Tutkulu Notalar - Olivia Cunning - Yorum


KÜNYE
Kitabın Adı:Tutkulu Notalar
Yazar:Olivia Cunning
Tür:Yetişkin - Erotik Romans
Yayınevi:Ephesus Yayınları
Goodreads Puanı:4,08




Kitabı ne zamandır okumak istiyordum. Sonunda hafta sonu bu fırsatı elde ettim. Açıkçası kitaba başlarken şüphelerim yok değildi.Ama kitabı okumaya başladığım an şüphelerim kayboldu. Bu kitap Sadece bir aşk kitabı değil aynı zamanda dostluğun ve müziğinde anlatıldığı bir kitap. En iyisi yoruma geçelim.

Myrna Evans bir seks profesörüdür. Chicago da konferans için kaldığı otelde Günahkarları görür ve gecesini biraz renklendirmek ister. Bu durum Brian ile arasında bir ilişkinin başlamasına vesile olur. Aynı zamanda Tutkulu Notaların oluşumuna da diyebiliriz :) . Brian Günahkarların baş gitaristidir. Kendisi umutsuz bir romantiktir. Tabi bu durum gruptakilerin sürekli onunla uğraşmasına  neden olur. Onun sevgiye muhtaç hallerini okumak bende bir anaçlık duygusu oluşturdu. Oysaki adamımız 28 yaşında. İlk defa okuduğum bir kitapta bayan karakter büyüktü.

Myrna yaşadığı zorlu evlilikten dolayı boşandıktan sonra ciddi ilişkilerden hep kaçınmıştır. Ta ki Brian'a kadar. Ne kadar uzak durmaya çalışsa da üniversitedeki fonunun çekilmesi nedeniyle önümüzdeki yılda bölümünün sağ kalabilmesi, Günahkarları konu alarak yapacağı araştırmaya bağlıdır. Bu nedenle Günahkarlarla Turneye çıkar.

Yazar kitabı yazarken hiç sınır tanımamış. Bence kitabı özgün kılan da bu olmuş. Ayrıca çevirmenimiz'in çevirdiği ilk kitap olmasına rağmen daha iyisi olamazdı sanırım. Grup üyelerinin arasında geçen diyaloglar çok hoştu ve beni en çok güldüren kişi Eric oldu  -onun şapşallıkları falan- :D .

Kitapta favori sahnelerim verdikleri konserler -Sed insanları havaya sokmayı iyi biliyor- ve market alışverişi kısmı oldu. Yalnız Trey ile ilgili bir şey beni şoke etti. Ama söyleyip sürprizi kaçırmak istemiyorum. Yalnız Trey'in kitabını etkiler mi etkilerse nasıl olur merak ediyorum. Ve size tavsiyem kitabı okurken yazarın oluşturduğu playlist'i de dinleyin. Yorumumu bir alıntıyla bitiriyorum.

Brian onun şakağını öptü. "Soloyu beğendin mi?"
"Nasıl beğenmem? Tüm düşünebildiğim onu yazdığında benimle sevişiyor olduğundu."
Brian güldü. "Bende aynı şeyi düşünüyordum."
"Öyle mi?"
"Başka ne hakkında düşünebilirdim ki?"
"Beş bin kızın çığlıklarla senin adını söylüyor oluşunu?"
"Orada benim adımı çığlıklarla söyleyen beş bin erkek de vardı. Tam anlamıyla bir tahrik unsuru sayılmaz. Ayrıca ben yalnızca tek bir kadının benim adımı çığlıklarla söylemesini önemsiyorum."



Share this:

, , , , ,

Yorumlar

0 yorum:

Yorum Gönder