Umutsuz - Colleen Hoover - Yorum


Künye

Kitabın Adı: Umutsuz / Hopeless
Yazarı: Colleen Hoover
Tür: Aşk - Dram - Genç Yetişkin
Seri Adı: Hopeless
Seri Sıralaması: 1/2
Yayınevi: Epsilon Yayıncılık
Goodreads Puanı: 4.49
Benim Puanım: ♥♥♥♥♥Keşke hiç bitmeseydin!

Kitaba dün öğlen başladım ve akşamda 10 gibi bitti. Soluksuz okudum resmen. Müthişti. Yazar olayları öyle dozunda ayarlamış ki. 

Sky lise son sınıf öğrencisidir. Ama son sınıfa kadar hep evde eğitim görmüş ve dış dünyadan annesi tarafından uzak tutulmuştur. Son yıl arkadaşınında desteği ile liseye kaydolmuştur. Şu ana kadar takıldığı erkeklerden hiçbirine karşı bir şey hissetmemiştir. Bilakis ne zaman belli bir noktaya gelseler kendini kapatmıştır. Dean Holder'a kadar!

Holder tanıştıkları ilk dakikadan itibaren onu cezbeder ve aynı zamanda korkutur. 1-1,5 yıldır kasabada yoktur. Döndükten kısa bir süre sonra Sky ile tanışır. Sky ona geçmişte kaybettiği birini hatırlatıyordur. Bu nedenle peşine düşer. İlk başta niyeti onun kim olduğunu    öğrenmekken Sky ile geçirdiği bir akşam her şeyi değiştirir. Bir taraftan birbirlerini 'yaşarken' bir taraftan Sky'ın geçmişi gün yüzüne çıkmaya başlamıştır.

Sky 5 yaşında evlatlık alındığını zannetmektedir. Oysa gerçek çok daha farklıdır. Bir de Holder ile olan bağlantısı ve onun sakladığı sırlar vardır. Bunlar ortaya çıktığında Sky gerçeklere karşı güven duygusunu yitirir.

Yinede tüm öğrendiklerine karşın Holder ile gerçeklerle yüzleşecek, birbirlerinin yaralarını sararak yine aşkı ve güven duygusunu birbirlerinin kollarında tadacaktırlar.

Ben bu ikisine bayıldım. İki karakterde beni çok etkiledi. Ben onların yerinde olsam aynı şekilde davranamazdım sanırım olanlara karşı. Hem güldürdüler hem aşkı hissettirdiler hemde ağlattılar. Benim için unutulmazlar arasına girdi bile bu kitap. Etkileyici, sıra dışı, duygusal...çok sevdim. En kısa sürede temin edin derim. 

Not: Serinin 2.kitabını yayınevi çıkarıcak mı bilmiyorum. Ama ilkinden tek farkı olayları Holder'ın ağzından okuyoruz ki kesinlikle tadından yenmez. Bir de 2 tane novella yani kısa hikaye var. Biri 1.kitaptan sonra diğeri de 2. Onlar hiç çıkmaz sanırım.


Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

 1. Çikolata: 8 harf
  Dondurma: 8 harf
  Kızartma: 8 harf
  Çiğ köfte: 8 harf
  Sarılmak 8 harf
  Facebook: 8 harf

  Demek ki mutluluk sadece 8 harfmiş. O değil de; mutluluk kelimesi de 8 harf:)
  Kusursuz bir hayatımın olmasını dilemeyecektim. Hayatta insanı yere yıkan şeyler birer sınavdı, pes edip yerde kalmakla silkelenip yere düşmeden önce durduğundan daha dik bir şekilde ayağa kalkmak arasında bir seçim yapmaya zorluyorlardı. Ben dik durmayı seçiyordum. Bu hayatın benimle işi bitene kadar muhtemelen birkaç kez daha yere düşecektim, ama asla pes etmeyeceğimi garanti ediyordum. ( Syf. 419 )

  YanıtlaSil