Ateşli Bilet - Olivia Cunning - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Ateşli Bilet / Hot Ticket
Yazarı: Olivia Cunning
Tür: Erotik - Bdsm - Günümüz Romans
Seri Adı: Günahkarlar Turnede Serisi
Seri Sıralaması: 3/8
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.31
Benim Puanım: 4/5


Ve bir Günahkarın daha sonuna geldik...
Kitap beklediğimden daha sertti. Gerçi söz konusu Bdsm ise daha hafif olması beklenemezdi. Jace grubun üyeleri arasında kapalı bir kutuydu (okuyanlar biliyorsunuz). O kutu açıldığı için sevindim. Yalnız içinden çıkacak olan yaralı kuşu tahmin edemezdim.

Bilmiyorum hatırlıyor musunuz 2.kitap Brian'ın bekarlığa veda gecesinde grubun Las Vegas'taki bir striptiz kulübüne gitmesiyle başlamıştı. Burada da aynı şekilde başlıyor. Çünkü Jace, Aggie ile burada tanışıyor. Aggie bir dominatriks. Dominatriks ne derseniz zevk için erkekler üzerinde hakimiyet kuran bayanlar diyebiliriz sanırım. Tabi istekli erkeklerle. 

Jace'te Aggie'den kendisi ile özel olarak ilgilenmesini istiyor. Ve bir kaç gün sonra evine gidiyor. Aggie'den istediği kendisine acı çektirmesi. Bunu hakkettiğini düşünüyor geçmişinden dolayı. Bu arada Aggie'nin bu işi yaparken kullandığı bir kimliği var. Sahibe V! Erkekler konusunda acımasız. Üzerlerinde hakimiyet kurmayı seviyor. Tabi bununda bir nedeni var. Yalnız kim Jace'e ve tatlılığına karşı koyabilir ki? İsteğini yerine getirirken aynı zamanda içten içe onu seviyor. 

Jace ise garibim bir kadın onun isteklerine istediği gibi bir tepki verdiği ve kendinden kaçmadığı için biraz şaşkın durumda. Geçmişinden dolayı kendisinin acı çekmesi gerektiğine inanıyor. Hiç kimsenin sevgisini hak etmediğini düşünüyor. Grubun aslında onu ne kadar sevdiğinin farkında değil.  Bu yüzden kendini hep uzak tutmuş. Aggie'yi bile uzaklaştırmaya çalışıyor kendinden. Tabi Sahibe V buna izin vermez o ayrı :) .

 Derken ikilimiz sık sık görüşmeye başlıyor. Jace turnede olsa bile gerek mesajlaşarak gerekse Jace'in arada kaçıp gelmesiyle görüşüyorlar. Bir gün Aggie annesiyle kavgası sonucu biraz uzaklaşmak istiyor evinden ve Jace'in evine Los Angeles'a geliyor. Silahlı hırsızlar tarafından soyulmaya kalkıyor ve vurulacakken Jace'in kendini önüne atmasıyla kurtuluyor. Asıl olaylar burada başlıyor. Jace omzundan yaralanıyor ve hastaneye kaldırılıyor. Jace grubun bas gitaristi ve grup şu an turnede. Bu nedenle Eric'in önerisi ile grubun eski bas gitaristi Jon'u çağırıyorlar Jace iyileşene kadar. 

Eric'in tabiri ile 'küçük adamımız' kahroluyor. Yinede grupla beraber turneye çıkıyor. Aggie ile birlikte. Turne ve konser sırasında Jon'a sinir oldum. Elimden gelse kitabın içine girip öldürecektim o derece. Ne pislikler yapmıyor ki...

Jace'in sırlarını öğrendiğimde şok oldum. Bu kadar acıyı nasıl taşıyabilmiş hayret ediyorum. Kara Sinclair ile hikayesi, annesi ve babasının ona yaptıkları...Aggie'nin yönlendirmesi ile bunları aşıyor. Grupla iyice yakınlaştığı sahnelerde duygulandım açıkçası. Ahh Jace o kadar tatlı ki, okurken adamı sevgiye boğmak istiyorsunuz. 

Kitabın sonlarına doğru grubumuz bir de araba kazası geçiriyor. Eric'in de dediği gibi bence bu albüm lanetli. Ama grubumuz iyi durumda merak etmeyin. Yalnız yazar sonu aceleye getirmiş sanki o kazadan sonra bir kaç bölüm daha yazılabilirdi bence. Hatta yazılsa iyi de olurmuş. Jon'a ne oldu mesela belli değil. 

Ben Jace'i sevdim. Sık sık kızarmaları, Aggie'ye karşı gösterdiği ilgili ve nazik davranışları, Eric'e karşı beslediği dostluk...Özellikle Eric ile diyaloglarını sevdim zaten. Yalnız bu yorumda da dile getirmeden duramayacağım. Ne olacak bu Trey'in hali?! Eric ve Trey'in kitabını beklerken meraktan ölmezsem iyidir.

Yorumu sonlandırmadan kapakla ilgili şikayetimi dile getirmek istiyorum. Yayınevi'nin kapağı olduğu gibi çıkarmayacağını biliyordum ama kapağın alt kısmı çok karartılmış ya. Kötü duruyor. Ve kitabın adının yazıldığı yazı tipini beğenmedim. Basit duruyor. Kitabın üzerindeki yazıları renklendirirken ne çeşit bir boya kullanıyorlar bir fikrim yok ama o boyalar ne kadar dikkat etseniz de bir süre sonra soyuluyor. Çok sinir bozucu. Çözümü varsa yayınevi ilgilenir umarım.

Bu resimde karanlık durmuyor ama kitabın basımına baktığınızda karanlık, cidden. Siz ne düşünüyorsunuz?
Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

5 yorum:

 1. Kitabı daha okumadım onunla ilgili fikrimi söyleyemeyeceğim malesef ama kapak konusunda kesinlikle katılıyorum. Amatör duruyor. Başka bir yorumunda lutfen Dexplus'ı eleştir. Kullandıkları resimler berbat, kapağın parlaması falan korsan kitap gibi duruyor. İnanılmaz dandik ve yazım hataları hatsafa da!! Sanırım kapak konusunda pegasustan daha orjinali yok. Aslında yayınevleriyle ilgili bir yazi yazmalısın. Sivri bir dille.!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ne şiddet bu ne celal kızım. Sakin :D . Her şey sırayla.

   Sil
  2. Sınirlendim artık knka diğer blogların yalakalıklarından bunları görmezden gelmesi gözleri kapalı övmeleride övmeleri canıma tak etti. Haklıyım yani !! :D :D :D

   Sil
 2. birisi için vurulmayı göze alamazdım sanırım :) yorum çok güzel olmuş okunacak listeme girdi bile :)

  YanıtlaSil