Opal - Jennifer L. Armentrout - Yorum

ORIGIN! Yukarıda gördüğünüz üzere kitabın sonunda yüzümün aldığı şekil budur. Okuyan herkes bu  ifadeye bürünmüştür herhalde. Gerçi ben Daemon'ın hâlinden dolayı birde ağlamıştım...
Evet ağladım! Belki içinizden deli mi bu kız falan diyorsunuzdur ama Daemon'ın o hali içimi parçaladı :((( . Neyse zaten çok ağlamadım merak etmeyin :P
Kitabı okuyalı 1, 5 hafta oluyor sanırım. Neden hemen yorum yazmadın derseniz sıcaklar ve  oruç nedeniyle canım pek birşey yapmak istemiyor. Velhasıl yorum bugüne kaldı. 

Kitabı origin çıkana kadar okumak istemiyordum ama dayanamadım. Keşke bekleseymişim. O nasıl bir sondu öyle!  Jennifer beni kalpten götürüyordu neredeyse :D. Kitabı bitirdiğimde tek söylediğim ORIGIN oldu.-Origin demişken biliyorsunuz 27 ağustosta yurtdışında çıkıyor. İngilizce okuyabileceğimi pek sanmıyorum. O nedenle tek güvencem Dex'in bizi fazla bekletmeyeceği yönünde :). 


KÜNYE
Kitabın adı : Opal
Yazarı: Jennifer L. Armentrout 
Tür: Genç-Yetişkin - Romantik - Bilim Kurgu
Yayınevi: Dex
Goodreas Puanı: 4.49


Oniksin  sonunda neler olduğunu kısaca hatırlarsak; Blake bizimkilere ihanet etmiş,  Adam ölmüş, Will kaçmış ve Dawson geri dönmüştü.
Adam'ın ölmesiyle Dee ve Katy birbirinden uzaklaşmış durumda. Black kardeşler de işler karıştı. Dawson Beth'i SD'nin elinden alacak. Ama göründüğü kadar kolay değil. Hadi yoruma geçelim. 

Öncelikle, artık Daemon ve Katy resmî olarak çıkıyorlar!  Evet doğru okudunuz çıkıyorlar. Normal sevgililer gibi yemek, sinema vb. aktivitelerde bulunuyorlar. Daemon'ın öküzlüğüne pek rastlamıyoruz bu kitapta. Her öküzün içinde bir romantik vardır derler :P

Blake kitabın başlarında yarım kalan hesabını tamamlamak için geri dönüyor. Bir teklifi var! Daemon ona yardım ederse Dawson Beth'i Blake'te Chris' i alabilecek. -Keşke fırsatı varken öldürseydi-. Dawson için Blake ile anlaşırlar. Kurtarma planı için Luc adında birinden yardım alırlar. (4. Kitapta Luc ile ilgili pislikler çıkacak ama bakalım.) Ayrıca Luc'un da dediği gibi "Bu oyunda hiç kimseye güvenmemelisiniz. Herkesin kazanacak ya da kaybedecek bir şeyleri varken bunu yapamazsınız. "
Tabi bizimkiler Blake'ten ikinci kazığı yiyorlar. 

Beth ve Chris' i ilk kurtarma girişimlerinde havadaki oniksten dolayı başarısız oluyorlar. Böylece kitabın ismini bu taştan alan OPAL çıkıyor karşımıza. Opal Luxen ve yarı Luxen kişileri oniksten koruyor. Hatta Luxenleri görünmez yapabiliyor.
Bu arada Katy'nin arkadaşlarından Carissa ortadan kayboluyor. (Bu kızdan bir şey çıkabileceğini hiç düşünmemiştim. ) Will geri dönüyor. Diğer  tarafta da Dee ve Ashley var. Her zamankinden daha iyiler. Katy ile Dee kitabın sonlarına doğru biraz daha iyi oluyor. 
Birde tatlı çiftimiz var. Daemon ve Katy bu kitapta aşklarının zirvelerindeler. Katy sürekli Daemon'a onu sevdiğini söylüyor. Daemon ise göstermeyi tercih etti. Yalnız çiftimiz her yalnız kaldığında mutlaka birileri onları bölüyor. Daemon sonunda birini dövecek sandım :D. 

Kitabın sonuna şöyle bir değinirsek Jennifer her kitapta çıtayı biraz daha yükseltti. Obsidiyen ve Oniksin sonu beni pek tatmin etmemişti ama bu kitaba 5 üzerinden 5 vermemin etkenlerinden biri sonu oldu. 

Böyle bir sondan sonra origin nasıl beklenir bilmiyorum. OPAL'i okurken kalbinize dikkat edin. Gerçekten duracak. 

Share this:

, , , ,

Yorumlar

4 yorum:

 1. En çok Luc'u merak ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende. Bu kitapta kendisi ile ilgili hiçbir şey öğrenemedik. :/

   Sil
 2. Merhabalar,
  Bloğunuzu yeni keşfettim ve çok beğendim. Hemen izlemeye aldım :))
  Bana da beklerim. http://fatoscatadlar.blogspot.com/
  Güzel paylaşımlarda görüşebilmek dileğiyle,
  İzmir'den kucak dolusu sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz. Çokta iyi yaptınız. Hemen bakıyorum :)
   Evet güzel paylaşımlarda görüşürüz inşallah, sevgiler..

   Sil