Dublin Caddesi - Samantha Young - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Dublin Caddesi
Yazarı: Samantha Young
Tür: Yeni Yetişkin - Günümüz Romans
Yayınevi: Dexplus
Goodreads Puanı: 4.36
♥ Braden Carmichael ♥
Sen Gerçek misin?

Günlerdir kitabı alıp okumak için çıldırmış durumdaydım. Kitaba dün sabah başladım, akşamına bitti. Ve kitaba ba-yıl-dım! Yani bir adam hem yakışıklı hem romantik hem seksi hemde bu kadar mı İskoç olur. Braden beni benden aldı resmen. Akşamdan beri tam bir fangirl olarak dolaşıyorum =) . 

Öncelikle konusundan bahsedecek olursam, Jocelyn Butler lisedeyken ailesini kaybetmiştir.   On sekiz yaşına geldiğinde Amerika da neyi var neyi yok toplayıp köklerinin bulunduğu yere İskoçya Edinburgh'a gelir. İlk bölüm sekiz yıl sonrasıyla başlıyor.  Joss kendisine yeni bir ev, aynı zamanda da ev arkadaşı aramaktadır (Eski ev arkadaşı Rhian Londra'ya taşınmıştır). Bradenla da tam bu sırada tanışır. 

Dublin caddesinde bulduğu eve bakmaya gitmek için taksi çevirir. Tam taksi'nin kapısını açacakken birinin ondan önce davrandığını fark eder. Bu kişi 1.80 den uzun olan, yakışıklı, gözlerinde muzır bakışı, kızımızın ifadesiylede üzerinden seksapel akan Braden Carmichael'dır. 
Daha sonra yanına taşındığı Ellie'nin ise Braden'ın kardeşi olduğunu komik bir şekilde öğrenecektir :D .

Joss yaşadığı travmatik olayları atlatamamış, her türlü ilişkisinde savunma mekanizmasını korumaya çalışan bir karakterdir. Bu nedenle yeni ev arkadaşına ve özellikle Braden'a karşı duygularını kontrol altına almaya çalıştı sürekli. Bir noktadan sonra bu durum beni deli etti.
Bu aralar yazarlar erkek karakterleri süründürmeyi çok seviyor sanırım :/ . 
Yani kitabın yarısı Joss' un Braden'ı reddetmesiyle geçti. Yeni Yetişkin türündeki kitapların sorunu bu sanırsam. Ama Joss' a rağmen Braden kızın peşini hiç bırakmadı (Alfa erkekleri bu yüzden seviyorum :D ).

Kitabı okurken güldüm, eğlendim. Braden'ın cazibesi karşısında eriyip bittim. Joss' un Braden'dan ayrı olduğu sürelerde bende üzüldüm. Her duyguyu hissettim. En sevdiğim kısımlardan biri Joss' un Braden'a taktığı isimler oldu =) . Ben bu ikiliyi kesinlikle çok sevdim. Serinin 2. ve 3.kitaplarında direkt olarak bu ikilinin olmaması karşısında hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. 

Ve kitabın çevirisini gerçekten beğendim. Çevirmenimizin eline sağlık.  Buradan Dex'e de teşekkür etmek istiyorum bizi böyle güzel kitaplarla buluşturduğu için.
Benim kitaba puanım 4/5.  Size tavsiyem ilk fırsatta kitabı alıp okuyun :) .

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder