Tatlı Bela - Jamie McGuire - Yorum


Künye
Kitabın Adı: Tatlı Bela
Yazarı: Jamie McGuire
Tür: Yeni Yetişkin - Günümüz Romans
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Goodreads Puanı: 4.24Travis Maddox sen benim olmalısın. ♡

Tatlı Bela bu aralar okuduğum en sürükleyici kitaptı. Pazartesi gecesi başladım ve dün akşam bitti. Yayınevinin okuduğum ilk kitabıydı. Aynı zamanda Yeni Yetişkin türünde de okuduğum ilk kitap arasına girdi. New Adult/Yeni Yetişkin türü hakkında biraz bilgi vermek gerekirse karakterler genellikle 20'li yaşlarda. Genç Yetişkin türüne kıyasla argo kelime kullanımı var ve  Yetişkin türüne kıyasla aşırı olmamakla beraber cinsellikte içeriyor. Artık yoruma geçebiliriz :) .

Uzun zamandır bir kitabı okurken bu kadar delirdiğimi hatırlamıyorum. Karakterler beni çileden çıkardı. Ya da sadece Abby demeliyim. Bu kız için aptal demek yetersiz kalır. En ağır küfürleri bile kullansam içim soğumaz düşünün. Yaptığı sürtüklüğün yanında -ki burada da aptal ayağına yatıyor- bir de Travis'i süründürdü. Yazık garibim yine peşinden koşmaya devam etti. (Şimdiki yazarların erkeklere kastı var sanırım). 

Travis'in o deli, aşık halleri beni benden aldı. Hem romantik hem seksi. Kötü çocuk havasınıda unutmamak lazım :)) . 

Konudan bahsedecek olursam bu yönde kitap hiç beklediğim gibi değildi. Ben Travis'in Abby'i kendinden uzak tutacağını falan bekliyordum. Oysa kıza olan aşkını sürekli belli etmekle kalmayıp direk yüzünede söyledi.

Abby Abernathy Eastern Üniversitesinde 1.sınıf öğrencisidir. Bir gün en yakın arkadaşı America ve onun sevgilisi Shepley ile üniversitenin bodrumlarında yapılan gizli dövüşlere giderler. Orada Shepley nin kuzeni dövüşçü lakabı ile de 'Kuduz it' Travis Maddox'u görür.
Travis de dövüş sonrası Abby görür üstüne kan sıçramış bir şekilde ve yanına gidip özür diler 'Güvercin'inden. -Evet Abby'e sürekli güvercin diyor-.  Daha sonra Abby'nin peşini bırakmaz. 

Abby karanlık geçmişi yüzünden Travis'den uzak durmaya çalışır. Ama ne okulda ne dışarda Travis onu rahat bırakmaz. Ve onu evlerine çağırır. Abby de peşini bırakması için kabul eder. America ile Travislere giderken -Shepley ve Travis beraber yaşıyor- rezil kıyafetler giyer ama bu bile Travis' i durdurmaz :D . Sonra arkadaş olurlar. Okulda öğlen yemeklerinde, ders çalışırken vb. durumlarda sürekli beraberlerdir. 

Bir taraftanda okulda dedikodu kazanı kaynamaktadır. Travis gibi kötü şöhretli birisi (içki, kumar, seks, dövüş...) Abby gibi sessiz sakin kendi halinde bir kızla ilgileniyordur sürekli, hemde arkadaş olarak! Daha sonra yurtta kazan bozulduğu için tamir edilene kadar Travislerde kalırlar. Bu sadece ikisinin daha fazla yakınlaşmasına neden olur. Travis' in dövüşlere katılacağı bir akşam iddia'ya girerler. Eğer Travis kazanırsa Abby 1 ay daha onlarda kalacak ama Abby kazanırsada Travis 1 ay boyunca seks yapmayacak. Tabi Travis kazanıyor :)). 

Bu arada okuldan Parker Hayes diye biriyle görüşmeye başlıyor ve bir süre sonra çıkıyorlar. Ve Abby bunu Travis'de kalırken yapıyor. Hem Parker hemde Travisle ilgilendiği için okulda adı sürtüğe çıkıyor. Yani bunu kendi arkadaşı bile diyor. Ama Abby hala safı oynuyor. Travisle arkadaşız falan... Olan Travis'ime oluyor :((( . Çocuk buna rağmen peşini bırakmıyor. Ve birlikte oluyorlar. Kız ertesi gün evden ayrılıyor. Sonra bunun üstüne gidip Parkerla görüşmeye devam ediyor ama Travis olaya el atıyor. Kıza onu deli gibi sevdiğini söylüyor. Sonunda dayanamayıp Abby Travisle oluyor ve Parker dan ayrılıyor. 

Sonraki bölümlerde de bir kavga ediyorlar ardından barışma seksi yapıyorlar. Ah Travis Abby seni hiç haketmiyor ama işte hep bu yazarlar yüzünden :((( . Bu kavgaların birinde America da olaya karışıyor gereksiz bir şekilde ve Sheple bir süreliğine ayrılıyorlar. Böyle kendine bişeyden pay çıkarmaya çalışan insanlara sinir oluyorum. Kitapta en sevdiğim sahnelerden biri Abby'nin Maddox'larla tanışması ve onlarla  geçirdiği Şükran günüydü. Travisle ilgili sahneleri söylemiyorum bile çünkü hepsi farklı nedenlerle benim için çok özeldi. (Ah listeme bir karakter daha eklenmiş oldu böylece :D). 

Yalnız kitabın sonu beni şoke etti diyebilirim. Burada bir SPOILER UYARISI. Romanslarda hep bir Vegas'a gidip evlenelim muhabbetti olur ama bunu gerçekleştiren ender çiftlerden sanırım Travis ve Abby. 

Abby'e gıcık olmamın haricinde kitaba bayıldım. Bu nedenle 5 üzerinden 4 verdim puan olarak. Yakın zamanda Tatlı Bela'nın 2.kitabı olan Ayaklı Bela çıktı. O kitapta Travis'in ağzından anlatılıyor. Travis'i böyle sevdikten sonra 2.kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. :))

Share this:

, , , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Ben pek sevmedim. Travis'i çok övdüler ve beklentilerim çook yüksekti. Bi okudum hanım evladı çıktı çocuk :(( Bu kitap arka kapak yazısının aksine "İyi çocuk ve kötü kız" olmalıydı. Hele 2. kitabın sonu yok mu?! Böyle mutlu bir son ya filmlerde ya da kitaplarda olur o derece yani.

    YanıtlaSil
  2. Aynen yanlış yazmışlar arka kapağı :D Evet Travis beklenenin tam tersi çıktı ama yinede sevdim ben. Sanırım beklentilerimin çok yüksek olmamasından. Sonu seninde dediğin gibi bu ancak filmlerde olur türündendi :))

    YanıtlaSil