Ölümcül Oyuncaklar : Kemikler Şehri - Film YorumuYapımı: 2013 ABD
Tür: Fantastik, Aksiyon, Macera
Yönetmen: Harald Zwart
Oyuncular: Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Jamie Campbell Bower, Lily Collins, Robert Sheehan, Kevin Zegers, Aidan Turner, Jared Harris...Filmin Özeti
Clary, Pandemonium adlı bir gece kulübüne gider ve o akşam işlenen bir cinayete tanık olur. Bu anı gördükten sonra doğa dışı olaylar da peşini bırakmaz. Önce Valentine adında bir adam, annesi Jocelyn'i kaçırır. Kulüpte tanıştığı insanlardan kendisine yardım etmelerini ister. Karşılığında ise çok zor bir karar verir ve annesinin hiçbir zaman onaylamayacağı bir yola girer. Hem en iyi dostuyla kavga edecek, hem de aşıkın bilinmedik sularına dalacaktır... Avrupa'da ve Amerika'da 2013 Ağustos'unda vizyona girecek olan film Cassandra Clare'nin romanından Pretty Little Liars tv dizisinin senaristliğini de yapmış olan I. Marlene King ve Jessica Postigo tarafından uyarlandı. Filmin yönetmenliğini ise Hollandalı sinemacı Harald Zwart üstleniyor.(Sinemalar.com )Beklenen filme dün gittim :D !

Arkadaşımla bu filme gitmek için önceden anlaşmıştık zaten. Ve film vizyona girer girmez gidelim dedik. Sonuç olarak dün filmi izlediiik. Bu da biletimiz :)) .

Ben şahsen filmi beğendim. Elbette değiştirilen sahneler vardı ama yinede beğenmemi etkilemedi. Yalnız beni hem hayal kırıklığına uğratan hemde üzen biri vardı ki bilin bakalım kim? Tabiki Jamie. Yani benim kitaptaki jace im nerede filmdeki nerede :/ . Jamie biraz kilo alıp kas yapamadın mı? Kaburgalarını saydık filmde resmen -.- . Bir tek dış görünüşte değil kitapta jace gayet eğlenceliydi. Sürekli clary ile uğraşıyordu. Aşk bakımındansa ondan kendini uzak tutmaya çalışıyordu. Filmde sanki fazla hazırdı.

Ahh Alex nolurdu Jace rolünü oynasaydın. 6 kitaplık bir seriden bahsediyoruz yani. Bu da demektir ki 6 film! Ve sen bu fırsatı kaçırdın :/ . Filmde beğenmediğim biri vardı. O da Alec.

Adamın yüzünde bir iticilik vardı. Bilmiyorum ısınamadım ama rolünü iyi oynadı. 

Adamın yüzünde bir iticilik vardı. Bilmiyorum ısınamadım ama rolünü iyi oynadı. 

Ve beğendiklerimden bahsedersek, Onlarda Simon, Valentine ve Magnus. Bi kere Robert, Simon karakterine cuk oturmuş. Karakteri iyi canlandırması, görünüş olarakta benzemesi, sempatikliği kitapta sevmediğim Simon ı sevmeme neden oldu.
 Kesinlikle tatlı.. (Shhh :D )

Jonathan Rhys Meyers' i hepiniz Tudors' tan iyi biliyorsunuz zaten. Bence Clary'nin deli babasını çok iyi oynadı. Kitapta görünüş olarak nasıl tasvir ediliyordu hatırlamıyorum ama Valentine'e uymuş. Yalnız saçlarındaki eklemeler gereksizdi. 


Bir diğer kişide MAGNUS BANE! Bu adamı oynayan kişiyi nerden bulmuşlar bilmiyorum ama bayıldıım! Kitapta okurken bu kadar yakışıklı biri gözümde canlanmamıştı doğrusu :)) .


Değiştirilen sahnelerden de bahsetmek istiyorum. Biri Magnus'un partisinde Simon'ın sıçana dönüşmemesi. Vampirler Simon'ı o halde kaçırıyorlar. Üstelik Simon'ı kurtarmaya hep beraber gitmiyorlar. Sadece Jace ve Clary gidiyor. (Filmdeki vampirler hiç sevdiklerime benzemiyordu. Otel sahnesinde tırstım yanii).

Bir başka sahne Enstitü de olan savaş. Aslında kitapta Valentine kupayı ve Jace'i alıp Blackwell's Adasına kaçıyor. Clary ve Luke sürüdekilerle beraber Jace'i ve kupayı almaya gidiyorlar. Jace'i beyni yıkanmış bir halde buluyorlar. Orada bir dövüş oluyor ve Valentine kupayıda alıp ortadan kayboluyor. Sonra bizimkiler eve dönüyor. Birde kitabın sonunda Clary Jace'in yanına gidiyor. Filmde ise tam tersi. Bunlar benim dikkat çekmek istediğim sahnelerdi. 

Değişikliklere rağmen filmi beğendim. Zaten yukarıda da anlaşılmıştır :D . Kitabı okumayanlar içinse filmin konusuna bakmadan gitmeyin derim. Size Jace ve Clary'den bir fotoğrafla veda ediyorum.

Not:Filmde çalan müzikleri beğendim. Özellikle öpüşme sahnesindeki ve finaldekini.


Share this:

, , , , , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Kesinlikle katılıyorum bebek :D Filmi sevdim ama kitaptaki jace tadını vermedi. Veeee Valentine İle Magnus.. Off herifler çok seksi canım ! :)))) Özelliklede Valentine. Rol cuk oturmuş üstüne. Ayrıca hastalıklı manyak havasını çok güzel hissettirdi. Ben filmi izlemeden önce jace için değilde Clary için kaygılanıyordum. Acaba karakteri kavrayabilicek mi ? Rol bu kıza yakışıcak mı ? diye. Ama kaygılarım boşunaymış. Çok beğendim . Kesinlikle güzel oynadı. Keşke Jace içinde aynı şeyleri söyleyebilseydik. Umarım ikinci filmde daha kaslı bir jace görürüz ne diyelim :))))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :D Umarım. Lily Clary rolünün altından iyi kalktı canım. Herşeye rağmen güzel bir filmdi. 2. İçin çok bekletmezler umarım. :))

      Sil