Flört - Laurell K. Hamilton - Yorum


Künye

Kitabın Adı: Flört / Flirt
Yazarı: Laurell K. Hamilton
Seri Adı: Anita Blake Vampir Avcısı
Seri Sıralaması: 18/22
Tür: Paranormal - Fantastik 
Yayınevi: Artemis Yayınları
Goodreads Puanı: 3.65


Waow. Bu yazara bayılıyorum ya! 
Bu seriden hiç bıkmayacağım sanırım. 

Kitabı cumartesi gecesi okudum. Zaten 193 sayfa. Bir kaç saatte bitti. Bu sefer ki olayımız Anita'nın bir müşterisi ile ilgili. Tony Bennington yakın zamanda kaybettiği eşini diriltmesini ister. Kadının vücudu parçalanmıştır. Anita kadını diriltmeyi kabul etmez. Bennington bu işi kabul ettirmede kararlıdır. 

Yalnız kitabın başında biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yazar her kitapta Anita'nın ne olduğu ile ilgili aynı cümleleri tekrar etmekten bıkmıyor. Okuyucu 18.kitaba kadar öğrenmediyse hiç öğrenmesin zaten.

Bu kitapta Anita güçlerini ve güzelliğini daha fazla kabullenmiş durumda. Sonunda diyorum. Güzellik ne alaka derseniz seriyi takip edenler Anita'nın, erkeklerin kendisinde ne bulduğunu çoğu zaman anlamıyor. Ama bu kitapta biraz kabullenmiş durumda. Hatta Nathaniel, Micah ve Jason ile bir flört oyunu bile oynuyorlar. Nasıl olduğunu anlatmayacağım. Fakat bu oyun gerçekte yazarımız ve arkadaşları tarafından oynanmış.

Hatta yazar bununla ilgili bir arkadaşından bir karikatür bandı hazırlamasını istemiş. Kitabın sonunda yer alıyor! Çok şeker buldum. Laurell benim için en muallakta yazarlardan biri. Kitabın başındaki ve sonundaki notuyla kendisiyle direk iletişimde gibi hissettim ve bu çok hoşuma gitti.

Kitabımıza dönersek (bundan sonrası SPOILER içerir) Bennington Anita'yı kaçırtır. Hemde aslanadamlara ki bu onun için hiç iyi olmayacaktır. Hareme biri daha katılır :) . Nicky. Anita'yı kaçıranlardan biri. Bizim kızımızda kurtulmak için Nicky'i kullanır. Bennington'ın karısını diriltmek için gücüne kavuşması gerekiyordur. Kavuşurda. Bennington'ın karısını diriltmekle kalmaz tüm mezarı ayağa kaldırır. 

Bu arada bizim tayfa nerde derseniz bir cadının çizdiği güç çemberi yüzünden Anita ile metafiziksel bağ kuramamışlardır. Neyse, sonra Bennington'ı öldürür ve zombileri geri mezarlarına gönderir ve Nicky'i de alıp eve gider.

Kitaba puanım ♥♥♥♥♥. Aslında hiç 5 puanlık değil ama içimden geldi işte. Ve kitap çooook kısa geldi. Bir daha ki kitap yaza çıkacağı için bekle Allah bekle. Yalnız novellaları saymazsak serinin en son çıkan kitabı 22, bizde ise 18. Sonunda yetiştik mi ne =) ? 

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. bi çırpıda okudum çok etkilendim nerde böyle aşklar :) günahpazarı, ölümcül dans, karakan, kelebek, leoparadam micah,şeytani düşler..anita kuleme bi kitap daha eklendi :)

    YanıtlaSil