde Cash'i unutup , Cash'in sahnesinde de Nash'i unutabiliyorsunuz. Siz anlayın kızın halini! Ama yazar kurguyu öyle bir şekilde ayarlamış ki kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor.

Tabi ikizlerin çekici yanları bir tarafa sakladıkları bir sır vardır. Ve bu Olivia'nın hayatını tehlikeye sokabilir.
 Bir gün Olivia babasının rahatsızlanması üzerine babasının yanına çiftliğe gider. Cash'de Olivia'yı merak eder ve yanına gider. İkisi 'oldukça' ateşli bir haftasonu geçirir. 


Bu haftasonu Olivia'nın kendisini Cash'e karşı kapatmaya çalışmasına neden olur. Yeniden kendini kötü bir çocuğa kaptırmaktan korkar. Cash buna izin vermez o ayrı :). 

Bundan sonra olaylar o kadar hızlı gelişti ki. Olivia kimi seçeceğine karar vermiştir ama ortaya çıkan sır dengelerin sarsılmasına neden olur. Eğer Olivia gerçekten onu seviyorsa ona güvenmek zorundadır.

Açığa çıkan sırla ne kadar şaşırdığımı anlatamam size. İtiraf ediyim ben kitabı konu bakımından biraz daha basit bekliyordum. Ama  yazar ters  köşe yaptı okuyucuya  resmen. Klasik bir aşk üçgeniyle alakası bile yok. O nedenle rahatlıkla kitabı alıp okuyabilirsiniz. 

Kitabı gerçekten çok sevdim. Benim için new adult türünde bu yılın en iyi kitabı olmaya aday. Eğlenceli, baştan çıkarıcı, seksi ve komik. Kim hayır diyebilir ki?

Tek sevmediğim yanı 3.kişili anlatımla yazılmasıydı. Okurken oldukça rahatsız ediciydi. Çeviri kaynaklı mı yazar mı bilmiyorum. Ama çeviri kaynaklıysa umarım 2.kitapta böyle bir şey ile karşılaşmayız. 

Okuyanlar nasıl buldu acaba :) ?

ALINTILAR

Nash&Olivia

"Çalışmıyor mu araban?" diye soruyor.
"I-ıh."
"Sorun ne?"
"Bilmem ki. Yumurtalıklarım var benim; dolayısıyla da makineli olan hiçbir şeyle iyi geçinemem."

Cash&Olivia

Etrafındaki insanlar coşkuyla bağırmaya başlıyor. Cash onlara gülümseyerek bana dönüyor ve tezgahın üzerinden öne doğru hafifçe eğiliyor. Gözlerimiz buluşuyor ve lanet-olası-derecede-seksi bir biçimde tek kaşı havaya kalkıyor ve mırıldanıyor, "Ağzımı sulandırmak için tek şansın var."

Nefesim kesiliyor.  Ve kollarımdan aşağı bir ürperti iniyor. ..

Nash&Olivia

"Albayım? Öyle bir askeri selamlama ve ben ancak albaylığa mı layık görülüyorum?"
"Bilmem ki. General olmak için yeterliliğinizi gerektiğince ispat ettiniz mi?"
Ağır adımlarla arabama doğru yürüyoruz. "Senin, birinin yeterliliğini kanıtlaması hakkında nasıl düşündüğüne bağlı." ....

"Yani, erkeklerin çoğu yeterliliklerini nasıl ispat ediyorlarsa öyle olsa gerek," diyor, bileğine bağlı kırmızı çantayı sallayıp kayıtsız davranmaya çalışarak.
"Bebeğim, açıklaman buysa eğer, bir orgenaral olurum ben."

Olivia

O, şimdiye kadar istediğim her şey ve şimdiye kadar ihtiyacım olan her şey. Harika ve seksi bir paket. İçinde yalanların, aldatmacanın ve tehlikenin olduğu bir paket.
Bu bir ironi değilse ne bilmiyorum. 

Cash&Olivia

..."Ama sen çalışanlarınla ilişkiye girmiyorsun," diye hatırlatıyorum.
"Senin için bir istisna yaparım." Yüzü gitgide yaklaşıyor. Çok yavaş bir biçimde. Santim santim.
"Ama bu senin kuralın."
"Senin için çiğnerim," diye fısıldıyor. 
Nefessiz bir şekilde, "Hayır, yapma bunu," diyorum.
"Peki,  o halde kovuldun," diyerek dudaklarını dudaklarımla buluşturuyor. 

***

Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

11 yorum:

 1. Merak merak merak -_- orjinal kapağı kullanman güzel olmuş :) tanıtım için teşekkürler eline yüreğine sağlık :) o da güzel bu da güzel hepsi güzel kitap oburiksi oldum çıktım ben ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum okumaya bayılıyorum. Ben teşekkür ederim :) . Ya sorma. Yayınevleride hiç durmadan kitap çıkarırken bizim işimiz zor :) .

   Sil
 2. Kitabı aldım 30 Mayısta 2. kitap, Haziran ortasında ise 3.kitap çıkacakmış onlar da çıkana kadar (zor olacak ama) okumamaya kadar verdim :) En azından diğer kitaplarda ne olacak merakım olmaz... O zamana kadar çok beklediğim bir serinin 4.kitabı daha çıkıyor 'ahlaksız ritim' :) hepsini bir arada okuyacağım nasıl bir adrenalin patlaması yaşarım hiç bilemiyorum )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman iyi yapmışsınız yayınevi o kadar kısa sürede çıkaracaksa. Ahlaksız Ritim i bende bekliyorum :).

   Sil
  2. Normal de orjinal dilinde yayınlanmış bir seriyi Türkiyedeki yayınevleri satın aldığında, serinin kitap aralıkları en fazla 2 ay içinde yayınlanır. Ama günahkarlar turnede serisi çok uzadı çok hem de... normal de böyle olmaması lazım

   Sil
  3. Son yıllarda hangi yayınevi serileri iki ay arayla çıkarıyor bilmiyorum. Ama Ephesus ekstra özensiz. Hele böyle tutulan bir seriye karşı.

   Sil
  4. Ephesus zaten bütün çeviri kitaplarına böyle yapıyor... Ben bir yazar olsam kitap haklarımı Pegasus ya da Dex yayına veririrdim..

   Sil
  5. Mayıs sonu Eric'in hikayesi geliyormuş. Trey'in hikayesini de Allah bilir ne zaman okuruz :)))

   Sil
  6. Trey çok daha geç gelebilir çünkü çevirmen değişti :(((.

   Sil
 3. Tuba Özkat değil mi? Ben zaten yayınevini aradım 1 sene de ancak çıkar dediler bana

  YanıtlaSil