Oniks - Jennifer L. Armentrout - Yorum


KÜNYE

Kitap:Oniks
Yazar:Jennifer L. Armentrout
Tür:Fantastik - Genç-Yetişkin
Yayınevi:Dex
Goodreads Puanı:4.46Eveeeeet!Öncelikle Hoşgeldiniz :) .İlk yazımı Oniksle ilgili yazmak istedim.Çoğunuzun bildiği üzere Opal Haziranın son haftasında raflardaki yerini alıyor.Opal'den öncede bizim için hatırlatma olur diye düşündüm.İyi okumalar :) .

Hatırlarsanız Obsidiyen'in sonunda Kat bir Arumu öldürmüştü ve kendisi de ölmek üzereydi.Daemon yani sevgili Öküzümüz ise onu iyileştirmişti.Daemon Katy'i iyileştirdiğinden beri aralarında bir bağ var.Onikste Daemon ve Katy'nin iz ile ilgili konuşmalarıyla başlıyor.Adamımız iz'i geçirmek için ''acayip iyi bir fikrinin'' olduğunu söylüyor (siz ne olduğunu tahmin edersiniz).Tabi Daemon'ın yakınlaşma isteğinide bu bağa bağlıyor Katy.-Gerçi başta kendisine hak vermemek elde değil ama sonraları gerçekten aptalca davranıyor.-Bu sıralarda okula yeni bir öğrenci geliyor.İsmi Blake (Daemon her seferinde farklı bir isim söylüyor o ayrı :D ).

Aynı zamanda Katy de uzaylı güçleri ortaya çıkıyor bağ nedeniyle.Katy'i yeni güçleriyle baş etmeye çalışırken görüyoruz.Tabi bunu yaparken çok yanlış tercihler yapıyor.Bunun bedelinide başkaları ödüyor.Blake'in gelmesiyle daha kıskanç bir Daemon'la karşı karşıyayız.Aynı zamanda korumacı ve romantik.Bu yeni Daemon'ı daha çok sevdim.Katy bütün kitap boyunca beni deli etti.Israrla Daemon'ın hislerinin bağdan kaynaklandığını söyledi.Bu kadar çok kitap okuyan bir kızın böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında gösterdiği tepki komikti.

Burada biraz spoiler vermeden duramayacağım:

Hiç kimsenin ölmesini beklemiyordum.Beni şok eden diğer şeylerden biride SD'nin Arumlarla iş birliği içinde olmasıydı.Bir de annesinin arkadaşı William var.Kitabın sonlarına doğru Katy'i Daemon'a ulaşmak için kaçırmıştı.Daemon'a istediği şeyi yaptırdıktan sonra bunun işe yarayıp yaramadığını öğrenemiyoruz bu kitapta.

Dawson'a ne oldu?SD onlara neler yaptı?Katy gibi yarı mutasyona uğramış kişilere neler yapıyorlar ?Bu ve daha fazla sorunun cevabı için OPAL'i bekleyelim.

Share this:

, , , , ,

Yorumlar

10 yorum:

 1. İlk yazın :D . İlk olmasına rağmen çok tatlı knkamm :D İlerledikçe daha da iyi olucaktır zaten. Hayırlı uğurlu olsun :D Açılışı benim sexy öküzümle yapmanda çok hoş olmuşş.. Ahh Daemon neden aşık olsum ben sanaaa :D

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim bebeğim :D Kim aşık olmadı ki :D

  YanıtlaSil
 3. Blogun ve ilk yazın hayırlı olsun, güzel bir yorum ayrıca. :3

  YanıtlaSil
 4. Öküzümün seveni çok fazla. Paylaşmak acı verici -_-

  YanıtlaSil
 5. bence kitap yorumuna beni seçi de katmalısın. Site çok güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katıcam. Teşekkür ederim. Resmin tasarımı Merve Özcan'a ait.

   Sil
  2. Bu yazarın melez sözleşmeleri serisi çok daha güzel ;) Okumayan varsa şiddetle tavsiye ederim

   Sil
  3. Okumadım ama herkes çok tavsiye ediyor. En kısa zamanda inşallah :).

   Sil