Gece Yolu - Kristin Hannah - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Gece Yolu / Night Road
Yazarı: Kristin Hannah
Tür: Günümüz Romans - Dram - Aile
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Goodreads Puanı: 4.17Arka Kapak

Ateşböceği Yolu, Kış Bahçesi ve Gerçek Renkler kitaplarının yazarı Kristin Hannahın aşka ve kaybetmeye dair dokunaklı yeni romanıHayat size bir dizi seçenek sunar. Beklemek... Geçmişe tutunmak... Unutmak... Affetmek... Siz hangi yolu seçerdiniz?

On sekiz yıldır çocuklarının ihtiyaçlarını her şeyden üstün tutan Jude Farradayin ikizleri Mia ile Zach zeki ve mutlu birer gençtir. Defalarca evlatlık verilen ve karanlık bir geçmişe sahip olan Lexi kısa sürede Mianın en yakın arkadaşı ve bu birbirine bağlı ailenin de bir parçası olur. 

Jude çocuklarının iyi bir yaşam sürmesi ve tehlikelerden uzak olmaları için her şeyi yapmıştır. Ancak lisedeki son yılları hepsini büyük bir sınavdan geçirir ve sıcak bir yaz gecesi, verilen yanlış bir kararla hepsinin hayatları altüst olur. Farraday ailesi göz açıp kapayıncaya kadar paramparça olacak, Lexi her şeyini kaybedecektir. Sonraki yıllarda, hepsi o gecenin doğurduğu sonuçlarla yüzleşir ve unutmaya çalışır. Ya da affetme cesaretini kendinde bulmaya...


Kitap dün gece bitti. İlk Kristin Hannah romanım. Yazarın kitaplarına neden daha önce bakmamışım bilmiyorum. Kitabı Serpil Kır'ın önerisiyle alıp okudum ve iyikide okumuşum (ona burdan sevgilerimi gönderiyorum :-* ). Kitabı okuyanlardan bir kaçı çok ağladıklarını söylemişti. Açıkçası bana biraz inanılmaz gelmişti ta ki sayfa 200'e gelene kadar. Ondan sonra ağladım, ağladım ve ağladım. Kitap bitene kadar. 

Yani böyle bir roman olamaz. Ne söyleyebileceğimi gerçekten bilmiyorum. Hani bazı kitaplara başladığınızda kötü bir şey olacağını hissedip onu bekleyerek okursunuz ya bu da aynen öyleydi. Güzel anlarda bile yüzümde buruk bir gülümse ile okudum. Yazarın anlatım tarzı çok etkileyiciydi (zaten anlaşılmıştır :) ). Kitabı bitirene kadar elimden bırakamadım.

Okurken o kadar çok duyguyu bir arada hissettim ki. Sevgi, üzüntü, aşk, hayal kırıklıkları. Kitapta yaşanan o kadar olaya rağmen sevgi sayesinde bir şeylerin üstesinden gelebilmeleri. Bana hep biraz klişe gelmiştir sevgi herşeyin üstünden gelir ifadesi. Ama kitapta kelimenin tam anlamıyla bunu hissettim. 
5/5 . Eğer bu tür kitapları seviyorsanız Kristin Hannah'ı okumanız gerek. Bende elimdekiler bitince yazarın diğer kitaplarını okumayı planlıyorum. Bir daha ki yazıda görüşmek dileği ile, hoşçakalın... :) .

Share this:

, , , , , , ,

Yorumlar

1 yorum:

  1. Beğenmene benim kadar sevinen yoktur sanirim ;))) benim de ilk okudugum Hannah kitabi oldugu icin gözüm kapalı tavsiye ederim ;)) benden de sana kocaman sevgiler tatlım ;)

    YanıtlaSil