Kimse Acınacak Kadar Masum Değildir - Cindy Gerard - Yorum


Künye

Orijinal Adı: Show no Mercy
Yazarı: Cindy Gerard
Seri Adı: Black Ops
Seri Sıralaması: 1/7
Tür: Aşk - Dram - Polisiye
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 4.06/5
Benim Puanım: 3/5
Planda olmayan bir kitap daha. Cindy Gerard'ın daha önce Sınırı Aşacaksın adlı kitabını okumuş ve çok sevmiştim. O kitapta yazdığı bir başka serinin 4.kitabıymış. Bu kitabı okuduktan sonra fark ettim ama yayınevi diğer kitapları çıkarmamış.

Kitabımız Sierra Leone de bir çatışmanın ortasında başlıyor. Gabriel Jones o sıralar Mercy Timi için çalışıyordur. Burada ki çatışma sırasında ekipten bir arkadaşlarını kaybederler. Daha sonra Yüzbaşıları olan Nathan Louis Black onları Black Operasyon Şirketine çağırır. Gabriel (takma adı ile Başmelek ya da Melek oğlan) aile sevgisi görmemiş, babası tarafından hep daha fazlası kendinden beklenmiştir. On sekiz yaşına bastığında ise orduya katılmıştır.

Jenna McMillan bir gazetecidir. Buenos Aires' te bir haber peşinde koşarken kaçırılmıştır. Onu kurtaran yabancı Gabe'in ta kendisidir. Kaçırıldığı sırada yaşadıkları ve Gabe'in üzerinde bıraktığı etki 'korkusuz Jenna McMillan' efsanesini derinden sarsmıştır. Dokuz yıl sonra patronu yeni bir haberle gelince korkularıyla yüzleşmek üzere Buenos Aires'e gider. Onu orada bir haberden fazlası beklemektedir. Gabe ile birbirlerine karşı hisleri, geçmişte bitirdiklerini sandıkları bir olay onlara intikam olarak geri dönecektir.

Bu sefer ateş hattında ikisi vardır. Acaba birbirlerini kurtarabilicekler midir?

Kitabı okuduğum süre boyunca Gabe için üzüntü duydum. Ailesinden sevgi görmemesi, inanarak yaptığı işin bile onu hayal kırıklığına uğratması, sevdiği kadını kaybedişi ve kaybediş şekli... kitabın içine girip her şeyi onun için düzeltmek istedim. Kadın karakteri ayrıca sevdiğimi belirtmeliyim. İstediği şeyler doğrultusunda hareket etti. Gabe ile ilişkisinde ne gurur yaptı ne de ilk adımı atmaktan kaçındı. Son noktaya kadar savaştı ki etkileyici bence.

Yalnız kitabı okurken bir şeyler eksikti sanki. Bu tür kitap modunda olmadığım için mi yoksa yazardan mı kaynaklı bilemiyorum. Gabriel ve Jenna arasında ki aşkı hissedemedim mesela. Pek bayılarak okuduğum bir kitap olmadı. Belki serinin diğer kitapları daha farklı olur. 

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

1 yorum:

  1. ben isminden etkilendim, farklı :) tarzım dışı bi şey okuyunca ben de eksiklik hissederim :) buenos aireste olmak güzel ama sierra lionede olmak istemezdim :)

    YanıtlaSil