Köken - Jennifer L. Armentrout - Yorum

 

Künye
Kitabın Adı: Köken
Yazarı: Jennifer L. Armentrout
Tür: Genç Yetişkin-Romans-Paranormal
Seri Adı: Lux Serisi
Seri Sıralaması: 4/5
Yayınevi:Dex
Goodreads Puanı: 4.54Allahımmm! Bu nasıl bir kitaptır? Bu nasıl bir sondur? Bu nasıl bir seridir böyle?!
Yazarı, her kitapta çıtayı yükselttiği için tebrik mi etsem yoksa sövsem mi bilemedim.
Yani her kitap bir öncekinden bu kadar mı iyi olur? Yoksa Daemon aşkım yüzünden ben mi abartıyorum???
Bundan sonrası SPOILER içerir.


Kitabı fuarın ilk günü standa ilk geldiği zaman aldım ama bu zamana kadar nasıl okumadan durabilmişim bilmiyorum. 3.kitabın sonunda Katy Daidalos' un elinde kalmıştı. 

Kitap Daemon'ın Katy'i orda bırakmak zorunda kaldıktan sonraki süreyi saymasıyla başlıyor. Daemon da en az onun kadar kapana kısılmış durumda. Tabi çok daha acısız bir yolla.  Katy'nin peşinden gitmesin diye bir Luxen hücresine kapatılmış. Bu Daemon'ı durdurabilir mi? Asla. Öbür tarafta Katy Daidalosun elinde acı içinde uyanıyor. Artık 51.Bölgede. Oradakilerin insafına kalmış durumda.

Çeşitli testlere tâbi tutuluyor. Hele bazıları var ki gerçekten berbat ötesi. Katy'nin uyanması, sonrasında hissettikleri yaşadıkları...en az onun kadar bende kendimi umutsuz hissettim. Sanki hiç kurtulamayacakmış gibi... Uyguladıkları testlerden biri stres testleri. Melezleri Katy'nin karşısına getirip dövüşmesini istiyorlar ne kadar güçlü olduğunu görmek için. Katy ise direnip dövüşmemeyi tercih ediyor. Yediği dayaklara rağmen. Testlerden birinde Blake'i karşısına getiriyorlar. 

Hain Blake. 3.kitaptan beri bu sahneyi deli gibi bekliyordum. O nedenle olanlar beni pek üzmedi. Diğer tarafta Daemon hücreden kurtuluyor. Kim sayesinde tahmin bile edemezsiniz. Ve Luc'a hesap sormaya gidiyor. Burda Hunter'ı görüyoruzzz! 
(Dipnot: Hunter 'Saplantı' kitabındaki Arumumuz. Dexplus'tan çıktı. Bende daha okumadım ama bilginiz olsun dedim).

Opalde Luc'un önemli bir sırrı olduğunu hepimiz tahmin etmişizdir herhalde. Bu kitapta ne olduğunu öğreniyoruz. Hatta kitabın merkezinde yer alıyor dersem yalan olmaz. Ben onunda ihanet ettiğini düşünmüştüm ama Daemon'a yine yardım ediyor. Daemon Katy'i kurtarmak için bilerek Daidalos' un eline düşüyor. Ve sonunda çiftimiz bir araya geliyor.

Açıkçası ben kitabın daha çok Katy'nin kurtarılması üzerinde duracağını sonuna doğruda araya bir olay sıkıştırılıp biteceğini sanmıştım. Ama Jennifer beni yanılttı. Daemon'ın,  Katy'nin yanına gelmesiyle işler daha da kızışıyor. Dawson ve Bethany'e yaptıklarını onlarada yapıyorlar. Hatta daha kötüsünü bence. Daemon Katy'i hangi dereceye kadar iyileştirebiliyor diye  verdikleri zararı unutamıyorum. Daidalos' un elinde Melezler, luxenler ve insanların yanı sıra bir de KÖKENLER var. Onlar ne derseniz, bir melez ve luxen'in birleşiminden doğan çocuklara Köken deniyor. Melezlerden daha güçlüler. Luxenler'in çoğu güçlerinede sahipler aynı zamanda. Daemon ve Katy kaçarken dolaylı olarak onlarında yardımını alıyor. Yanlarında bir de Archer var. Luc'un adamı diyelim. 

Kaçtıktan sonra Luc ve Paris ile buluşup Luc'un ayarladığı bir yere gidiyorlar. Özellikle Daemon'ı bir sürpriz bekliyor. Ailesi... onları kurtarmaya gelmişler. Tabi kim öküzümün hızına yetişebilmiş ki =) . 
Daha sonrasında olan olayların hiçbiri aklımdan geçmezdi. Daemon ve Katy'nin yaptığı çılgınlık, İhanet, ölümler, kapıda bekleyen savaş. Muhteşemdi ya. Kitap yine çok kötü bir yerde bitti. Üstelik yurtdışı çıkış tarihini gördüğümde küçük dilimi yutucaktım nerdeyse.

05.08.2014Yani ben napıyım. Üstelik önümüzdeki sene üni. sınavına giricem. Ekim sonunda çıksa ona bile razıyım :'((((( .

Kitaba puanım 5/5. Hala yazmak istediğim o kadar çok şey var ki. Ama destan yazmışım resmen. Yinede kitabın kapağı ve ismiyle ilgili bir şeyler söyleyip öyle gidicem. 
Bence kitabın ismi çok yerinde olmuş. Fakat kapak gerçekten  berbat. Adamın üstündeki ceket, arka plan... yani daha iyi bir şey bulunamamış mı? Orijinal kapak ama yinede hiiiiç sevmedim. Yalnız yinede içeriğe bir şekilde uyuyor kabul etmek gerek.

Ben gidip Daemon'ımla biraz daha takılıyım çünkü yarın okuması için arkadaşıma vericem. Kendinize iyi bakın. Görüşürüz *.* .

Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder