Yanlış Yatak - Katee Robert - Yorum


Künye
Kitabın adı: Yanlış Yatak / Wrong Bed Right Guy
Yazarı: Katee Robert
Tür: Günümüz-Aşk
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı:3.79Selam millet! Sizi ve blogumu çok özledim ♥. Sizde beni özlediniz mi =) ?
Bu hafta ve önümüzdeki hafta sınavlarım olduğu için kitap okumayı ve dizi izlemeyi yasaklamıştım kendime   aslında. Ama ikisinide bozdum :D . Bu kitabı seçmemin nedeni sayfa sayısının az olmasıydı (203 sayfa). Zaten bugün öğlen başladım 2,5 saatte bitti sanırım. 


Kitabın arka kapağını okuduğumda daha cüretkar bir kadın karakter bekliyordum açıkçası. Fakat daha masum bir karakterle karşılaştım. Elle üniversitedeki sevgilisini unutamamıştır. Kendisiyle birlikte olduktan sonra arkadaşlarının önünde kendisini rezil edip bırakmıştır. Tam bir kötü  çocuk örneği anlayacağınız.
Elle de geçmişte yaşadığı bu olay ve annesinin baskıları sonucu kötü çocuklardan uzak durmaktadır. Ta ki Gabe'e kadar. Bir gece çalıştığı sanat galerisine patronunu yani Nathan'ı baştan çıkarmak için gidiyor. Nathan'ın iyi bir eş adayı olduğunu düşünüyor Nazik, görgülü vb. gibi. 

Ama yataktaki Nathan değil ağabeyi Gabe'dir. Bundan sonra kovalamaca başlar. Kitabı klişe buldum ben. Okuduğum kitaplar arasında konusu klişe olan kitaplar elbette var ama bir de iyi yazılmış klişeler var. Ortalama bir kitaptı benim için. Ama okurken keyif almadım desem yalan olur.
Hele ilk başlarda Elle'ye çok güldüm. Elle'yi ilişki konusunda masum tavırları ve Gabe'i de onu mutlu etme çabalarıyla benimseyiverdim. Yalnız yazar kitabı daha uzun yazıp detaylandırsaymış daha iyi bir şeyler çıkabilirmiş ortaya. 

Ve kitap seriymiş. Ben kitaba başlarken seri olduğunu bilmiyordum. Tek kitap zannediyordum ama goodreads güncellemeleri sırasında fark ettim öyle olmadığını. Serinin  adı "Come Undone". 3 kitaptan oluşuyor. Bir de novellası var 3.kitaptan sonra. 2.kitapta arkadaşı Roxanne ve abisi Ian'ı anlatıyor (zaten kitabın sonunda sinyalini vermiş yazar). 3.kitapta ise Gabe'in kardeşi Nathan'ı. Serinin diğer iki kitabınında sayfa sayısı daha uzun kulağa umut verici geliyor ama şu an okumam sanırım.

Benim kitaba puanım ♥♥♥. Tavsiye eder miyim? Boş saatinizde okuyabileceğiniz kitaplardan. Seçim size kalmış. Bir sonraki yorumda görüşmek üzere (çok yakında!) :) .

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder