Soğuk Kahve - Ahmet Batman - Yorum


Künye

Kitabın Adı: Soğuk Kahve
Yazarı: Ahmet Batman
Tür: Deneme 
Yayınevi: Destek Yayınları
Goodreads Puanı: 3.59/5
Benim Puanım: 2/5Tam bir hayal kırıklığı...

Genellikle bu tür kitaplardan uzak durmaya gayret etmişimdir hep. Ama kitap o kadar popüler oldu ki ne var bunda dedirtti bana. FB de ki kitap sayfalarında, kitap satan sitelerde belli bir süre sürekli karşınıza çıkınca ister istermez listeye ekliyorsunuz.

Ben geçenlerde arkadaşımdan aldım kitabı. Okullar kapanmadan da vermek için okunacaklar listemde öne aldım. Fakat bitirmekte çok zorlandım. Zaten kitabın yarısı boyunca okurken sürekli esnedim. Anlatımı akıcılıktan uzaktı. Bazı yazılan yazılarda cümleler birbiriyle o kadar uyumsuzdu ki saçma sapan şeyler okumuş gibi hissettim.

Beğendiğim hiç mi yazı yoktu? Vardı ama beni tatmin etmek için yeterli değildi. O nedenle okurken zevk almadım. Sırf yarım bırakmayı sevmediğim için bitirdim. Sürükleyici değildi. Kitap bana bir şey de katmadı. Kendimden bir şey de bulamadım. Bilmiyorum bir kitap başka neden okunur? Edebi değeri yok, zevk almıyorsun, merakını karşılayamadı, yani niye okunur?

Kitapta geçen çoğu konu aşk, kadın - erkek ilişkileri hakkında. Zaten internette bu tür konularla ilgili yazı ve sözlere sıkça denk geliyoruz. Yazar bunları farklı bir şekilde mi anlatmış? Hayır. Yinede yazdıklarına saygı duymak gerek. İçinden geldiği gibi yazmış. Sanki kişisel not defterini okuyor gibi hissettim (bunu iyi anlamda söylüyorum).

Yazarın diğer bir kitabı olan "Sabah Uykum" için bir kaç arkadaştan umut vaat eden yorumlar aldım. Eğer yazarı çok merak ediyorsanız direk 'Sabah Uykum'u okuyun bence. Soğuk Kahve'yi kesinlikle ÖNERMİYORUM.

Share this:

, , , ,

Yorumlar

6 yorum:

 1. kapak güzel görünüyodu oysa :)

  YanıtlaSil
 2. Yeni aldım ben de bu kitabı, başlıcam. Beğenmemişsin gerçi ama ben de bi bakiim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bölümleri vardı. Umarım beğenirsin. İyi okumalar :) .

   Sil
 3. Lisede nasıl... Okul nöbetçisi, sınıf nöbetçisi, koridor görevlisi derken okulu Camelot krallığına çevirmişler :) kitap ve kahve keyfi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet. Tabi olaysız versiyonu ile. :) ikisi bir arada bir başka oluyor.

   Sil