Acıtan Güzellik - Georgia Cates - YorumKünye

Orijinal Adı: Beauty From Pain
Yazarı: Georgia Cates
Seri Adı: Beauty
Seri Sıralaması: 1/3
Tür: Erotik - Yetişkin - Günümüz Romans
Yayınevi: Dexplus
Goodreads Puanı: 4.40/5
Benim Puanım: 5/5


Allahııım. Sonum böyle kitaplardan olacak benim. Kitap bitti ama içimden hâlâ aşık bir ergen gibi Jack Henry'nin adını tekrarlıyorum. Delirmiş bu kız diyorsunuz biliyorum :)) . Kitabın başlarında bu kadar etkilenmiş vaziyette değildim. Fakat ilerleyen sayfalarda öyle bir içine çekildim ki baktım bırakamıyorum en iyisi bitir Esra dedim. Tabi keşke bitmeseydi.

Konusundan biraz bahsedersem Laurelyn Prescott 23 yaşında bir müzisyendir. Babasıyla neredeyse hiç iletişimi olmamıştır bu zamana kadar. Annesi ile beraber yaşamaktadır. Yaz tatili için arkadaşı Addison ile onun abisinin yanına Avustralya'ya giderler. Addison'ın abisinin yanında Wagga Wagga da kalacaklardır. Oraya vardıklarında Laurelyn, Addison, abisi Ben ve onun bir arkadaşı ile bir kulübe giderler. Böylece Laurelyn Jack Henry ile ilk karşılaşmasını yaşar.

Jack Henry McLachlan (ismi bile marka gibi) 30 yaşında Avustralya'nın ünlü şarap üreticilerinden biridir. Yaklaşık 4 yıldır uzun süreli ve romantik ilişkilerden kaçınıyordur. Özellikle kadınlarla birlikte olmaya başlamadan önce anlaşmaktadır isim ve süresi konusunda. 12 ilişkiside kısa süreli olmuştur ve iki tarafta gerçek isimlerini birbirlerinden gizleyerek ilişkilerini sonlandırmıştır. Laurelyn'e kadar. Jack Henry Laurelyn'i o kulüpte gördüğü andan itibaren diğer ilişkilerinden  farklı olacağını biliyordur. Onu elde etmek için elinden geleni ardına koymaz. Ve elde ederde. 3 ay sürmesi konusunda anlaşırlar. Böylelikle ilişkileri başlar.

Ben kitabı çok sevdim. Malum bir kitapla baya benzerlik söz konusu. Az buz değil.Dikkatli bir okuyucu iseniz fark ediliyor. Fakat kitap yinede sevdirdi kendini. Bu tarz kitaplarda pek fazla kadın karakterleri sevmiyorum ama bunda Laurelyn'i gerçekten sevdim. Rahat tavırları, doğal halleri, ailesi ile sorunlarında güçlü duruşu ve Jack Henry'e olan aşkı ve (SPOILER) sırf onunla öyle anlaştı diye 3 ay'ın sonunda ayrılması... gelinde bu kızı sevmeyin şimdi.

Jack Henry ise ayrı bir sohbet konusu. Ne kadar yakışıklı vb. Olduğu konusuna değinmeyeceğim. Asıl dikkatimi üstünde tutan Laurelyn ile ilişkisinde ki tavırları oldu. İlişkilerinde her yeni keşfettiği şeylerle beraber en az bende onlar kadar heyecanlandım, mutlu oldum, zaman zaman güldüm. Hattâ sonunda neredeyse ağlayacak hâle geldiğimide itiraf edebilirim. Yani sevgili mağara adamımız, ne olurdu sanki kızı sevdiğini erken fark etseydin. Kitap bittiğinde ölüyorum sandım. Yayınevi 2.kitabı kısa sürede çıkarır umarım. Eğer araya zaman girerse tadı kaçar.
Eğer okumayan varsa, bu tarz kitapları seviyorsanız listeye eklemenizi tavsiye ederim. Jack Henry ve Laurelyn ile tanışmalısınız.

Yorumu sonlandırmadan önce bir kaç rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum. Kitabın başında çok fazla yazım yanlışı vardı. Her bölümün başında kimin ağzından anlatılıyorsa o karakterin ismi yer alıyordu. Ama 3 bölüm yanlış yazılmış. Ve son olarak kitabığın kapağına değinirsem gerçekten berbat. Keşke orijinal çıkarma durumları olsaymış. Üstelik orijinal kapak kitabın içinden bir sahneyide temsil ediyor.

8 kişiye kapakla ilgili görüşlerini sordum. 5'i beğenmediğini söyledi. Üstelik biri sırf kapağı yüzünden almadığını söyledi ki bunu duyunca üzüldüm. Yani elbette her kitap orijinal kapak ile çıkamaz ama bu adam ve kadından daha iyi bir görsel bulunup hazırlanamamış mı?
Şimdi söyleyeceklerim 3 Dexplus kitabı içinde geçerli: kapakları çok düz. En azından kitabın  ismini kabartmalı olarak basabilirler ve kapakların parlaklığı kaliteli durmuyor. Umarım dikkate alırlar.

Share this:

, , , , , , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. Jack Henry McLachlan (ismi bile marka gibi) gerçekten de öyle :) konusu da güzelmiş,romantik dokunaklı.. listeme ekledim bile :) hangi kitaba benzediğini merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh jack henry, adama sadece jack diyemiyorum :) . Grinin elli tonu :) .

   Sil
 2. Duygularıma tercüman olmuşsun bildiğin kızım. Bende kızı çok sevdim gercekten kadın karakterleri kolay kolay sevmiyorum ama burada Laurelyn cidden fazla sevdim .. Ama malesef Jack Henry'e kendi duygularının farkına varamamasindan dolayı o kadar çok ısınamadım. Serinin diger kitaplarında Jack Henryle ilgili bir sevgi patlaması yaşayacağıma inanıyorum ama. :D Ve tabiki benim için çok önemli olan diğer bir konu kapak ve yazım hataları!!! DEX prestijli bir yayınevi olarak böyle güzel bir kitabı bu kadar kalitesiz çıkardığından dolayı utanmalı bence.. Teşekkürler knkacıgım yorumunda senden istediğim şeylerede yer verdiğin için bu yorumun yeri ayrı bende.. xoxo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa çoğu erkek karakter farkına varmıyor ki. Bağışıklık kazandım sanırım bu duruma :D . Ahahaha rica ederim bebeğim beğenmene sevindim :) .

   Sil
 3. sayfada değişiklik mi var :) bu da güzel ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ♥ biraz açık renklere doğru kayalım dedim. Bakalım nasıl olacak :D .

   Sil