Günah Pazarı - Laurell K. Hamilton - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Günah Pazarı
Yazarı: Laurell K. Hamilton
Tür: Paranormal - Romans - Urban Fantasy
Yayınevi: Artemis Yayınları
Goodreads Puanı: 3,87"DAHA ÖNCE ÇOK HEDİYE ALDIM. 
AMA KESİK BİR İNSAN BAŞI, BENİM İÇİN BİLE BİR İLKTİ..."


Wuhuuu. Uzun bir aradan sonra Anita ile karşınızdayım ;) . Anita'yı bayadır okumuyordum. Yayınevi her yıl bir kitap çıkardığı için bende bir kitap geriden takip etmeye başlamıştım. Ama okurken fark ettim ki çok özlemişim seriyi. Yalnız okul-dersane derken kitabı bitirmem tam bir haftamı aldı. Yukarıdaki cümleler arka kapaktan alıntıdır. 

Bu sefer Anita polis işiyle karşımızda. Vampir bir seri katil postayla Las Vegas'tan kesik bir baş gönderir. Anita da ilk uçakla Las Vegas' a yani Günahlar Şehrine gider. Seriyi okuyanlar bilir yeni bir vampir işi demek Edward anlamına gelir :D . Las Vegas' a gittiğinde Edward, Bernardo ve Olafta ona katılır. Ben bu 3'lünün olduğu kitapları ayrı bir seviyorum nedense. Özellikle Olaf. Anita'yla dialogları falan sadistçe bir zevk veriyor bana =) (ahh evet itiraf ettim). 

Çok sayıda polis memuru ve bir vampir avcısı doğaüstü yöntemlerle öldürülmüştür. Bu sefer Anita'nın alabileceği her türlü yardıma ihtiyacı olacaktır. Açıkçası bir ara katili yakalayamacaklar sandım. Kitabın yarısı olaysız geçti resmen bu da biraz sıktı beni. SWAT ekibine kendini kanıtlaması gerekti sürekli. Oysaki Anita okuduğum en kick-ass karakter, işinde de süper ötesi. Artık başka şehirdeki vampirler 'cellat' ismini duyduğunda çığlık çığlığa bağırıyorlar siz düşunün yanii.

Bu seferki düşmanı Vittorio gerçekten güçlü. Karanlık Anne ile de bir bağlantısı var. İkiside Anita'yı ele geçirmeye çalışıyor. Vittorio işi daha ileri götürüp kaplanları Anita'nın yanına gönderiyor ve 'Karakan' da olduğu gibi Anita kendisini bir grup seksin içinde buluyor. Bilinci  kapalı tabi. 

Bu kitapta Jean-Claude yok gibi birşeydi :/ . Sadece telefonla konuşuyorlar. Anita'nın yanına Wicked-Truth , Requiem, ve bir kaçta koruma gönderiyor Ardeur ve vampir politikası için. Ardeur'u acil beslemek zorunda kalınca beslenme listesine iki yeni kişi daha ekleniyor Wicked ve Truth kardeşler. Ayrıca Requiem biraz Anitadan uzaklaşmak için Las Vegas' ta kalmayı düşünüyor. Vedalaştıkları sahne çok duygulandırmıştı beni nedense. Neyse ki sonunda böyle birşey olmuyor tabi :) . 

Kitabın geneline baktığımda biraz duygusaldı bence. Çoğu karakterede yansımış. Mesela Olaf Anita'yla onun şartlarında olabilmeyi deneyeceğini söylüyor ki bu onun için kocaman bir adım. Cidden. Sonra Edward o da bu kitapta daha yumuşaktı bence. Özellikle Anita'ya davranışı falan. Aile babası Edward daha baskındı. Anita zaten kitabın çoğunda öyleydi. İş hayatı, aşk hayatı düşüncelerinde çoğunlukla çelişkiler içindeydi. 

Yalnız olaylar son 60 sayfada o kadar hız kazandı ki. Yazar tüm bombaları o sayfalara sığdırmış resmen. Birini söylemeden  geçemeyeceğim o nedenle SPOILER demedi demeyin sakın :D Karanlık Anne'nin bedeni yok ediliyor. Bu nedenle Anita'nın bedenini ele geçirmeye çalışıyor. O noktada Vittorio onu engelliyor. Ama Karanlık Anne'nin metafiziksel varlığına ne oldu bilmiyoruz. Ayrıca Anita St.Louis' e iki kaplan adamla dönüyor. Biri Crispin diğeride Domino idi sanırım.  

Benim kitaba puanım 5/5. Kitapta vampirler haricinde şekil değiştiriciler cadılar cinler ne ararsanız var. Sizde bir Anita severseniz kitabı benim gibi bekletmeyin alıp okuyun derim  :) .

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder