Sana Soyundum - Sylvia Day - Yorum


Künye
Kitabın adı: Sana Soyundum
Yazarı: Sylvia Day
Tür: Modern Romans - Erotik Romans
Yayınevi: Doğan Kitap
Goodreads Puanı: 4.21
Yoruma nasıl başlayacağım bilemiyorum. Bu kitabı okuyalı baya oluyor. Neden yorumladığıma geçersek dün gece 2.kitabı bitirdim ve ilk kitap hakkında bir yorum yapmadan 2.ye geçmek istemedim. Bildiğiniz gibi fifty shades furyasından sonra erotik romanslarda bir patlama oldu. Bu kitapta o patlamanın sonucunda dikkatimi çekmişti.


Öncelikle çevirmeni burdan tebrik ediyorum. Grinin elli tonundan sonra bu çeviri tüm erotik romans çevirenlere örnek olsun. Gerçekten daha iyi çevrilemezdi.

Veee Aman Tanrım! Gideon Cross gibi bir adam daha görmedim heralde. O nasıl bir açık sözlülüktür öyle.Daha 40.sayfada önce "Biriyle ilişkin var mı?" Ve sonra "Çünkü seni düzmek istiyorum, Eva." :)) Karakterlerimiz Ateşle Oynarken bizide yakacak..


Gideon ve Eva'nın tanışma sahnesi Eva dizlerinin üstünde! -biliyorum benimde aklıma ana ve christian geldi- bir bayanın dökülen bozuk paralarını toplarken gerçekleşiyor. Eva'nın Kafasını kaldırıp Gideon a bakmasıyla tüm dünyası alt üst oluyor. Burada Gideon un betimlenmesi sırasında çok sıkıldım. Nerdeyse 4 sayfa boyunca anlatıyor adamı. 

Tabi bu tanışmadan sonra Gideon Eva'nın peşine düşüyor. Yukarıda da söylediğim gibi kıza onunla yatmak istediğini net ve kesin bir şekilde belirtiyor. Eva da onu istediğini gizlemiyor. Ben karakterleri bu yönleriyle çok sevdim. İkiside birer yetişkin olarak ne istedikleri söylüyorlar her ne kadar arızalı olsalarda. Gerçi ben Eva'yı sevdiğim kadar bütün kitap boyuncada sinir oldum. Kendini bu kadar ayaklar altına almaya hazır olması ve sürekli kaçması beni deli etti.
 Eva her kaçışında ya da güvenini tazelemesi gerektiğinde doğruuu yatağa. Bir noktadan sonra yeter be! Dedirtti. Ama Eva'nın yinede güçlü bir karakter olduğunu belirtmeliyim. Geçmişinde Yaşadığı onca şeye ve Gideon a  rağmen üstelik.

Gideon da ayrı bir arıza. Sır küpü olmasının yanı sıra felaket derecede kontrolcü. Sahipleniciliğini söylemiyorum bile. Gerçi ben bu Dominant erkekleri seviyorum :D.  Anlatıcı kadın karakter olduğu için Eva'nın sırrını hemen öğreniyoruz ama Gideon tam bir muamma. -2.kitabın sonuna kadar hiçbir şey öğrenemiyoruz.-  Sırlardan bahsetmişken çok saçma bulduğum bir sahneyi de özellikle belirtmek istiyorum. SPOILER UYARISI (okumayan varsa) yapmadı demeyin sonra :D

Eva küçükken tacize uğradığını Gideon a anlatıyor. Adam daha olayı atlatma evresini geçmeden sen artık beni istemiyorsun triplerine giriyor. Ee dur be kızım. Daha yeni öğrendi adam. Sonra yine birlikte oluyorlar. 

Bu kitapta romans tarafından çok erotik yönü ağır basmış bence.  Çünkü bunda aşkları pat diye oluverdi sanki. 2.kitabı aşk yönünden daha çok sevdim. Elli tonla benzerliklerini söylememe gerek yok sanırım çünkü yazar E.L.James ten etkilendiğini söylemişti. 

Yetişkinler için ideal bir seri. Eva gibi güçlü kadın karakterleri ve Gideon gibi kontrol manyağı CEO'ları seviyorsanız tam size göre. :))

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

2 yorum:

  1. Opsss :D Bu yazını çok sevdim bebek. Çok eğlenceli buldum :D

    YanıtlaSil