Sert Rock - Olivia Cunning - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Sert Rock
Yazarı: Olivia Cunning
Tür: Erotik - Romans
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Goodreads Puanı: 4, 17
Kitap biter bitmez buraya geldiiim :D.  Öncelikle 2 haftadır kitabın gelmesini bekliyordum. Daha önce söylemişimdir belki Günahkarlar Turnede Serisi'nin düzenlediği yarışmayı kazandığımı. En sonunda perşembe günü elime ulaştı. Bende dün kitaba başladım ve şu an kitap bitmiş bulunmakta.  

SED LIONHEART TAM BİR ÖKÜZ!... AMA tatlı bir öküz =). Kitap Sed ve Jessica'nın ayrıldığı bölüm ile başlıyor. Jessica çok istediği hukuk fakültesini kazanmıştır. Sed ona gitmeyeceğini söyler,  sadece onunla ilgilenmesi gerektiğini bundan sıkılırsa da çocuk doğuracağını söyler (evet öküz kabul ediyorum). Doğal olarak Jess onu reddeder ve tavrını değiştirmezse ondan ayrılacağını söyler. Sed ise bunu yapmayacağını söyler. Sonuç olarak ayrılırlar. Ben ayrılış şekillerini biraz saçma buldum. Yani kız ayrılacağını söylüyor Sed beni terk edemezsin diyor. Kız da gidiyor. Öylece! 

Daha sonra kitap 2 yıl sonrasına geçiyor. Las Vegas'ta bir striptiz kulübünde karşılaşıyorlar. Jessica sahnedeyken hemde. Tabi Sed kızı kaptığı gibi indiriyor oradan. Bu arada striptiz kulübünde bulunmalarının sebebi o gece Brian'ın bekarlığa veda gecesi! Üstad Sinclair evleniyor. Sed Jess' i sahneden indirdiği için oradaki fedailer ile kavga ediyorlar. Jessica'nın paraya ihtiyacı olduğu için çalıştığını öğrenince para vermeye kalkıyor (tam öküz). Jessica da dağılmış bir halde soyunma odasına gidiyor. Sed yine arkasından o parayı gönderiyor! Aynı gece içerisinde işten kovuluyor ve ertesi gün Sed'in yanına gidiyor parayı suratına çarpmak için. Gittiğinde sadece Myrna'yı buluyor. Uyanık kadın jess' i işe alıyor. İlk kitapta groupielerle ilgili bir projesi vardı hatırlarsanız onun için. Böylece Jess grupla turneye çıkıyor.

Daha tur otobüsünde kaldıkları ilk gecede birlikte oluyorlar. Jess Sed'den intikam almaya karar veriyor o geceden itibaren. Sed ise o kadar aşık ve jess'i o kadar istiyor ki kalbini söküp eline verebilir o derece. Sonra çiftimiz çoğunlukla halka açık yerlerde seks yapıyorlar. Açıkçası bir yerden sonra gına geldi. Bütün kitap boyunca neredeyse tavşanlar gibilerdi. Las Vegas'ta ki effiel kulesinde yaptıkları seks az kalsın Jessica'nın okuldan atılmasına neden oluyordu. 

Striptiz kulübünde ki kavgada Sed ve Trey ağır yaralanmıştı ama sonradan çıkıyor ortaya. Trey bir süre tam anlamıyla ellerini kullanamıyor. Konserde de gitar çalamıyor. Bu durum onu ağrı kesicilere itince bir süre bağımlılık döneminden geçiyor. Sed ve Jessica ona yardım ediyorlar. Trey'in hasta hali, Brian'ı yanında istemesi beni gerçekten etkiledi. Kitabında ne olacak merak ediyorum. Brian'ı bu kadar severken... 

Çiftimizle ilgili aşk dolu anlar yok muydu? Vardı ama çok az ve yetersizdi. 2 yıl boyunca kendilerince sadık kalınca aşk daha yoğun olur diye düşünmüştüm. Bir de Jessica Sed'i hiç tanımamış aslında.  Mryna bile daha iyi tanıyor Sed'i. Bu nedenle Sed ve jess arasında çok yanlış anlaşılmalar oldu. Birbirlerini dinlemediler falan. Sonunda yazar öyle böyle derken olaylar sonucu tekrar bir araya getirdi ikisini. 

Yalnız kitapta bir paralellik çok hoşuma gitti. O da kitabın ilk ve son cümlesi.

"Jessica gezegendeki en mutlu kadındı. Hayat daha mükemmel olamazdı."

"Sed gezegendeki en mutlu adamdı. Hayat daha mükemmel olamazdı."

Sizcede çok tatlı değil mi? Benim çok hoşuma gitti =) . Kitaba puanım 3/5.  Yayınevinin orijinal kapağa sadık kalmasına çok sevindim. Umarım diğer kitaplarında da bunu devam ettirir. Çevirmenimiz yine çok iyi bir iş çıkarmış. Yayınevi 3.kitabı bir an önce çıkarır umarım. Seçtiğim bir kaç alıntıyla yazıyı sonlandırıyorum.


★☆★

"Sadece beni yalnız bırak Sed. Şu anda dünya üzerinde görmek istediğim en son insan sensin."

Sed'in dünya üzerinde görmek istediği tek insan oydu. Daima.

★☆★

Jessica çatalıyla onu işaret ederek, "Neye gülümsüyorsun?" Diye sordu.
"Hiçbir şeye." Gülümsemesi daha da genişledi.
Jessica sırıttı. "Gamzelerin görünüyor Sedric."
Sed kızardı. 
"Ve kızarıyorsun." 
Genç adam kaşlarını çattı. "Kızarmıyorum."
"Durma. Bu çok tatlı."
Sed ona doğru tek kaşını kaldırdı. "Sedric Lionheart tatlı değildir."

★☆★

Sed genç kızın alnını öptü. "Seninle ilgili nefret ettiğim şey ne biliyor musun? "
Garip bir duygu soluğunu keserken Jessica kaşlarını çattı. "Ne?"
"Beni çok iyi tanıyorsun."
"Benim seninle ilgili nefret ettiğim şey ne biliyor musun? "
"Ne?"
"Her şey."
"Öyle mi?"
Jessica başını sallayarak onayladı.
Sed güldü. "Bebeğim, eğer nefretini gösterme şeklin buysa, ilgini gösteriş şeklini görmek için sabırsızlanıyorum."

★☆★

Jessica'yı kendine doğru çekip şakağını öptü. "Seni seviyorum," diye fısıldadı. "Daha fazla içimde tutamayacağım. Senin aynı şekilde hissetmediğini biliyorum - bununla yaşayabilirim - ama bu, benim nasıl hissettiğimi değiştirmiyor. Seni o kadar çok seviyorum ki bazen nefes alamıyorum."

★☆★

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder