Yeni Cicilerimmm :) #4


Kısa bir aradan sonra merhaba arkadaşlar :) . Nasılsınız?
Şahsen benim moralim çok bozuk. Yarın okullar açılıyor. Yine bir koşturma. Şu yaşa geldim ama hâlâ okulu sevmiyorum (bu arada 17 yaşındayım) :D . Tek tesellim geçenlerde yaptığım kitap alışverişi. Bakalım neler almışım. Ve tabi bir de iki imzalı kitabım var ♥ .


Nasıl ama :)) ??
Kitapları seçerken çok zorlandım açıkçası. Hâlâ alacağım bir dolu kitap var ve hâlâ kitap alma planları yapıyorum. Tarihleri yanlış hatırlamıyorsam 1-9 Mart arası CNR kitap fuarı var. Eğer Allah kısmet ederse katılmak istediğim bir iki imza günü var. Ephesus' un yazarlarından. Fuara hiçliğin kıyısında kitabını da çıkarıcakları için (aralıkta demişlerdi!) kafamda Ephesus yayınlarından bir liste oluştu bile :D .


Saplantıyı çıktığı günden beri alıp okumak için ölüyordum. Daha Jennifer'ın uzaylılarını okumaya doyamadım sanırım =) . Bir arum olan Hunter ile bugün itibariyle tanıştım. Yakında yorum gelebilir. Acıtan Güzelliği yazdan beri merak ediyorum dersem yalan olmaz. Büşra konusunun sağlam olduğuyla ilgili güvence verince aldım yoksa bu kapakla alıp okumazdım.


Richard Bach'ın Martı'sını almadan olmazdı. Kitapla ilk tanışmam ortaokulda Türkçe öğretmenimle oldu.  Kendisi kitabı okumam için bana vermişti ama neden sonra yarım bıraktım bir fikrim yok. Geçen yıl yine bir Türkçe öğretmenim kitabı okumamızla ilgili tavsiyede bulununca listeye eklemiştim. Sonunda aldım. Ada kitabının ise konusu çok hoşuma gitti. Listemde olan kitaplardandı.


Demir Kral ♥ . Kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. Kapağına bayıldım. Yakın zamanda Pegasustan çıkmasını beklediğim bir kitap daha var. Efsane. Onuda çok merak ediyorum. Diğer iki kitaba gelirsek çok fazla aşk ve fantastik türde kitap okuduğumu fark ettim. Aslında şu anda hem dünya hem de Türk klasiklerinden okumam gerekiyor. Beyaz Dişi alma nedenim bu. Dracula'ya gelirsek fantastik türü sevme nedenim olan vampirlerin babasını okumadan olmaz dedim :D .


Veee imzalı kitaplarımm. 14-19 Ocakta Adana kitap fuarı olduğunu biliyorsunuzdur sanırım. Fuara gitmedim ama annem istediğim bir kitap varsa gidebileceğini söyledi. Bende bu fırsatı kaçırır mıyım Fatih hocanın imza gününe katılmasını istedim =) . Yazarın yakın zamanda Zoraki Koca serisinden Yemin çıktı. Tuğçe ve Kara'nın hikayesini anlatıyor. Bu alışverişte bilerek almadım CNR'a saklıyorum.


Kitaplarımı eklemişken hadi bunlarıda gösteriyim dedim. Bu hafta sonu sahaflardan aldım bu ikisini. İki problem ders. Temelde eksiği olanlara, işlemlerini hızlandırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Antrenmanlarla geometri 2'yi daha önce almıştım. Şahsen bu geçtiğimiz dönem çok işime yaradı. 

Yenilerim bu kadardı. Siz en son neler aldınız :) ?

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

4 yorum:

 1. ada,martı dracula favorim :) muhteşem görünüyolar :) bende mo'nun gizemi ve bir cevabım yok ama sorunuza hayran kaldım'ı aldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. İki kitabında konusuna baktım şimdi. İkincisinin arka kapak yazısı süper :D Mo'nun Gizemi de güzel duruyor. 2888 sayfaymış üstelik :) .

   Sil
 2. Monun gizemi:Avustralya'ya gidiyordum. Uçakta, her haliyle garip ve gizemli, genç bir adamla tanıştım. Kendisi Genetik Mühendisiydi. Onunla insan kopyalama olgusu üzerine, ürperti verici konuşmalar yaptık. Daha sonra o bana, roman yazmam için, yürek hoplatıcı bir serüven aktardı. Bu serüveni, birbirlerine tutklu bir aşkla bağlı olan, Defne ve Burç adında, liseli iki genç yaşıyor. Böylece her sayfasında, acaba sorusuyla insanı kuşatan, bu soluk kesici roman ortaya çıktı. Ne var ki, bu olayda aklıma takılan bazı soruların yanıtlarını, hala bulabilmiş değilim: Yol arkadaşım Burç, gerçek bir insan mıydı? Yoksa ben, gen teknolojisi ve canlı kopyalama yöntemiyle, laboratuvarda oluşturulmuş biriyle mi yolculuk yapmıştım

  YanıtlaSil
 3. Bir Cevabım Yok Ama Sorunuza Hayran Kaldım

  Bu antidepresan nitelikteki kitap, muhabbet olması maksadıyla yazılmış olup, etkin merak gidericidir ve gülme kasları üzerinde direkt etkisi vardır. Can sıkıntısına bağlı depresyon tedavisinde gülme kaslarını çalıştırarak okunur.

  Her ne kadar okumada kullanılması tavsiye edilse de isteğe bağlı olarak, koltuk altında gezdirip "Bak ben kitap okuyorum, kültürlüyüm icabında" etkisi oluşturmada, aşırı sıcaklarda yelpaze yapıp yellenmede, ders sırasında arka sırada gizli gizli okunup yandakilere de okutularak dersi kaynatmada kullanılabilir.

  Gülmeye bağlı, karın kaslarında ağrı, mimiklerde kırışık oluşma, gülerken ağza sinek kaçma gibi yan ektileri görülebilmektedir. Kamusal alanlar da dâhil olmak üzere her yerde rahatlıkla okunabilir.

  YanıtlaSil