İlk Defa - Cora Carmack - YorumKünye

Kitabın Adı: İlk Defa / Losing It
Yazarı: Cora Carmack
Seri Adı: Losing It
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Yeni Yetişkin - Günümüz Romans
Yayınevi: Pena Yayınları
Goodreads Puanı: 3.83/5
Benim Puanım: 3.5/5


"İlkler Asla Unutulmaz..."

Merhaba arkadaşlar. Hızımı alamadım ve yeni bir yorumla geldiim :) .
Kitaba bu sabah başladım. Öğlen bitti. Bir solukta okudum resmen. Kitap hakkında biraz tereddütlerim vardı ama başladığım andan itibaren eser kalmadı. Daha ilk bölümden  Bliss beni baya eğlendirdi. Yazık, kızımızın başına gelmeyen kalmadı.

Bliss Edwards Teksas'ta tiyatro bölümünde okuyan üniversite son sınıf öğrencilerinden biridir. Kendisi bu zamana kadar hep kontrolü elinde tutmuş, her daim mantıklı davranan ve   düşünerek hareket eden biridir. Fakat bir sorunu vardır. Kendisi bakiredir. Bu durum onu rahatsız etmeye başlamıştır. Özellikle üniversite de son yılı iken. Bunun üzerine bir akşam en yakın arkadaşlarından biri olan Kelsey bu duruma el atar. Kızımızı süsleyip püsleyip bir bara götürür. 

Bliss bu gecenin bir fiyasko olacağından oldukça emindir. Garrick Taylor'a kadar. İngiliz aksanı, kristal mavisi gözleri, sarı saçları ve kirli sakalıyla Bliss'in aklını başından almıştır. Evine götürecek kadar. Nitekim işler belirli bir noktaya geldiğinde kızımız adamı kendi yatağında çırılçıplak bırakarak kaçar. Bu da yetmiyormuş gibi ertesi gün okula gittiğinde yeni tiyatro öğretmenin oldukça tanıdık geldiğini fark eder. Kendisi dün gece yatağında çırılçıplak bıraktığı adamın ta kendisidir. 

O noktadan itibaren ve sonrasında o kadar eğlendim ki. Bliss' in hocasına duyduğu ve kendisine yabancı olan hisleri ile boğuşması, sarhoşken başına gelenler, kendisinden nefret eden yeni kedisi... 

Bliss ve Garrick ile tanışmalısınız. Kitabı gerçekten sevdim. Tek beğenmediğim yeri sonuydu. Yazar yarım bırakmış bildiğiniz. Sanırım suçluluk duygusu ile bir novella yazmış çiftimize :)) . Serinin 2. Ve 3.kitaplarında Bliss' in en yakın arkadaşları Cade ve Kelsey hakkında yazmış yazar. 3.kitaptan sonrada bir novella yazmış yazar. Novellalar çıkarmı bilemiyorum ama serinin diğer kitapları bu yıl içinde çıkacakmış. Güzel bir haber değil mi?

Tadımlık aşk hikayelerini seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Okuduğunuzda içinizde sıcacık duygular bırakan türde bir kitap. Zaten 278 sayfa. Keyifle okuduğum kitaplardan biri oldu benim için. 

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

3 yorum:

 1. sadece 278 sayfa öylemi :) bi de bize sorsan okuması en az 3 gün sürer :) konusu çok eğlenceliymiş alınıcak listem uzadıkça uzuyo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya. Sevdiğin tarzdaysa 3 gün sürmez. Hele 278 sayfa. O listeyi sorma gitsin. Sonu olmayan bir şey :) .

   Sil
 2. çok doğru.. 408 sayfalık köken'i 1 gün 1 gecede bitirmiştim :)

  YanıtlaSil