Tüyap - 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Merhaba millet, nasılsınız?! Ben bomba gibiyim :D 
1 haftadır bu yazıyı yazmak için bekliyorum =)
Kimler fuara gitti bakalım? 
Ben ilk gün ve bugün fuardaydım.

2-3 yıldır falan fuara gidemiyorum sanırım. Bir kitap kurdu için ne kadar acı tahmin edebilirsiniz.  Herkes aldığı kitapların fotoğrafını koysun katıldıkları imza günleri ile hava atsın biz gidemeyenler onlara bakalım öyle. AMA bu yıl aynı şeyi ben yapıcam. Hiçbir pişmanlık hissetmeden hemde :D (yaşasın kötülük asdfghjkl)

Önce size ilk gün aldığım kitapları göstericem. 


Bunlar ilk gün ganimetlerim. O gün o kadar heyecanlı ve sersem bir haldeydim ki pek fazla kitap alamadım. Daha çok ayraç topladım diyebiliriz. Pegasus'a çok sinir oldum yalnız. İnsan biraz indirim yapar değil mi? Nerdee. O yüzden Aynı Yıldızın Altında poşeti için Alaska'nın Peşinde kitabını aldım. Epsilonlara baktığımızda uzun zamandır tarihi aşk romanı alıp okumuyordum, hem imza günü hemde bu sebepten Aşkın Ateşini aldım. Sıcak Adlı kitabı ise geçenlerde bir blogta görmüştüm. Konusu hoşuma gitmiş hemen listeye eklemiştim. Fuarda görünce dayanamayıp aldım :)). Bob'un Dünyası ise fuar listemdeydi.
Veee Dex'ler. Kökeni yazdan beri bekliyorum zaten. Bana dokunma ise indirimde görüp aldıklarımdan. 


Afiş sizcede çok hoş durmuyor mu?


Gitmişken Esen ve Senem ablayla fotoğraf çektirmeden olmazdı ♥.İlk günün güzel yanlarından bir diğeri ise sevdiğim bir arkadaşımın imza günüydü. Hemen bakalım kimmiş.
Ve sırada son gün maceram 
=). 


Resmen ilk günün acısını çıkardım :D. 
Ama çoğu indirimliydi gerçekten (Pegasus hariç :/)
Mesela Arkadya tüm kitaplar 10tl idi. Ayrıca Arkadya'nın da afişini çok beğendim.


Kitapları gibi cici olmuş.

Bir başka indirim Nemesis'te idi. 3 kitap 15tl. Kaçmaz dedim ve hemmen aldım.

Ephesus'ta da konuştuğunuzda indirim yapıyorlardı. Özellikle orada ki görevlilerden Berfim'i   çok sevdim. Çok güler yüzlüydü. Ayrıca Teşekkürler. Posterler ayrı bir güzeldi. Aslında Fatih hocanın imzasından sonra fotoğrafını çekicektim ama uçmuş vaziyetteydim unutmuşum :D. 
Bu arada The Edge of Never Aralıkta çıkıyormuş. 

Ejderin Aşkı'nı ne zamandır istiyordum. Onu almak farz olmuştu benim için. Şahane Gelin ise yazarın en sevdiğim kitapları arasında.

Artemisten kitap almayı düşünmüyordum aslında. Sırf poşet için aldım. 

Aspendos'tan aldığım kitapları ise yeni yetişkin türünde olduğu için aldım. Zaten ikiside yayınevinin çok satılanları arasında. Orda da çok ilgiliydiler.

Bugün Yabancı Yayınları'na tekrar uğramamın nedeni Araf ve Ayaklı Bela idi. İlk gün almaya kalkmış kararsız kalıp almamıştım ama bu sefer aldımm.

Son olarak Epsilonlara bakarsak Umutsuz'u çok merak ediyordum. Gerek konusu gerek türü bakımından. Nora Roberts ise favorim zaten.

Aldıklarım bu şekildeydi. Aynı zamanda bugün Fatih Murat Arsal ve Zeynep Avcı/Rita Hunter'ın imza gününe katıldım. Ayrı bir mutluluk sebebi zaten.


Severek okuduğum Türk yazarlardan kendisi. Ayrıca güler yüzlü, şeker tatlısı biri.


İmza sırasında arkamda Kamera'ya çok kötü bakmış Mustafa Bey. Neden acaba :)) ?


Fatih hocayla yüzyüze tanışma fırsatı bulduğum için o kadar mutluyum ki. Kendisine ismimi söylediğimde beni tanıması çok ince bir davranıştı. Herhalde beni bugün en mutlu eden şey kendisinin imza günü oldu. Umarım bir daha ki sefere olurda yüzyüze sohbet etme imkanı buluruz kendisiyle. Bu arada Mart'ta İKİ RENK AŞK adlı kitabı yayınlanacak haberiniz  olsun. İlk bölüme FB sayfasından bakabilirsiniz :).Share this:

, , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Evet knkaa cok guzel bir yorum olmuş. :D Heyecanını belli eden :)) Kizim sayende bende guzel bir gun yasadim tekrar tesekkurler bebek <3Ve bu arada bu kadar kitabi tasidigin icin seni tebrik ediyorumm :DD

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim bebeğim. Benim içinde çok güzel bir gün oldu ♥. Ahahaha eve kendimi nasıl attım bilmiyorum :D.

      Sil